|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
(E) Dz. Kd. Alb. Dr. Zeki Yörükoğlu, Hayatını Gülşen Kibar ile...
  • Reklam

(E) Dz. Kd. Alb. Dr. Zeki Yörükoğlu, Hayatını Gülşen Kibar ile Birleştirdi

Deniz Kuvvetleri'nin çok sevilen ve Türk Silahlı Kuvvetleri tarihinde adına marş yazılan tek komutanı (E) Dz. Kd. Alb. Dr. Zeki Yörükoğlu ile Danıştay Arşiv Müdürü Gülşen Kibar, İstanbul Beşiktaş Belediye’si Beşiktaş Evlendirme Memurluğu Nikah Salonunda düzenlenen tören ve Sarıyer Orduevinde düzenlenen mütevazı bir düğünle evlendiler.

12 Temmuz 2020 - 22:03 - Güncelleme: 13 Temmuz 2020 - 15:35

(E) Dz. Kd. Alb. Dr. Zeki Yörükoğlu, Danıştay Arşiv Müdürü Gülşen Kibar ile dünya evine girdi.
Deniz Kuvvetleri'nin çok sevilen ve Türk Silahlı Kuvvetleri tarihinde adına marş yazılan tek komutanı (E) Dz. Kd. Alb. Dr. Zeki Yörükoğlu ile Danıştay Arşiv Müdürü Gülşen Kibar, İstanbul Beşiktaş Belediyesi Beşiktaş Evlendirme Memurluğu Nikah Salonunda düzenlenen tören ve Sarıyer Orduevinde düzenlenen mütevazı bir düğünle evlendiler.

Daha önce planlanmış toplantıları olması nedeniyle nikaha katılamayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, kutlama mesajı ve çelenk göndererek gelin ve damada mutluluklar diledi.

Çiftler, Zeki Yörükoğlu’nun “büyük aşkı” Gülşen Kibar Yörükoğlu için yazdığı ve seslendirdiği, her mısrası aşk dolu “GÜLŞENİM” şarkısı eşliğinde nikah salonuna geldi.

İstanbul Beşiktaş Belediye’si Beşiktaş Evlendirme Dairesi Müdürü Osman Şener Kurtoğlu tarafından gerçekleştirilen nikah töreninde (E) Dz. Kd. Alb. Zeki Yörükoğlu’nun şahitliğini (E) Dz. Yb. Tevfik Özdöl ve (E) Dz. Tbp. Kd. Albay Dr Haluk Bozkurt, Gülşen Kibar’ın şahitliğini ise Nesrin Güryeniş ve Hakim Özlem Ural yaptı.

İstanbul Beşiktaş Belediye’si Beşiktaş Evlendirme dairesi Müdürü Osman Şener Kurtoğlu nikah merasiminin ardından yaptığı konuşmada çifti tebrik ederek, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat daha önce planlanmış toplantıları olması nedeniyle katılamadılar. Fakat benimle selamlarını gönderdi ve mutluluklar dilediler.
Ben de yakın dostum olan Alb. Zeki Yörükoğlu’nun nikâhını kıymaktan onur duyuyorum.
Sayın Gülşen Kibar ve Değerli abim Sayın Zeki Yörükoğlu ve ailelerine mutluluklar diliyorum.
İnşallah bu evlilik, beraberlik ömür boyu, sonsuza kadar sürsün. Allah bir yastıkta kocatsın.
Tebrik ediyor ve mutluluklar diliyorum.”
Dedi.

+

Çiftin evlilik cüzdanı ise gelinin yakın arkadaşı Hakim Özlem Ural tarafından gelin Gülşen Kibar Yörükoğlu’na verildi.

Duygularını dile getiren Dz. Alb. Zeki Yörükoğlu, “Bugün 10 Temmuz 2020. Gönlümün sultanı ile evleniyorum. Bir Ömür boyu sürecek birlikteliğimiz başlıyor bugün. Benim en güzel günüm bugün. Gökyüzü masmavi, her taraf aydınlık. Güneşin parlaklığı, ayın cazibesi, yıldızların ışıldaması daha başka bugün. Çünkü bugün Gülşen'le Zeki'nin anlamlı günü bugün. Bütün dostlarıma selam olsun. Beni seven sevmeyen herkese selam olsun. Sevgiler saygılar sunuyorum herkese. Ben bugün Dünyaya yeniden geliyorum. Nüfus cüzdanımı sıfırladım. Hayata yeni başlıyorum bugün. Gülşen ve Zeki'den tüm Dünya insanlarına selamlar. Sevgiler getirdik herkese. Barış getirdik selam olsun herkese.” Dedi.

Nikah töreni hediyelerin verilmesi ve hatıra fotoğrafları çekilmesiyle son buldu.

MASKE VE SOSYAL MESAFEYE DİKKAT EDİLDİ

Binlerce insanın ölümüne neden olan coronavirüsü, nikah ve düğünlerdeki alışkanlıkları da değiştirdi.
Pandemi, (E) Dz. Kd. Alb. Zeki Yörükoğlu ve Gülşen Kibar Yörükoğlu’nun en özel günlerini de etkiledi.
Törene Pandemi nedeniyle az sayıda davetli katıldı.
Salona girişte davetlilerin ateş ölçümü yapılarak dezenfektan ikram edildi.
Çiftler, nikaha maskeyle katılan misafirlerle uzaktan selamlaştı, tüm davetliler sosyal mesafeyi korudu.

SARIYER ORDUEVİNDE SANAT MÜZİĞİ ŞÖLENİ

Nikahın ardından Sarıyer Orduevinde bir araya gelen davetliler ile Gülşen Kibar ve Zeki Yörükoğlu tek tek ilgilendi. 

Nikah ve düğün töreninde sosyal mesafe nedeniyle oynama gerçekleşmedi. Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim üyesi (E) Dz.Öğ.Kd.Albay Dr.Kenan Sayacı uduyla birbirinden güzel eserler çaldı ve seslendirdi.

Dr. Kenan Sayacı'nın uduyla eşlik ettiği Zeki Yörükoğlu da okuduğu sanat müziği eserleriyle geceye renk kattı.

DÜĞÜNÜNDE DOKTORA DİPLOMASI TESLİM EDİLDİ

Liseden sonra üniversite tercihlerini planlayan Zeki Yörükoğlu; İTÜ İnşaat Bölümü ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesini kazanmış, ancak o yıllarda sınavları ayrı yapılan DENİZ HARP OKULUNU da kazanınca tercihini DENİZ SUBAYI olmakta kullanmıştı.

Eğitim ve öğrenim sevdası devam eden (E) Dz. Kd. Alb. Zeki Yörükoğlu; 1975-79 yılları arasında Marmara Üniversitesi İktisadi ve Ticaret Yüksekokulu MALİYE Bölümünü bitirdi.
Em. Dz. Kd. Alb. Zeki Yörükoğlu son olarak; BRUSSELS CAPITAL UNIVERSITY İşletme Bölümü Bütünleşik Doktora Programına kayıt oldu. Yörükoğlu tezini başarıyla tamamlayıp, savundu ve ‘İŞLETME DOKTORU’ unvanını alarak mezun oldu.

Evlilik heyecanı yaşayan Zeki Yörükoğlu’na okul arkadaşları ve yönetimi tarafından bir sürpriz yapıldı.
Zeki Yörükoğlu’na Doktora DiplomasıBRUSSELS CAPITAL UNIVERSITY Genel Koordinatörü Dr. Halil Tabur düğüne katılan davetliler huzurunda takdim etti.

Doktora Diplomasını takdim ederken konuşan BRUSSELS CAPITAL UNIVERSITY Genel Koordinatörü Dr. Halil Tabur, “Değerli komutanımızın öğrencimiz olması bizleri elbette çok gururlandırdı. Komutanımız Sayın Zeki Yörükoğlu, muhteşem bir doktora tezi hazırladı, başarıyla tamamlayıp, savundu ve ‘İŞLETME DOKTORU’ unvanını alarak mezun oldu. Kendisini tebrik ediyor ve Doktora Diplomasını takdim ediyorum.” Dedi.

Sürpriz nedeniyle şaşkınlık yaşadığını ifade eden Zeki Yörükoğlu da “Doktora Diplomasını burada almam bana ikinci bir mutluluk yaşattı. BRUSSELS CAPITAL UNIVERSITY Genel Koordinatörü Sayın Dr. Halil Tabur’a, sürprizde payı olan Gazeteci Dr. Ahmet Kaplan’a katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

(E) DZ. KD. ALB. ZEKİ YÖRÜKOĞLU ÖZGEÇMİŞ

Zeki Yörükoğlu; Balıkesir'de doğdu. İlkokulun ilk iki yılını burada okudu.
1960 yılının Haziranında ailesi İstanbul - Beşiktaş semtine yerleşti.
Akaretler’ deki Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım'ın kaldığı evin iki altındaki binada Anafartalar ilkokulunun 3, 4, 5.nci sınıflarını okudu. 
Bu okulun bahçesi BJK'nin mülkü olan, meşhur “56” adıyla anılan, semtin çocuklarının top koşturduğu sahaydı.
Sonra Fındıklı ortaokulunu, bilahare ‘Kabataş Erkek Lisesi'nin fen bölümünü iyi derece ile bitirdi.
O yılki üniversite seçme sınavında İTÜ İnşaat bölümü ile Cerrahpaşa Tıp fakültesini kazandı.
Ancak o yıllarda sınavları ayrı yapılan Deniz Harp Okulunu da kazanınca tercihini DENİZ SUBAYI olmakta kullandı.

1972 yılı 30, Ağustos'ta Deniz Teğmen rütbesi ile Donanmaya katıldı.
Deniz Kuvvetlerinin değişik gemilerinde makine subayı olarak görev yaptı.
15 yıl Donanmanın birçok gemisinde Başçarkçı olarak görev yaptı.
Ayrıca Yüzbaşı rütbesi ile çok sevdiği bir görev olan Deniz Lisesinde 5 yıl sınıf amirliği görevini büyük bir başarı ile icra etti. 
Yetiştirdiği öğrencileri tarafından kendisine 'BABA ZEKİ' lakabı verildi ve ADINA MARŞ YAZILDI.

Silahlı kuvvetlerde belki de ilk kez komutana atfedilen bir marş Silahlı Kuvvetlerin Envanterine dahil edildi.
Ve bu onur, Dz. Kd. Alb. Zeki Yörükoğlu’na nasip oldu. 

ZEKİ BABA MARŞI öğrencileri tarafından yapılıp Deniz Lisesi ve Deniz Harp Okulu boru trampet takımınca ZEKİ BABA adı ile çalınmaya başlandı.

Gemi hizmetini müteakip Deniz kuvvetlerinin değişik komutanlıklarında şube müdürü, idari başkanlık ve başkanlık görevlerini icra etti. 

Son olarak Deniz Kıdemli Albay rütbesinde Deniz Eğitim komutanlığı teknik başkanı görevini deruhte etmeyi müteakip 31 yıllık görevi tamamlayıp 2003 yılı 30 Ağustos'ta kadrosuzluk nedeni ile emekli oldu.

Em. Dz. Kd. Alb. Zeki Yörükoğlu’nun Müziğe çok büyük tutkusu olup, sanat musikisi icra etmektedir.
Spor sevdalısı, Beşiktaş taraftarı ve kongre üyesidir.
Yörükoğlu; İngilizce bilmektedir.

İŞLETME DOKTORU OLDU

Liseden sonra üniversite tercihlerini planlayan Zeki Yörükoğlu; İTÜ İnşaat Bölümü ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesini kazanmış, ancak o yıllarda sınavları ayrı yapılan DENİZ HARP OKULUNU da kazanınca tercihini DENİZ SUBAYI olmakta kullanmıştı.

Eğitim ve öğrenim sevdası devam eden Yörükoğlu; 1975-79 yılları arasında Marmara Üniversitesi İktisadi ve Ticaret Yüksekokulu MALİYE Bölümünü bitirdi.

(E) Dz. Kd. Alb. Zeki Yörükoğlu son olarak; BRUSSELS CAPITAL UNIVERSITY İşletme Bölümü Bütünleşik Doktora programına kayıt oldu.

Yörükoğlu tezini başarıyla tamamlayıp, savundu ve ‘İŞLETME DOKTORU’ unvanını alarak mezun oldu.

Yörükoğlu; ülkesi ve milleti için dertlenen, çevre ve trafik konularında çözümler üreten, ‘ÇEVRE VE TRAFİK AKTİVİSTİ’ dir.

ADINA MARŞ YAZILAN KOMUTAN

Yüzbaşı rütbesi ile çok sevdiği bir görev olan Deniz Lisesinde 5 yıl sınıf amirliği görevini büyük bir başarı ile icra etti ve yetiştirdiği öğrencileri tarafından kendisine baba Zeki lakabı verildi.

Silahlı kuvvetlerde belki de ilk kez bu marş silahlı kuvvetlerin envanterine dahil edildi.

Ve bu onur, Dnz. Kd. Alb. Zeki Yörükoğlu’na nasip oldu. 

ZEKİ BABA MARŞI öğrencileri tarafından yapılıp Deniz harp okulunun boru trampet takımında ZEKİ BABA adı ile çalınmaya başlandı.

ZEKİ BABA MARŞI

ANADOLU ÇOCUKLARIYDIK / SEKSENLİ YILLARIN BAŞINDA 
HEPİMİZ UMUTLA DOLUYDUK / DONANMANIN GURURUYLA 

ZEKİ BABAMIZ OLDU ÖNDER / TAŞIDI BİZİ GELECEĞE/EMEĞİNİ UNUTAMAYIZ 
ZEKİ BABAMIZ OLDU ÖNDER / TAŞIDI BİZİ GELECEĞE/O KOCAMAN YÜREĞİ İLE 

ANADOLU ÇOCUKLARIYDIK / SEKSENLİ YILLARIN BAŞINDA 
HEPİMİZ UMUTLA DOLUYDUK / DONANMANIN GURURUYLA

ŞAİR TARAFI DA VAR YÖRÜKOĞLU’NUN

Aşk ve şiir! … Bu iki kavram zaten birbirinden ayrılamaz.
Şiirler ve şarkılar da, yoğun duygu ve düşüncelerle, hislerle ortaya çıkarılan eserlerdir.
Ve Sevgiliye Şiir Geleneğini sanat müziği eserine varan duygulara taşıyan Yörükoğlu, her mısrası aşk dolu şiirinden oluşan sanat müziği eseri ile Gülşen Hanım’a duygularını anlatmış.

İşte Zeki Yörükoğlu’nun Gülşen Hanım’a ithaf ettiği, sözlerini yazdığı ve seslendirdiği eseri:

GELİŞİNLE GÜLLER AÇTI GÖNLÜMDE
SİLİNMEZ BİR İZ OLDUN SEN ÖMRÜMDE 
AŞKA DAİR SÖZ BİLMEZDİM EVVELCE 
SÖZÜM SENSİN ÖZÜM SENSİN GÜLŞEN’İM 
GECEM SENSİN GÜNDÜZÜM SEN GÜLŞEN’İM

EN GÜZEL ŞARKILARDA SÖYLENEN SEN
GİDİLEN YOLLARDA ÖZLENEN SEN 
GELECEKTİR DİYE YOL GÖZLENEN SEN 
SÖZÜM SENSİN ÖZÜM SENSİN GÜLŞEN’İM 
GECEM SENSİN GÜNDÜZÜM SEN GÜLŞEN’İM.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Kazim Kutur
    2 ay önce
    Değerli meslektaşım,sevgili arkadaşım Zeki Yörükoğlu’ nu tebrik ederim.Türk Sanat müziğine olan yeteneği yanında doktora çalışması ile de ayrı bir yönü olduğunu yeni öğrendim.Gülşen Hanım ile ömür boyu mutluluklar dilerim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronanın İnsanı Nasıl Hasta Ettiği Bulundu
Koronanın İnsanı Nasıl Hasta Ettiği Bulundu
AKINCI’dan Merak Uyandıran Teaser
AKINCI’dan Merak Uyandıran Teaser