|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Emniyet Teşkilatına 500 Kadın Özel Harekât Polisi Katıldı
  • Reklam

Emniyet Teşkilatına 500 Kadın Özel Harekât Polisi Katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Katılımıyla 25. Dönem POMEM Kadın Özel Harekât Mezuniyet Töreni Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığında Gerçekleştirildi..

17 Ocak 2021 - 12:41 - Güncelleme: 17 Ocak 2021 - 13:17

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Katılımıyla 25. Dönem POMEM Kadın Özel Harekât Mezuniyet Töreni  Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığında  gerçekleştirildi..

25. Dönem POMEM Kadın Özel Harekat eğitimlerini başarıyla tamamlayarak Emniyet Teşkilatına katılmaya hak kazanan toplam 500 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi.

Mezuniyet törenine ayrıca; Eski Turizm ve Devlet Bakanı Güldal Akşit, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Prof. Dr. Sayın Tayyip Sabri Erdil, Ankara Milletvekilleri Asuman Erdoğan,  Arife Polat Düzgün ve Orhan Yeğin, Emniyet Genel Müdürü  Mehmet Aktaş, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Ahmet Kendir, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, Özel Harekat Başkanı Selami Türker, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Komutanı Tuğgeneral Murat Bulut, kurumların üst düzey yöneticileri, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları, Başkanlar ve Daire Başkanları, PMYO Müdürleri, Gaziler ve akademisyenler katıldı.

Mezun olacak öğrencilerin yerlerini alması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende dönem birincilerinden Leyla Bulut mezunlar adına bir konuşma yaptı ve yaş kütüğüne plaket çaktı.

 Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığında düzenlenen mezuniyet töreninde Terör örgütleri ile mücadeleye değinen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Her seferinde ayağa kalktık. 15 Temmuz gecesi son bir hamle daha yaptılar. Belki de ellerini ovuşturup, 'bu sefer tamam' dediler. O gecenin tüm şehitleriyle hesaplarını alt üst ettik. Yine yanıldılar. Yine hüsrana uğradılar. O gün 8 bin olan özel harekatımız bugün 22 bin. 1500 kişiyle piknik yapar gibi kamp yapan PKK, bugün 320 kişi kaldı. Kolunu kaldıracak hali kalmamıştır. PKK'ya yılda 5 bin kişi katılırdı, geçen yıl sadece 52 kişi katılmıştır. Kandırdıkları o 52 kişiyi de geç olmadan onlardan kurtaracağız.” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu, “Türkiye bugün terör örgütleriyle kıyasıya bir mücadele içindedir. FETÖ'nün de bugün eli ayağı kesilmiştir. Sol örgütlerin kırsal kadroları bugün tamamen tasfiye edilmiştir, bir iki kişi ya vardır ya yoktur. Onlar da Avrupa'ya kaçma telaşında. Türkiye bugünlere darbecilerden gelecek haberi televizyon başında değil, sokaklarda, şu gazi mekanda şehitler vererek gelmiştir. Türkiye bu günlere polise hakaret edenlere alkış tutanlarla gelmemiştir.” dedi.

Soylu, dünyada sadece 3 ülkede bulunan Sanal Teknik Eğitim Merkezi'ni hayata geçirdiklerini bunu bir adım daha ileri götürüp yakın alan eğitim simülatörünü de kurduklarını belirterek, “Bu gerçek mermi ve gerçek silahlarla eğitim veren bir teknolojidir. Gerçek bir çatışmanın aynısını, sıfır maliyetle tekrar tekrar canlandırabileceğimiz yüksek teknolojiye geçiyoruz.” diye konuştu.

Soylu, “Teşkilata yepyeni bir kuvvet olarak 500 kadın polis katılıyor. 17 bin aday arasından bu 500 polisimizi seçtik. Buradaki kardeşlerimiz bugün eğitimlerini tamamladı. İleri seviye atış teknikleri gibi birçok konuda güçlü bir eğitim aldılar. Birazdan yemin ederek görev yerlerine dağılacaklar.” şeklinde konuştu.

Mezun olan kadın özel harekat personeline seslenen Soylu, “İnanıyorum ki sizler de bizim yüzümüzü yere eğdirmeyecek, bayrağı hep yukarı taşıyacaksınız. Size ağabey olarak tavsiyem... Annelerinizin, babalarınızın size öğrettiklerini unutmayın. Şu sözümü unutmayın; rutine kendinizi alıştırmayın. Ne öğrenmişseniz onun üstüne koymayı bilin. Bizim mesleğimiz disiplinsizlik ve ihmali kabul etmez. 1 saniyelik ihmaliniz hem canınıza hem bu milletin büyük acısına sebep verir. Birbirinizle arkadaşlığınızı kuvvetli yapın. Siz dünyanın en iyi özel harekatçılarısınız. Siz dünyanın en iyi keskin nişancılarısınız. Siz Türk'ün kıymetli kadınlarısınız.” dedi.

Özel Harekât Polislerimizin, terör örgütleri ve ihanet odaklarına karşı etkin, yoğun ve kararlı bir mücadele yürüttüğünü belirten Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, “Özel Harekât Başkanlığımızın gerek personel sayısı, gerek araç – gereç ve silah kapasitesi, gerekse teknolojik donanım olarak her geçen gün daha da güçlendiğini ve tarihinin en yüksek kapasitesine ulaştığını rahatlıkla ifade edebilirim. Ayrıca diğer branşlarımızda olduğu gibi Özel Harekat branşımızda da kadın personel sayısının artması bizleri mutlu etmekte, gücümüze güç katarken, vizyon ve misyonumuzu da zenginleştirmektedir. Kadınıyla erkeğiyle hepimizin ortak paydası devletimizin bekasıdır. Milletimizin huzurudur, güvenliğidir, esenliğidir” vurgusunu yaptı.

Aktaş mezun olan kadın polislere seslenerek, “Vatan ve bayrak sevdalısı çok kıymetli genç meslektaşlarım, başarı çıtasını her geçen gün daha da yükselten Emniyet Teşkilatımızın saflarına katılmanızdan ötürü gururluyuz. Her biriniz sadece güç, kudret ve güveni değil, aynı zamanda adalet, vicdan ve merhameti de temsil ediyorsunuz. Sizler, bir taraftan terör örgütleri ve ihanet odaklarının tepesine devletimizin demir yumruğunu indirirken, diğer taraftan mazlum ve mağdura yardım elini uzatacak, şefkatinizle ve güler yüzünüzle her daim vatandaşımızın yanında olduğunuzu göstereceksiniz” ifadelerini kullandı.

Genel Müdür Aktaş, sözlerini şöyle tamamladı “Hiç şüphe yok ki, her biriniz, ülkemizin dört bir yanında fedakârca görev yapacak, Emniyet Teşkilatımızın şanlı tarihine önemli başarılar armağan edeceksiniz. Sizleri yetiştiren ve bu gurur tablosunda büyük pay sahibi olan kıymetli ailelerinize en derin şükranlarımı arz ediyor; bilgi ve tecrübeleriyle yetişmenize katkı sunan akademimize ve eğitim kadromuza da bir kez daha teşekkür ediyorum” 

Törende mezun olan kadın özel harekat personeli bir gösteri gerçekleştirdi.
Dereceye giren ilk altı öğrenciye hediyelerinin verilmesi, yemin töreni ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından tören sona erdi.

 

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması İçin Tarih Belli Oldu
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması İçin Tarih Belli Oldu
İYİ Parti'den İstifa Eden Koncuk Ve Özdağ Yeni Parti Kuruyor
İYİ Parti'den İstifa Eden Koncuk Ve Özdağ Yeni Parti Kuruyor