|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Çerkezköy Belediyesinde Dolandırıcılık Zanlıları Hakim...
  • Reklam

Çerkezköy Belediyesinde Dolandırıcılık Zanlıları Hakim Karşısına Çıkartıldı

Çerkezköy Belediyesi İmar Servisi ile  Emlak ve Tahakkuk Servisleri'ne kapsayan dolandırıcılık olayında zanlılar savcı karşısına çıkartıldı. Zanlılardan ikisi tutuklandı, beş kişi serbest bırakıldı.

19 Eylül 2020 - 16:35

Çerkezköy  Belediyesi’de ruhsat harçlarını değerinin altında gösterip, sahte tahakkuk fişleri ve tahsilat makbuzlarıyla belediyeyi 1 milyon TL'nin üzerinde zarara uğrattığı iddiasıyla gözaltına alınan zanlılardan ikisi tutuklandı, beş kişi serbest bırakıldı.

Geçen yıl haziran ayında Çerkezköy Belediyesi'nde meydana gelen ruhsat dolandırıcılığı iddiası sanığı firari Erkan Koçer'in pazartesi günü Diyarbakır'da savcılığa giderek teslim olması sonrası Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.

Çorlu KOM ekipleri tarafından Diyarbakır'dan teslim alınan Erkan Koçer'in ardından polis, 6 kişiyi daha Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla gözaltına aldı. Zanlılar bu sabah Çerkezköy Adliyesi'ne getirilerek hakim karşısına çıkartıldı.

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST KALDILAR

Çorlu KOM ekipleri tarafından 15 aydır firari olan Belediye Fen İşleri personeli Erkan Koçer, Emlak İstimlak ve Tahakkuk Servisi personeli Tuncer Bulut, Muhasebe Servisi personeli Ö. İ., ile mimar ve mühendisler R.E., R.Ö., Y.Ö., E.D. Sabah saatlerinde Çerkezköy Adliyesi'ne getirilerek Cumhuriyet Savcısı tarafından sorguya alındı.

Sorgulanan zanlılardan Erkan Koçer ve Tuncer Bulut, tutuklama istemiyle, belediye personeli Ö.İ., ile mimar mühendislerden R.E., R.Ö., Y.Ö. ise adli kontrol şartıyla Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi. Zanlılardan E.D ise Savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

TUTUKLANDILAR

Savcılık talebi doğrultusunda mahkemeye sevk edilerek hakim karşısına çıkarılan zanlılardan 2'si tutuklanırken 4'ü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

15 aydır firari olan Erkan Koçer ile Çerkezköy Belediyesi'ndeki görevine geçen yıl son verilen sözleşmeli personel Tuncer Bulut, tutuklanarak Tekirdağ Cezaevi'ne gönderildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uzman Posta ve Uyumsoft İş Birliği Anlaşması İmzaladı
Uzman Posta ve Uyumsoft İş Birliği Anlaşması İmzaladı
Üreten İnsanlarımızın Kapısını Dünyaya Açıyoruz
Üreten İnsanlarımızın Kapısını Dünyaya Açıyoruz