|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Emniyet Müdürü :"İki Emektar Polis Yürüse Kamu Düzeni mi...
  • Reklam

Emniyet Müdürü :"İki Emektar Polis Yürüse Kamu Düzeni mi Bozulur? "

Emekli Emniyet Müdürü Mustafa Özgen, Antalya'da iki polisin yürümesinin engellenmesine ilişkin sosyal medyadan " İki emektar Polis yürüse Kamu düzeni mi bozulur? " diyerek paylaşım da bulundu.

01 Ekim 2020 - 13:45 - Güncelleme: 01 Ekim 2020 - 15:57

Emekli Emniyet Müdürü Mustafa Özgen, iki emektar polisin hükümete 3600 ek gösterge vaadini hatırlatmak amacıyla, Antalya'dan Ankara'ya 544 km yürümesinin Antalya Valiliği'nce COVİD-19 salgını kısıtlaması nedeniyle yürüyüşün engellenmesine ilişkin, " İki emektar Polis yürüse Kamu düzeni mi bozulur? " diyerek paylaşım da bulundu.

Polis Koleji Mezunlar Derneği (PKM) Genel Başkanı görevini de yürüten emekli 1'inci Sınıf Emniyet Müdürü Mustafa Özgen'in, iki emektar polisin yürüyüşünün engellenmesine ilişkin  sosyal medyada  yer alan "EM-PO Emekli Polisler Federasyon Girişimi" isimli polis sayfasında yaptığı paylaşım da şu ifadeleri kullandı.

" İki emektar Polis yürüse ve arkasına bir Polis otosu ile hemşire konsaydı keşke..

Kamu düzeni mi bozulur? Salgın mı artardı? Hayır..!

Öyleyse neden? Protesto ve hak aramanın önüne geçmek..!

Yol olur kaygısı@ "

Antalya'da iki emekli polis memuru, polisin 3600 ek gösterge mağduriyetini kamuoyuna duyurmak amacıyla, 27 Eylül pazar günü Antalya’dan Ankara’ya doğru karayolundan 544 kilometre yürüyeceklerini duyurdu.

O gün Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk'e saygı duruşunun ardında yürüyüş yapmayı planlayan polislerin Atatürk büstüne çiçek koyması engellenerek yürüyüş yapmalarına izin verilmedi.

YÜRÜYÜŞE COVİD-19 ENGELİ 

Emekli polislerin yürüyüş yapmalarına izin verilmemesinin nedeni olarak Antalya Valiliği'nin Covid-19  salgınını ile  mücadele kapsamında toplu eylem, etkinliklerin 27 Eylül  gününden itibaren 15 gün süreyle yasaklanması gösterildi.

ÖZEL ARAÇ İLE ANKARA'YA ULAŞTILAR

Antalya'da yürüyüşü engellenen iki emekli polis, o gün öğle saatlerinde araç ile Antalya'dan ayrıldılar. Ankara'ya ertesi gün otomobil ile ulaşarak Cumhurbaşkanlığı, Meclis Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığına giderek polislere 3600 ek gösterge verilmesini içeren talep dilekçesi sundular.

ANKARA'DA ÜÇ MAKAMA 3600 EK GÖSTERGE TALEBİ İÇİN DİLEKÇE VERİLDİ 

Yürüyüşü engellenen emekli polisler Erdinç Emecan ile Mehmet Kocadağ, Haber İstihbarat Müdürü Halis Kahraman'a Ankara'da Cumhurbaşkanlığı, Meclis Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığına giderek 3600 ek göstergenin tahsil farkı gözetilmeksizin tüm polislere verilmesini içeren talep dilekçesini verdiklerini, bu üç makamdan olumsuz cevap verilmesi halinde, mahkemeye giderek dava açacaklarını dile getirdi.

 

TR HABER AJANSI- ** ÖZEL HABER- **HALİS KAHRAMAN

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÜNLÜ & Co 2021 İlk Çeyrekte Karını % 93 Artırdı
ÜNLÜ & Co 2021 İlk Çeyrekte Karını % 93 Artırdı
Social Media Awards Turkey 2021 Ödülleri Sahiplerini Buldu
Social Media Awards Turkey 2021 Ödülleri Sahiplerini Buldu