|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Çiftlik Bank Soruşturmasında Flaş Gelişme!
  • Reklam

Çiftlik Bank Soruşturmasında Flaş Gelişme!

Binlerce kişinin mağduriyet yaşadığı Çiftlik Bank soruşturmasını yürüten Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmaya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, aralarında Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın da bulunduğu 6 şüpheli hakkında kırmızı bülten düzenlendiği, haklarında kırmızı bülten çıkarılan 2 şüphelinin ise Adalet Bakanlığı aracılığıyla Uruguay ve Bulgaristan'dan iadelerin talep edildiği kaydedildi.

19 Nisan 2018 - 20:26

Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar imzası ile yapılan 19 Nisan 2018 tarihli yazılı açıklamada, 33 şüpheli hakkında soruşturmaya devam edildiği belirtildi. Açıklamada “33 şüpheliden 13 şüpheli atılı suçlardan tutuklu olup 4 şüpheli hakkında da adli kontrol tedbiri uygulandığı, 1 şüphelinin ifadesi alınmasını müteakip salıverildiği, diğer 15 şüphelinin ise haklarında çıkarılan yakalama kararları doğrultusunda halen arandıkları, bu şüphelilerden 6’sı hakkında kırmızı bülten düzenlendiği” ifadelerine yer verildi.

Haklarında kırmızı bülten çıkarılan iki şüphelinin Uruguay ve Bulgaristan'dan iadelerinin talep edildiğinin belirtildiği açıklamada, “Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı uyarınca İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince çalışmalara devam olunduğu, Adalet Bakanlığı aracılığıyla Uruguay ve Bulgaristan ülkelerinden haklarında kırmızı bülten çıkarılan Osman Naim Kaya ve Düzgün Genç’in iadelerinin talep edildiği, yine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti adli makamlarına Adalet Bakanlığı aracılığıyla yazı yazılarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetindeki eylemlerle ilgili bilgi, belge ve el koyma taleplerinde bulunulduğu” anlatıldı.

Çiftlik Bank bünyesindeki 3 firmaya kayyum atandığının hatırlatıldığı açıklamada “Çiftlikbank kurgusunda yer alan Famegame Hayvancılık San ve Tic A.Ş., Çiftlik Bilgi İşlem Bilişim Tarım Hayvancılık Ticaret Ltd. Şti. ile Çanakkale Dora Gıda İçecek İnşaat Petrol Tarım ve Hayvancılık Turizm Ticaret Ltd. Şti. unvanlı firmalara hakim kararlarıyla 29.03.2018 tarihinde kayyım atandığı, kayyım heyetinin derhal göreve başlayarak firmaların taşınır ve taşınmaz malları, borç ve alacakları ile mali yapılarının tespiti ve maddi gerçeğin ortaya çıkarılması yönünde çalışmalar yürüttüğü, özellikle canlı hayvan bulunan çiftliklerle ilgili ivedi tedbirlerin alındığı” kaydedildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Atak Farma'dan 16 Bin Metrekarelik Tesis Yatırımı
Atak Farma'dan 16 Bin Metrekarelik Tesis Yatırımı
Ermenistan Yine Azerbaycan’a Saldırdı
Ermenistan Yine Azerbaycan’a Saldırdı