|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Dört Küçük Pehlivan Bir Başpehlivana Karşı

Dört Küçük Pehlivan Bir Başpehlivana Karşı

Altın Kemer sahipleri Orhan Okulu ve Recep Kara, Kağıthane Yağlı Güreşleri’nde 4’er küçük pehlivan ile aynı anda güreş tuttu. Renkli görüntülere sahne olan kuşaktan kuşağa güreş müsabakasını sporseverlerde ilgiyle izledi.

19 Haziran 2019 - 17:14

Kağıthane Belediyesi’nin Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında bu yıl 28’ncisini düzenlediği Kağıthane Yağlı Güreşleri, pehlivanlar arasında kıran kırana mücadelelerle geçti.
Hasbahçe Güreş Sahası’nda binlerce vatandaşın ilgi gösterdiği Kağıthane Yağlı Güreşleri‘ne farklı şehirlerden 400 güreşçi yer aldı.


Geleneksel hale gelen Kağıthane Yağlı Güreşleri, tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni aratmazken müsabakaların sonunda başpehlivanlığı Orhan Okulu kazandı.

Bu yıl Kağıthane Yağlı Güreşleri’nde bir ilk yaşandı. Altın Kemer sahipleri Orhan Okulu ve Recep Kara, Kağıthane Yağlı Güreşleri’nde 4’er küçük pehlivan ile aynı anda güreş tuttu.
Renkli görüntülere sahne olan kuşaktan kuşağa güreş müsabakasını sporseverlerde ilgiyle izledi.

Sadabad Yaz Etkinlikleri’ni değerlendiren Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, “Bugün 20’den fazla başpehlivanımız, 400’ten fazla da sporcumuz burada mücadele ediyorlar. Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi güreşçilerimiz burada kendilerini de görecekler. Biz Ata sporumuz yağlı güreşi bölgemizde yaşatmak istiyoruz. Gelecek kuşaklara aktarmak adına da ev sahipliğini üstleniyoruz. Sadece güreş değil, cirit olacak okçuluk olacak Kağıthane’de. Çünkü Sadabad, tarihi Lale Devri’nin yaşandığı yer. Osmanlı zamanında burası Yağlı Güreşlerin, Okçuluğun ve Cirit’in olduğu yer. Bizde burada Ata sporumuzu Kağıthanelilere, İstanbullulara ve şehir dışından gelen vatandaşlarımıza izlettiriyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
UNDP Türkiye Herkesi Evde Aktif Olmaya Çağırdı
UNDP Türkiye Herkesi Evde Aktif Olmaya Çağırdı
Türkiye'de Can kaybı 574'e, Vaka Sayısı 27 bin 069'a Yükseldi
Türkiye'de Can kaybı 574'e, Vaka Sayısı 27 bin 069'a Yükseldi