|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Dubai’den Dünya’ya Yeni Türk Markaları Geliyor
  • Reklam

Dubai'den Dünya'ya Yeni Türk Markaları Geliyor

Üretim ve hizmet sektöründe Trakya'dan dünyaya açılan Çetin Group, Dubai'deki kozmetik fabrikasının üretiminde birinci yılını doldurdu. Pandemi sürecinde tam bant çalışan Atak Helios, Türkiye'ye 4 bin kilometre uzakta, dünyaya Türk ürünleri dağıtıyor...

26 Mart 2021 - 05:27

Üretim ve hizmet sektöründe Trakya'dan dünyaya açılan Çetin Group, Dubai'deki kozmetik fabrikasının üretiminde birinci yılını doldurdu. Pandemi sürecinde tam bant çalışan Atak Helios, Türkiye'ye 4 bin kilometre uzakta, dünyaya Türk ürünleri dağıtıyor...

Türkiye'nin ihracat gururlarından olan Atak Kozmetik, geçen yıl şubat ayında ilk üretime başladığı Dubai'deki Atak Helios fabrikasında, birinci yılını doldurdu.

İlk ürün kontrolünü bir yıl önce bizzat yapan Çetin Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, bu kez seri üretim heyecanını bizzat yaşadı.

Tekirdağ Çerkezköy'de Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) kampüsündeki Atak Kozmetik (Cosmetıcs), fabrikasının ardından geçen yıl BAE'nin (Birleşik Arap Emirlikleri) en büyük kenti Dubai'de kurduğu fabrikasında üretime start vermişti. 

Çetin Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, şubat ayında ilk dönen banttaki ürünleri bizzat kontrol etmesinin üzerinden bir yıl geçerken, bu kez seri üretim kontrolünü yaptı.

Atak Helios fabrikası, pandemi sürecine denk gelen üretimini aralıksız sürdürürken, Çetin Group'a dünyanın dört bir yanına Türkiye'den 4 bin kilometre uzakta Türk patenli ürünleri sunmanın mutluluğunu yaşattı.

BİRİNCİ YILINI DOLDURDU

Çetin Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, birinci yılını dolduran Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) en büyük iki şehrinden biri olan Dubai'deki fabrikanın seri üretim heyecanını yaşadı. Bir yıldır üretime başlayan fabrika Dubai'de ve Türkiye'de istihdama da büyük katkı sağladı. 

Ahmet Çetin, Dubai fabrikasının Türkiye'deki fabrikayla birlikte ihracat rakamlarını artırdığını belirterek, Atak Helios fabrikasının da bekledikleri kalitede seri üretim yapar hale geldiğini belirtti.

Çetin, bu yıl üretim kapasitesinin daha da artacağını belirterek, 7 kıtada ürünlerini piyasaya sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı. 

Tam otomatik deodorant ve likit parfüm dolum hatlarında kendi markasını üreten Atak Kozmetik ve Helios fabrikalarının parfüm, deodorant, saç spreyi, saç köpüğü, traş losyonu, traş köpüğü, roll-on, çocuk parfümü, oda spreyi ve vücut losyonu vb.  birçok ürünü markalaştırdığını sözlerine ekledi.

YENİ YERLİ VE MİLLİ MARKALAR GELİYOR

Daha önce My Liquid, Etruschi, Career, Cute, Blue Black, Blue Ice gibi ürünlerini markalaştıran Atak Kozmetik, Dubai fabrikasıyla birlikte Atak Helios'un üretimiyle yeni yerli ve milli markaları dünya piyasasına kazandırmanın hazırlığını yapıyor. Üretimde ilk yılını geride bırakan Atak Helios, bu yıl Dubai'den dünyaya yeni Türk markaları sunmak ar-ge hazırlıklarını da tamamladı. 

Çetin Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, dubai fabrikasının üretimde birinci yılını geride bırakarak Türkiye'deki fabrikanın üretimine destek verirken, bundan sonraki süreçte yeni marka oluşumlarına da katkı sunacağını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Emekli Bayram İkramiyeleri için 3 ZAM formülü
Emekli Bayram İkramiyeleri için 3 ZAM formülü
Trafik İşaretleri ilk Kez Nerede Kullanıldı
Trafik İşaretleri ilk Kez Nerede Kullanıldı