|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Dünya Combat Jujitsu Şampiyonası Ukrayna Kiev de yapıldı
 • Reklam

Dünya Combat Jujitsu Şampiyonası Ukrayna Kiev de yapıldı

Dünya JuJitsu Şampiyonası 19-20 Ekim 2019 tarihlerinde Ukrayna Kiev de Kiev Spor Sarayı’nda yapıldı.

25 Ekim 2019 - 01:05 - Güncelleme: 28 Ekim 2019 - 00:33

Dünya JuJitsu Şampiyonası 19-20 Ekim 2019 tarihlerinde Ukrayna Kiev de Kiev Spor Sarayı’nda yapıldı.

Tam temasla mücadele, yakın temasla mücadele ve öz savunma şeklinde üç kategoride düzenlenen Dünya Combat Jujitsu Şampiyonası, 20 ülkeden 345 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi. Jujitsu Türkiye takımı iki sporcu ile müsabakalara katıldı.

Oldukça sert dövüşlerin yapıldığı Dünya Combat Jujitsu Şampiyonası’na Antrenör Neriman Elmas ve Türk sporcular Sena Karakaya, Sönmez Balçık, Türkiye JuJitsu Federasyonu Başkanı ve Uluslararası hakem Hulusi Elmas ile Türkiye JuJitsu Federasyonu Asbaşkanı Münür Çeliktutan başkanlığında iştirak etti.

Şampiyonada 56 kg büyük bayanlar kategorisinde ülkemizi temsil eden sporcumuz Sena Karakaya Dünya 2. si Olarak Ülkemize Gümüş Madalya Kazandırdı.

Selçuklu Diriliş Gençlik Spor Kulübü sporcusu ve aynı zamanda Konya Spor Lisesi öğrencisi olan Sena Karakaya, Dünya Combat Jujitsu Şampiyonası’nda büyük bir başarıya imza attı. Karakaya, dünya ikincisi olarak gümüş madalya almaya hak kazandı. 


Combat Ju-Jutsu Uluslararası Federasyon Başkanı Nikolay Vasiliev ve Ju-Jutsu Ukrayna Federasyonu Başkanı Vladyslav Shypinskyi, Türk takımının  çok azimli ve mükemmel olduğunu söyledi.

Elde edilen başarıdan mutlu olduklarını ifade eden Türkiye JuJitsu Federasyonu Asbaşkanı Münür Çeliktutan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Suriye'de Fırat'ın doğusundaki terör hedeflerine yönelik gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı ve Mehmetçiğe destek amacıyla asker selamı verdi.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Sporcu Handan
  6 ay önce
  Koskoca JuJitsu federasyonu 2 sporcuyla mı yarışmaya katıldı. Ayıp beee... Spora bu ülke böyle mi sahip çıkıyor...
 • munur nurettin
  6 ay önce
  türkiye haber ajansi çalışanları kutlarım çok mükemmel haber olmuş ve üstelik kaliteli haber olmuş tebrikler başarılar şahsım ve personelim adına ju jitsu fed as başkanı münür nurettin çeliktutan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bayramda polis emeklilerini unutulmadı
Bayramda polis emeklilerini unutulmadı
Türkiye'de Can kaybı 4397'ye, Vaka Sayısı 158 bin 762'ye Yükseldi
Türkiye'de Can kaybı 4397'ye, Vaka Sayısı 158 bin 762'ye...