|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Denge Grubu, 2’nci Albümün İlk Klipini Yayınladı!
  • Reklam

Denge Grubu, 2'nci Albümün İlk Klipini Yayınladı!

“Kum Saati” İle Yeniden Adını Duyuran Denge “Güzel Kadın” Dedi ve 2'nci Albümün İlk Klipini Yayınladı!

10 Eylül 2019 - 03:23 - Güncelleme: 10 Eylül 2019 - 04:01

“Kum Saati” İle Yeniden Adını Duyuran Denge “Güzel Kadın” Dedi ve 2'nci Albümün İlk Klipini Yayınladı!

2000'li yılların başlarında Ege Üniversitesi öğrencisi bir grup arkadaş tarafından İzmir’de kurulan ve yüksek tempolu tahsil hayatının getirdiği zorluklara rağmen günümüze kadar taşımayı başardıkları “Denge” grubu, ilk çıkış albümleri olan Lafta Kalmasın'ı 3 Adım Müzik etiketiyle yayınlamış ve ses getirmişti.

Yüzbinlere ulaşan ilk Albümden, Zorbozan, Bana Gel Demedin ve Aşk Kumar isimli şarkılara çektikleri kliplerin ardından, yeni albüm çalışmalarına hız veren grup “Kum Saati” isimli 2.albüm çalışmasını 30 Ağustos’ta yayınladı ve ilk albüm klipini “Güzel Kadın” şarkısına çekti.

Vokallerde Oğuz Ucagök & Ender Anılır, gitarda Ferit Avcı, bass gitarda Ali Arman ve Bateride Can Özlü'den meydana gelen Denge grubunun sağlık ve eğitimci bireylerden oluşuyor olması da değinilmesi gereken ilginç bir nokta. Mesleki şartlardan dolayı yoğun mesai saatlerine sahip olsalar da müziğe olan tutkuları sayesinde 1.5 yıl gibi bir sürede Lafta Kalmasın'ı tamamlamışlar ve geçtiğimiz iki yıla 3 klip ve konserler sığdırmışlardı. Yine bu süre içinde yeni albüm çalışmalarına da hız veren grubun 10 şarkıdan oluşan “Kum Saati” isimli Pop rock dinleyicisinin beğenisine sundukları albümde rock müziğin çeşitli türlerle harmanlandığı parçalar yer alıyor. Oğuz Ucagök ve Ender Anılır'ın 5’er eseriyle temelini attığı albümün altyapısı ve tüm düzenlemeleri, Ferit Avcı ve Osman Hekimoğlu imzası taşıyor. Denge grubunun “Kum Saati” adlı albümüne dijital platformlar ve müzik marketlerden ulaşmak mümkün.

Albümdeki şarkılara bakılırsa yine aşk ve sevgi temasının oldukça derin işlendiği ilk klipe konu olan “Güzel Kadın” gibi şarkıların yanında, günlük hayatın ve yaşadığımız zamanın bizlere getirdiği popüler kültüre ait temaların eleştirildiği parçalara da rastlamak mümkün. İlk albüme göre farklı diyebileceğimiz oldukça hareketli şarkıların da dinleyiciye sunulduğu “Kum Saati” albümüyle tekrar bizlerle buluşan gruba başarılar diliyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EGM'den sosyal medya açıklaması
EGM'den sosyal medya açıklaması
Çağın Polisi Dergisi, Temmuz sayısı çıktı
Çağın Polisi Dergisi, Temmuz sayısı çıktı