|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Emniyet Trafik Başkanlığına Müfettiş Bir ÖNERİ Sundu
  • Reklam

Emniyet Trafik Başkanlığına Müfettiş Bir ÖNERİ Sundu

İstanbul'da Fahri Trafik Müfettişi (FTM) olarak görev üstlenen Halis Kahraman, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Trafik Başkanlığına bir öneri sundu

21 Şubat 2021 - 11:57 - Güncelleme: 21 Şubat 2021 - 23:38

İstanbul'da Fahri Trafik Müfettişi (FTM) olarak görev üstlenen Halis Kahraman, fahri müfettişler tarafından kesilen trafik cezalarının İl Emniyet Müdürlükleri tarafından aylık basın açıklaması yoluyla kamuoyunun bilgilerine sunulmasını içeren yazılı müracaatını Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığına iletti.

Merkezi İstanbul'da bulunan Fahri Trafik Müfettişleri (FTM) Derneği'nin Basın Sözcüsü görevini de halen yürüten  Halis Kahraman'ın Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Daire Başkanlığı'na 20.02.2021 tarihinde e.posta yoluyla ilettiği öneri de şu ifadeler yer aldı : 

"Türkiye genelinde Trafik polisi veya kameralarının bulunmadığı noktalarda kural ihlali yapan sürücüler hakkında trafik suçu tespit tutanağı düzenlemeye yetkili olan ve  trafik kolluk görevlilerine yardımcı olmak amacıyla, gönüllülük esasına göre sivil inisiyatif olarak sayıları 34 bini aşan Fahri Trafik Müfettişleri görev yapmaktadırlar.

81 İl Emniyet Müdürlüklerince, trafik denetleme şube ekiplerince bir aylık süre içerisinde gerçekleştirilen  trafik denetim sonuçları  basın açıklaması yoluyla kamuoyuna duyurulmaktadır. Ancak, Trafik Denetleme Şube Müdürlüklerince  tanzim edilen basın açıklamalarında fahri trafik müfettişlerinin icraatlarına yer verilmemektedir.

Fahri Trafik Müfettişlerince, trafik kural ihlali yapan araç sürücülerinin tescil plakalarına  bir aylık süre içerisinde  toplam kaç adet trafik suçu tespit tutanağı tanzim edildiğini ve bunların ne kadarının görevli polislerce trafik idari para cezasına çevrildiğinin İl Emniyet Müdürlüklerince aylık  trafik denetim  sonuçlarının yayımlandığı basın açıklamasında  yer verilerek kamuoyuna duyurulmasını öneriyorum.

Bu önerimin değerlendirilerek, uygulamaya geçirilmesi halinde “ Trafiğin gizli gözleri” olan  Fahri Trafik Müfettişlerinin Türkiye genelinde her an aktif olarak görev yürüttüklerinin ve trafik denetimine sivil inisiyatif olarak katkıda bulunduklarının basın yoluyla duyurulmasıyla farkındalık yaratacağı aşikardır.

Merkezi İstanbul'da bulunan Fahri Trafik Müfettişleri (FTM) Derneği’nin  Basın Sözcüsü görevini de yürütüyorum. Bu önerimin gereğinin yapılmasını ve neticeden tarafıma bilgi verilmesini istiyorum.." 

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-**AHMET KAPLAN 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bağlarçeşme Mahallesi’ne Yeni Çocuk Parkı
Bağlarçeşme Mahallesi’ne Yeni Çocuk Parkı
Esenyurt Belediyesi’nden Çevre Dostu Örnek Çalışma
Esenyurt Belediyesi’nden Çevre Dostu Örnek Çalışma