|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Emektar polis : " Bu On Nisan Olmasın HÜSRAN.."
  • Reklam

Emektar polis : " Bu On Nisan Olmasın HÜSRAN.."

Emektar polis Mehmet Atilla Kılıç, Türk Polis teşkilatının 175'inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla, yaptığı paylaşım da " " Bu On Nisan Olmasın HÜSRAN.." ifadelerini kullandı.

06 Nisan 2020 - 17:20 - Güncelleme: 08 Nisan 2020 - 10:48

Emektar polis Mehmet Atilla Kılıç, Türk Polis teşkilatının 175'inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla, yaptığı paylaşım da " Bu On Nisan Olmasın HÜSRAN.." ifadelerini kullandı.

Gaziantep'te yaşayan KYÇ Türkiye Polis Emeklileri Sosyal yardım derneği'nin bir süre Gaziantep Şube başkanı görevini de yürüten emektar polis Mehmet Atilla Kılıç'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım da şu ifadeler yer aldı : 

10 Nisan 1845 tarihinde yayınlanan Polis nizamnamesi ile kurulmuş olan, Emniyet Teşkilatımızın kuruluşunun 175.Yılını bu yıl çok daha farklı ve anlamlı bir onur ve gururla kutluyoruz.

Devletin bekası milletin huzur ve güvenliği için, kutsal yeminine bağlı kalarak,sağlığını gerektiğinde canını feda etmekten çekinmeyen teşkilatımızın, geçmişte olduğu gibi bugünlerde de ortaya koyduğu performans bunun en bariz göstergesidir.

 NE YAZIK Kİ ;

Bu kadar ağır sorumluluk ve koşullar altında,çalışanı ve emeklisi ile yaklaşık 500 bin, aile fertleri ve yakınları ile milyonları bulan teşkilat mensuplarının, bu güne kadar haklı taleplerinin gerçekleştirilememiş olması düşündürücüdür.

 Bu bağlamda, yıllardır mücadelesini vermiş olduğumuz, son yıllarda sosyal medya, yazılı ve görsel basında sıkça dile getirilen sorunlarımızı siz değerli kamuoyu ile paylaşıyoruz.

1- 3600 ek gösterge talebimizin adil ve vicdani ölçütlerde yerine getirilmesi.

 

2-Emniyet hizmetleri tazminatı ile aile yardımı ödeneği (emekliler için) taleplerimizin en kısa sürede gerçekleşmesi.

3- Çalışan personelin çalışma koşullarının (olağanüstü durumlar hariç) düzeltilerek, baskı ve keyfi uygulamaların sonlandırılması, intihar olaylarının ciddiyetle araştırılarak engellenmesini sağlanması.

4- Sosyal tesislerden yararlanılması konusunda, teşkilat mensubu çalışan ve emeklilere, hassasiyet gösterilmesi, yaşanan sıkıntıların giderilmesi ve takip edilmesi.

5- 07,11,2018 tarih ve 45700787.2654(63331)sayı ile  İl Emniyet Müdürlüklerine gönderilmiş olan, teşkilatlanma çalışmaları yazısı üzerinde hassasiyet gösterilmesi.

Yukarıda belirtilen öncelikli konular ile emekli meslektaşlarımızın bir arada, güç birliği yaparak sıkıntılarının giderilmesi amacı ile 1948 yılında kurulmuş olan, KYÇ (Kamu Yararına Çalışan) Dernek statüsüne haiz olan derneğimiz Genel Merkez yönetiminin, daha etkin, birleştirici  ve hizmeti önceleyen bir anlayış ile hareket etmesini temenni ediyor,

Başta emeklilerimiz olmak üzere, tüm çalışan, şehit ve gazi ailelerinin,10 NİSAN Polis haftası ve günlerini yürekten kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Olmasın artık her on Nisan gibi, bu on Nisanda bir hüsran.

Her nerede yaşıyor yada yaşatılıyor iseniz, sağlık, huzur ve mutluluklar sizinle ve yüce milletimiz ile olsun.."

 

TR HABER AJANSI 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Yasakları Açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Yasakları Açıkladı
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplandı
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplandı