|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Düğün konvoyundaki 7 araç sürücüsüne 1228’er lira CEZA
  • Reklam

Düğün konvoyundaki 7 araç sürücüsüne 1228'er lira CEZA

İstanbul E-5 Karayolu Selimpaşa mevkiinde bir düğün konvoyunda yer alan 7 araç sürücüsüne, hızla şerit değiştirmek ve fren yapmak suretiyle trafik güvenliğini tehlikeye atmak ihlalinden dolayı 1.228'er lira CEZA kesildi.

21 Temmuz 2020 - 16:15 - Güncelleme: 21 Temmuz 2020 - 16:41

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Sivil Trafik ekipleri, E-5 Karayolu Selimpaşa mevkiinde  bir düğün konvoyunda  yer alan 7 araç sürücüsüne, hızla şerit değiştirmek ve fren yapmak suretiyle trafik güvenliğini tehlikeye atmak ihlalinden dolayı her bir sürücüye 1.228 TL olmak üzere toplam 8 bin 596 TL idari para cezası işlemi uyguladı.
 
Ayrıca, araç sürücülerinin sürücü belgelerine geçici olarak el konuldu..
 
 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün konuyla ilgili basın açıklaması'nda şu ifadeler yer aldı : 
 
" 18.07.2020 günü E-5 Karayolu Selimpaşa mevkiinde meydana gelen ve 19.07.2020 tarihinde bazı basın yayın kuruluşlarında “E-5 karayolundaki düğün konvoyunda "makas" terörü” başlığıyla yer alan bir düğün konvoyundaki 7 aracın hızla şerit değiştirmek ve fren yapmak suretiyle trafik güvenliğini tehlikeye atma konusu ile ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda;
 
Görüntülerin incelenmesi neticesinde plakaları tespit edilen araç sürücüleri İbrahim Melih Ç, Yakup D, Emre A, Mahmut K, Fatih T, Abdul Samet S. ve Kübra D. isimli şahıslar Sivil Trafik ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alınmış, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun 45. Maddesi gereği sürücü belgelerine geçici olarak el konulan şahısların her birine aynı kanunun 46/2-g maddesi uyarınca 1.228 TL olmak üzere toplam 8.596 TL idari para cezası işlemi uygulanmıştır.
 
Konu ile ilgili ayrıca Türk Ceza Kanununun 179/2 maddesi olan “Kara Deniz hava veya demiryolu ulaşım araçlarını kişileri hayat, sağlık veya mal varlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare eden kişi üç (3) aydan iki (2) yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır” hükümlerine istinaden şahısların haklarında adli tahkikat başlatılmıştır."
 
 
ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN-** TR HABER AJANSI
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Beykoz’a Hayat Katan Sempozyum
Beykoz’a Hayat Katan Sempozyum
Sahte Peynir Üreten Firmaya 55 bin TL Ceza
Sahte Peynir Üreten Firmaya 55 bin TL Ceza