|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

CHP İstanbul Adayı İmamoğlu Eyüp Camii’nde Yasin Okudu

CHP İstanbul Adayı İmamoğlu Eyüp Camii’nde Yasin Okudu

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Yeni Zelanda'daki katliamda ölen Müslümanlar için Eyüp Camii’nde mevlit okuttu ve kendisi de Yasin okudu

17 Mart 2019 - 20:40

Yeni Zelanda’da Cuma namazı anında camiye gerçekleşen vahşi İslamofobik terör saldırısı dünyayı ayağa kaldırdı. Saldırının etkileri dünyada sürerken Türkiye’de de büyük tepkiyle karşılandı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmalarına ara vererek Yeni Zelanda'daki İslamofobik terör saldırısında yaşamını yitirenler için, Eyüp Sultan Camii'nde mevlit okuttu ve kendisi de Yasin okudu.

ÇOCUKLARIN TEZAHÜRATI İMAMOĞLU'NU AĞLATTI!
CHP'nin İBB başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Yeni Zelanda'da yaşanan terör saldırında yaşamlarını yitiren 49 kişi için Eyüp Sultan Camii'nde mevlit okuttu.
Yasin-i Şerif'ten bir bölümü okuyan İmamoğlu, cami çıkışında adeta ‘sevgi çemberi’ ‘ne alındı. Kalabalıkla birlikte cami avlusundan çıkan İmamoğlu, yaklaşık 15 çocuğun hep bir ağızdan, ''Ekrem İmamoğlu'' tezahüratı yapması üzerine duygulandı. Göz yaşlarına hakim olamayan İmamoğlu, fotoğraf çektirmek için kendisini çekiştiren bir kadın vatandaşa, ''Abla dağıldım zaten, beni yaktılar'' diyerek anlayış göstermesini istedi. 

MEVLİT OKUTTU, YASİN OKUDU
CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Akşemsettin Mahallesi'ndeki mitingin ardından soluğu Eyüp Sultan Camii'nde aldı. İmamoğlu, Yeni Zelanda'da Cuma namazı saatinde iki camiye yapılan terör saldırısında hayatlarını kaybeden 49 kişi için dua edip, mevlit okuttu. Yasin-i Şerif'ten bir bölümü mikrofondan okuyan İmamoğlu, mevlit sonrasında, camiye gelenlere ve vatandaşlara, hayır için akide şekeri ve lokum dağıttı. İmamoğlu, camiden çıkar çıkmaz vatandaşlar tarafından adeta ''sevgi çemberine'' alındı. Vatandaşlar, izdiham nedeniyle basın mensuplarının sorusunu zorlukla yanıtlayan İmamoğlu ile fotoğraf çektirebilmek için birbirleriyle yarıştı. 

''ABLA DAĞILDIM ZATEN, BENİ YAKTILAR!''
Bu sırada yaşlı bir kadın vatandaş, ''Allah seni bütün kötülüklerden korusun. Yolun açık olsun'' diyerek İmamoğlu'na desteklerini iletti.
Başka bir vatandaş da ''Çok şükür gördüm ya. Ayağına taş değmesin'' diyerek duygularını belli etti. İmamoğlu, kalabalığı yararak kendisine ulaşan ve ''Sabah 8'den beri seni bekliyorum seni'' diyen vatandaşa, ''Kurban olurum sana'' dedi.
Vatandaş da İmamoğlu'na, ''Ben sana kurban olurum. Türkiye'de ilk defa bir lider geliyor'' karşılığını verdi.
Yaşanan izdiham eşliğinde cami avlusundan çıkan İmamoğlu'nu, bir grup çocuk, ''Ekrem İmamoğlu'' tezahüratları atarak karşıladı.
Göz yaşlarına hakim olamayan İmamoğlu, fotoğraf çektirmek için kendisini çekiştiren bir kadın vatandaşa, ''Abla dağıldım zaten, beni yaktılar'' diyerek anlayış göstermesini istedi. İmamoğlu, vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle alandan zorlukla ayrılabildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emektar polis :
Emektar polis : " Bu On Nisan Olmasın HÜSRAN.."
İlahiyatçı Ali Rıza Demircan, Erdoğan'a Seslendi
İlahiyatçı Ali Rıza Demircan, Erdoğan'a Seslendi