|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Davutoğlu: ’Diyarbakır’a Gelmemizin Bir Bahanesi Olamaz’
  • Reklam

Davutoğlu: 'Diyarbakır'a Gelmemizin Bir Bahanesi Olamaz'

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır'da Gönül Köprüsü Platformu'nun düzenlediği iftara katıldı. İftarda açıklamalarda bulunan Davutoğlu "yeni parti" iddialarına da yanıt verdi.

27 Mayıs 2019 - 22:56 - Güncelleme: 28 Mayıs 2019 - 06:16

Diyarbakır’da Gönül Köprüsü Platformu tarafından düzenlenen iftar programına katılan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Diyarbakır'a gelmemizin bir bahanesi olamaz. Diyarbakır bizim yüreğimizde her zaman mevcuttur.” Dedi.

Gönül Köprüsü Platformu tarafından eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla bir iftar programı düzenlendi.

Diyarbakır - Sur ilçesinde düzenlenen iftar programına Davutoğlu’nun yanı sıra AK Parti eski milletvekilleri Abdurrahman Kurt, Cuma İçten, AK Parti Diyarbakır eski İl Başkanı Aydın Altaç, kanaat önderleri, kentte çeşitli alanda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Yeni bir parti kuracağı ileri sürülen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, düzenlenen iftar programında konuya ilişkin açıklama yaptı.

DİYARBEKİR’E GELİŞİMİZ İÇİN BAHANEYE GEREK YOK

Diyarbakır’a gelişi öncesinde bazı basın yayın kuruluşunda, ‘Diyarbakır’da parti kuracak’ şeklinde tartışmaların yaşandığını ifade eden Ahmet Davutoğlu, “İki haftadır ulusal ve yerel basında yorumlar yapılıyor. Çok basit bir şekilde cevap vermek istiyorum. Bizim, Diyarbekir’e gelişimiz için herhangi bir bahane ve gerekçeye ihtiyacımız yoktur. Diyarbekir bizim yüreğimizde her daim mevcuttur. Diyarbekir’e gelişimizi özel anlamlar yüklemeye çalışanlar, eleştirmeye kalkanlar bilsinler ki, Diyarbekir yüreğimizin içindedir. Biz, Diyarbekir’i biliriz, Diyarbekirliler de bizi bilir.  Bilsinler ki, Diyarbekir’in muhabbeti biz de hiç eksilmedi, hiç eksilmez. Bir devlet adamı olarak iki elim kanda olsa size söz veriyorum, nasıl Mekke, Medine ve Kudüs’ten gelen bir davet reddedilmeyecekse Diyarbakır’dan gelecek bir daveti de hiçbir zaman açıkta ve boşta bırakmayacağım” dedi.

Dış politika hakkında kendisine yapılan eleştirilere de yanıt veren Davutoğlu, Suriye'de karşı karşıya kaldığımız zorlukları bize havale etmeye çalışanlar siyasi olarak çok ciddi ahlaki zaaf içerisindeler" diye konuştu.

Davutoğlu, yapılan açıklamaların ardından teravih namazını eda etmek için beraberindekilerle birlikte Sur ilçesindeki Ulu Cami'ye geçti. http://www.turkiyehaberajansi.com/
Haber: Kenan Özgüven - Türkiye Haber / Diyarbakır

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKUT 12 Ekip, 153 Gönüllü ve 3 Köpekle İzmir'de
AKUT 12 Ekip, 153 Gönüllü ve 3 Köpekle İzmir'de
Çocuklar Virüs Tedbirlerini Karikatürle Öğreniyor
Çocuklar Virüs Tedbirlerini Karikatürle Öğreniyor