|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
"İşte Araçların Çekilmesine Neden Olacak 9 Önemli Nokta...
  • Reklam

"İşte Araçların Çekilmesine Neden Olacak 9 Önemli Nokta "

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Park Etmeniz Halinde Araçların Çekilmesine Neden Olacak 9 Önemli Nokta'nın neler olduğunu kamuoyuna duyurdu.

19 Eylül 2020 - 20:33 - Güncelleme: 20 Eylül 2020 - 02:05

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), trafikte yaşanabilecek keyfi uygulamaların ve olumsuzlukların önüne geçilmesi amacıyla, Park Etmeniz Halinde Araçların Çekilmesine Neden Olacak 9 Önemli Nokta'nın neler olduğunu kamuoyunun bilgisine sundu. 

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün (EGM) konuya ilişkin duyurusunda şu ifadeler yer aldı : 

"Trafikte araç ve sürücü sayısının artmasıyla birlikte uygun park/duraklama alanlarının belirlenmesi ve belirlenen kurallara uyulması trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanmasının en önemli şartlarından biri haline gelmiştir.

Bu bağlamda; 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ile Karayolları Trafik Yönetmeliğinin ilgili maddelerinde duraklama ve park etmenin yasaklandığı haller ile hangi hallerde araçların çekilerek kaldırılacağı belirtilmiştir.

Standart bir anlayışla ve Kanunun amacına uygun hareket edilmesi, araç sahipleri ve sürücülerin yanı sıra trafikte bulunan tüm yol kullanıcılarının haklarının istisnasız korunması, yaşanabilecek keyfi uygulamaların ve olumsuzlukların önüne geçilmesi için trafikten sorumlu kuruluşlarımıza ve ilgili birimlere 2019 yılı içerisinde gerekli talimatlar gönderilmiş ve kamuoyunu da doğru bilgilendirmek adına film ve görseller ilgili platformlarda paylaşılmıştır.

Trafiğin olağan seyrini olumsuz etkileyen ve bu nedenle araç çekilmesine neden olan söz konusu ihlallerin neler olduğunun yeniden kamuoyunun bilgisine sunularak ilgili platformlarda yer almasının, son dönemde arttığı gözlemlenen bu ihlaller konusunda sürücülerde farkındalığı artıracağı ve bu ihlalleri daha oluşmadan önleyeceği değerlendirilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

ÖZEL HABER: HALİS KAHRAMAN - TR HABER AJANSI 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
II. Uluslararası Kaligrafi Sanal Sergisi Sanatseverlerle Buluşacak
II. Uluslararası Kaligrafi Sanal Sergisi Sanatseverlerle Buluşacak
Samsung'dan Galaxy S20 FE Hayranları İçin Rengârenk Yalın Konseri
Samsung'dan Galaxy S20 FE Hayranları İçin Rengârenk Yalın...