|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Diyarbakır Sur İçi İç Kale Müzesinde Yeniden Doğuş Resim...
  • Reklam

Diyarbakır Sur İçi İç Kale Müzesinde Yeniden Doğuş Resim Sergisi

Diyarbakır Sur İçi İç Kale Müzesinde Yeniden Doğuş Resim Sergisi açıldı. Ressam Abdülaziz Başçı çok istediği hayalindeki resim sergisini açtığını söyledi.

14 Mayıs 2019 - 05:13 - Güncelleme: 16 Mayıs 2019 - 05:41

Diyarbakır Sur İçi İç Kale Müzesinde "Yeniden Doğuş Resim Sergisi" açıldı.
Ressam Abdülaziz Başçı çok istediği hayalindeki resim sergisini açtığını söyledi.

Ressam Abdülaziz Başçı, “Asıl mesleğim baba mesleği aşçılık. Yaptığım resimler, Ortaokul birinci sınıftan beri hocalarımın dikkatini çekti. Hocalarımın bana güzel resim yaptığımı ve iyi bir ressam olacağımı söylemeleri, resme olan ilgimi bağlılığımı daha artırdı. 1980 yılından bu zamana kadar resim yapmaya devam ediyorum.” Dedi.

Resimlerine duygularını ve hayallerini yansıttığını anlatan Ressam Abdülaziz Başçı, “imkânsızlıklar içerisinde resim yapmaya herkesi ikna etmeye çabalayan bir çocuktan, idealist bir sanatçıya dönüştüm. Resme olan tutkularımı bağlılığımı devam ettireceğim. Bu konuda bana destekte bulunan yardım eden herkese teşekkürlerimi saygılarımı sunuyorum." Diye konuştu.

Resim sergisini gezen gelinle damadın sanata ve resme olan ilgileri de sergiye renk kattı. http://www.turkiyehaberajansi.com/
Haber: Kenan Özgüven - Türkiye Haber / Diyarbakır

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Derbide zafer VakıfBank'ın
Derbide zafer VakıfBank'ın
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Koronavirüs Testi Pozitif...