|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Charlie Hebdo Dergisinin Plantu’su İzmir Belediyesinin ’Onur...
  • Reklam

Charlie Hebdo Dergisinin Plantu'su İzmir Belediyesinin 'Onur Konuğu'

Hz. Muhammed'i (SAV) konu ederek hakaret içerikli karikatürler yayımlayan İslam düşmanı Charlie Hebdo Dergisinin Genel Yayın Danışmanı İzmir Belediyesi'nin Onur Konuğu olacak.

22 Aralık 2020 - 12:55 - Güncelleme: 24 Aralık 2020 - 01:17

Hz. Muhammed'i (SAV) konu ederek hakaret içerikli karikatürler yayımlayan İslam düşmanı Charlie Hebdo Dergisinin Genel Yayın Danışmanı İzmir Belediyesi'nin Onur Konuğu olacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği 16 Aralık 2020, Çarşamba günü başlayan ve 25 Aralık 2020 Cuma günü sona erecek olan İzmir Uluslararası Mizah Festivalinin konukları arasında, Mizah dünyasında Plantu olarak bilinen İslam düşmanı Jean Plantureux'de yer alıyor.

Her fırsatta Allah Resulü Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'e (SAV) söven ve hakaret içeren çizimler yapan Fransız Charlie Hebdo Dergisinin "özür dilemek istemiyorum, mücadele etmek istiyorum" diyen Genel Yayın Danışmanı Plantu, 23 Aralık 2020 Perşembe günü Saat 19:00'da İzmir Uluslararası Mizah Festivaline İzmir Belediyesinin “ONUR KONUĞU” olarak katılacak.

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo her fırsatta Hz. Muhammed’e (SAV) yönelik çirkin karkatürlerini paylaşmayı fırsat bilirken derginin çizerleri de bu çizimler ile ilgili ya ifade özgürlüğü söylemine sığınıyor ya da çizimleri savunucu sözler sarf ediyor.

Fransız Charlie Hebdo Dergisi'nin "Özür Dilemek istemiyorum, Mücadele Etmek istiyorum" diyen Genel Yayın Danışmanı Plantu da,  İzmir Belediyesinin Davetlisi olarak, Yarın Saat 19:00'da İzmir Uluslararası Mizah Festivalinin online olarak sergileneceği İzmir Tube üzerinden sahne alarak izleyicilerin karşısına çıkacak.

Türk Milletini, toplumunun din anlayışını göz ardı eden ve Hz. Muhammed’e (SAV) hakareti misyon edinen sözde mizah çizerlerini taltif eden İzmir Büyükşehir Belediyesi CHP’lilerin de büyük tepkisini topladı.

İzmir Belediyesinin resmi web sitesinde yer alan tanıtım bölümünde Fransız Charlie Hebdo Dergisi'nin Danışmanı İslam düşmanı Plantu'nun konuşma yapması planlanan konu da dikkat çekiyor. 

İzmir Belediyesi'nin bu mizah etkinliğinde, Plantu’nun, “Dünya Karikatüründe Toplumsal Eleştiri ve Mizah” başlığı altında izleyicilerin karşısına çıkması bekleniyor.

Hz. Muhammed’e (SAV) yönelik Charlie Hebdo Dergisinin önderliğinde Fransa tarafından yürütülen İslam düşmanlığı çalışmalarını göz ardı eden İzmir Belediyesi’nin onur konuğu Fransız Charlie Hebdo Dergisi'nin Danışmanı İslam düşmanı Plantu, Müslümanların değerlerine Hz. Muhammed karikatürleri ile saldırmayı ifade özgürlüğü olarak savunuyor.

Plantu lakaplı Jean Plantureux'un İzmir Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği İzmir Uluslararası Mizah Festivalinin konukları arasında gösterildiği tanıtım bölümü İzmir Belediyesinin resmi web sitesinde böyle görüntülenebiliyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emekli Polis Müdürleri kahvaltıda Buluştu
Emekli Polis Müdürleri kahvaltıda Buluştu
Kamu Bankalarından KONUT Kredi Faiz İndirimi
Kamu Bankalarından KONUT Kredi Faiz İndirimi