|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
EGM Aktaş, Yeni Daire Başkanı Levent Eke’ye başarılar diledi
  • Reklam

EGM Aktaş, Yeni Daire Başkanı Levent Eke'ye başarılar diledi

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, bu gün gerçekleştirilen Genişletilmiş Koordinasyon Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Medya- Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanı olarak göreve başlayan Levent Eke'ye "hayırlı olsun" dilekleriyle başarılar diledi.

11 Kasım 2020 - 14:47 - Güncelleme: 11 Kasım 2020 - 15:24

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, bu gün gerçekleştirilen Genişletilmiş Koordinasyon Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Medya- Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanı olarak göreve başlayan Levent Eke'ye "Hayırlı Olsun.." dilekleriyle başarılar diledi.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş başkanlığında düzenlenen, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları ve Başkanların bizzat; Daire Başkanları, İl Emniyet Müdürleri ve Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlerinin ise video konferans yöntemiyle katıldığı toplantı bu gün saat 09:30’da gerçekleştirildi.

Genel Müdür Mehmet Aktaş, toplantının sonunda “Medya- Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanlığımızda göreve başlayan Levent Eke arkadaşımıza hayırlı olsun diyor, görevlerinde başarılar diliyorum..” ifadelerini kullandı.

Genel Merkezi Ankara'da bulunan Türkiye Emekli Emniyet Müdürleri Derneği (TEMÜD-DER) Genel Başkanı İsmail Çalışkan, "Kamuoyuna Açıklama " başlığıyla yaptığı yazılı basın açıklaması'nda, bir TV kanalının haber muhabiri olan Levent Eke'nin Emniyet Genel Müdürlüğü Medya – Halkla İlişkiler ve Protokol Dairesi Başkanlığı makamına ‘’vekaleten” atanmasına tepki göstermişti.

(TEMÜD-DER) Genel Başkanı İsmail Çalışkan'ın "Kamuoyuna Açıklama " başlığıyla yaptığı basın açıklaması'nda şu ifadeler yer almıştı : 

"Emniyet Genel Müdürlüğü Medya – Halkla İlişkiler ve Protokol Dairesi Başkanlığı makamına, bir TV kanalının haber muhabiri Sayın Levent Eke, teşkilat mevzuatının olanak vermemesi sebebiyle ‘’vekaleten” atanmıştır. Bu atamanın, meslek içinde anılan görevi başarı ile yapacak çok sayıda nitelikli personel olmasına rağmen gerçekleşmesi biz emekli emniyet müdürlerinde rahatsızlık yaratmıştır

Öncelikle Sayın Eke’nin mesleki kariyerine ve başarılarına saygı duymaktayız.

Söz konusu makamın isminde “Medya” sözcüğünün bulunması, gazetecilik mesleği ile bir ilgisinin bulunduğu anlamına gelmemektedir. Birimin görevleri tamamen polislik mesleğinin konularını, kurallarını ve uygulamalarını kapsamaktadır. Diğer daire başkanlıklarından farkı bulunmadığından bir basın mensubunun yönetimini gerektirmeyecek kadar polisiye bir hizmettir.

Teşkilat Kanunu gereğince söz konusu makama 1.Sınıf Emniyet Müdürünün atanması, kurumsal geleneğin devam ettirilmesi, veri güvenliğinin sağlanması,, üniforma – hiyerarşi sistemi içinde astlara emir / talimat verme kolaylığı ve yetkisi ile teşkilatın kendi iç dinamiklerinin bozulmaması adına fazlaca önem taşımaktadır.

Emniyet teşkilatı birimleri, teşkilata 20-25 yıl hizmet vererek yüksek deneyime, bilgi birikimine ve uzmanlık eğitimine sahip, devletin ve emniyet teşkilatının teamül ve geleneklerini bilen nitelikli rütbeli personel tarafından yönetilmektedir. Konuların hassasiyeti, ast-üst ilişkileri ve polis teşkilatında emir müessesesinin önemi açısından gerek yasa gerekse uygulamalarda buna uyulmuştur.

Bu atamanın, üst düzey polis yöneticilerinin kadrosuzluk nedeniyle emekli edildiği bir ortamda yapılması,hem hukuka hem de teşkilatın geleneksel hiyerarşik yapısına uygun olmadığı değerlendirilmektedir.

Biz, Emekli Emniyet Müdürleri olarak teşkilatımızın önemli makamlarına benzer atamaların yapılmasından endişe duymaktayız.

Sayın Levent EKE’ye kendi mesleğinde başarılar dileriz."

LEVENT EKE KİMDİR ?

Meslek hayatına, 1996 yılında Flash TV Ankara Haber Merkezi’nde başladı. 2001-2003 yıllarında Kanal D Ankara Haber merkezinde polis-adliye muhabiri olarak görev yaptı.

2004 yılında Başkent Üniversitesi’nin yayın organı Kanal B televizyonunun kuruluşunda oluşturulan ilk kadroda yer aldı.

2009 yılında NTV Ankara Haber Merkezi’ne geçti. 2011 yılının Kasım ayına kadar NTV Parlamento muhabiri olarak görev yaptı.

2011 yılının Kasım ayında A Haber’den gelen teklif üzerine Ankara Haber Merkezi’nde parlamento muhabiri olarak göreve başladı. 2011 yılından beri A Haber'de çalışıyordu

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kendine Şarkı Yazdı
Kendine Şarkı Yazdı
Tüketiciler, İstemediği Mesajları İYS’den Engelleyecek
Tüketiciler, İstemediği Mesajları İYS’den Engelleyecek