|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Çin’de Türk Çocuklarına İşkence ve TÜRK SOYKIRIMI Devam...
  • Reklam

Çin'de Türk Çocuklarına İşkence ve TÜRK SOYKIRIMI Devam Ediyor

Doğu Türkistan'da ailesinden koparılan binlerce Uygur çocuk sözde Çinli eğitmenlerden ağır işkence görüyor. İşkencelerden kurtulanlara da kültür emperyalizmi etnositi uygulanıyor.

17 Temmuz 2020 - 18:31 - Güncelleme: 18 Temmuz 2020 - 23:54

Çin tarafından eğitim - entegrasyon adı altında ailelerinden koparılan Uygur çocuklarına İŞKENCE EDİLİYOR, TÜRK SOYKIRIMI yapılıyor.

Doğu Türkistan'da ailesinden koparılan binlerce Uygur çocuk sözde  Çinli eğitmenlerden ağır işkence görüyor. İşkencelerden kurtulanlara da kültür emperyalizmi etnositi uygulanıyor.

Çin tarafından eğitim kampı adı verilen işkence merkezlerinde, Uygur çocuklarına acımasızca fiziki işkence yapılıyor, diğer yandan tüm milli, dini, kültürel bellekleri yok edilerek SOKIRIM YAPILIYOR köleleştiriliyor.

ANNE FERYATLARI VE İŞKENCE

Sosyal Medyada yayılan bir video kaydında çocuklara yapılan işkencenin hangi boyutlara ulaştığı görülüyor. Tüyler ürperten bu işkence videosunda sözde eğitim kampına kapatılan 3 kız çocuğuna Çinli sorumlu tarafından kemerle ve demir çubukla atılan dayak ve çocukların çığlıkları net olarak görülüyor.

Aldığı darbelerin etkisiyle Uygurca, “anne anne” diye feryat eden çocukların çığlıkları işkenceci Çinliyi daha fazla öfkelendiriyor ve daha güçlü vurmaya başlıyor. 

BİNLERCE ÇOCUĞA KÜLTÜREL SOYKIRIM

Doğu Türkistan genelinde Uygur Türklerine yönelik soykırım artarak devam ediyor.

Hedefleri Uygur Türklerinin milli duygularını yıkmak, onları aşağılık kompleksine sokmak, tarihi, kültürel ve sosyal iç dinamiklerini bozmak, bu doğrultuda kendi etnik grubuna katılmasını sağlamak olan Çin Hükümeti bu olayların duyurulması anında uluslararası kamuoyunda yalanlıyor, inkar ediyor fakat zulmü daha da artırıyor. 

Çinlilerin işkencelerinden sağ kalan Uygur çocuklarına kültürel soykırım yani etnosit uygulanıyor. Uygur çocuklarının, dini, milli, kültürel bellekleri yok ediliyor.

Yapılan işkencelerle psikolojik olarak aşağılık kompleksi aşılanan Uygur Çocuklarının videoları sosyal medyada yayılmaya devam ediyor.

Türkiye’ye gelen Doğu Türkistanlılar açı gerçekleri gözyaşları içinde anlatıyor.
Çinlilerin büyük küçük tüm Uygur Türklerine karşı acımasızca fiziki ve kültürel anlamda soykırım yaptıklarını belirten Uygur Türkleri, özellikle çocukların hedef alınarak geleceklerinin yok edildiğini belirtiyor.

Bu zulme susan devletlere, insanlara, özellikle Müslümanlara sesleniyorum. Doğu Türkistan’dan olanların bir gün sizin de başınıza gelmeyeceğinin hiçbir garantisi yok. Bugün Doğu Türkistan'daki Çin işkencesine susanlar yarın aynı zulmün mağduru olabilir. Ne olur susarak bu soykırıma ortak olmayın" diye seslendi.

Doğu Türkistan genelinde Uygur Türklerine yönelik soykırıma göz yumulmamasını isteyen Uygur Türkleri, Çin'in tüm İslam alemi ve insanlık için büyük bir tehdit olduğuna dikkat çekiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sancaktepe’de Covid-19 tedbirleri kapsamında denetimler yapıldı
Sancaktepe’de Covid-19 tedbirleri kapsamında denetimler yapıldı
Çavuşoğlu: Türkiye, Doğu Akdeniz'deki Çıkarlarını Sonsuza Kadar Korumaya Devam Edecek
Çavuşoğlu: Türkiye, Doğu Akdeniz'deki Çıkarlarını Sonsuza...