|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Emniyetten Sahte E-Posta Uyarısı
  • Reklam

Emniyetten Sahte E-Posta Uyarısı

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), sahte e-posta adreslerine karşı firmaları uyardı.Bu durumda karşılaşılması halinde konuyu en yakın kolluk birimine bildirmelerini istedi.

19 Ekim 2020 - 16:19 - Güncelleme: 19 Ekim 2020 - 16:47

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), yazılı basın açıklaması yaptı.Açıklamada, çeşitli firmaların e-posta adreslerine sahte  e-posta adresleri üzerinden içerikler gönderildiğini belirterek,  Firmaların bu tarz içerikler ile karşılaştığında bunlara itibar etmemelerini  ve konuyu en yakın kolluk birimine bildirmelerini istedi. 

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün konuyla ilgili olarak yayımladığı yazılı basın açıklmasında şu ifadeler yeraldı : 

"Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla  Mücadele Daire Başkanlığı ve 81 il Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerince internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir.

Son dönemde çeşitli firmaların e-posta adreslerine Emniyet Genel Müdürlüğüne ait eposta adres uzantısının taklit edilmesi suretiyle oluşturulmuş sahte e-posta adresleri üzerinden Sayın Emniyet Genel Müdürümüzün ismini kullanarak “Polisin Son Davetiyesi” içerikli e-postalar gönderildiği tespit edilmiştir.

Firmalarımızın e-posta adreslerine gelen bu tarz maillerin içeriğindeki linklere tıklaması ve ekinde bulunan dosyaları indirmesi halinde şirket sistemlerinin şüpheliler tarafından ele geçirilmesi ve maddi/manevi zarara uğrama riski oluşturmaktadır. Firmalarımızın bu tarz içerikler ile karşılaştığında bunlara itibar etmemesi ve konuyu en yakın kolluk birimine bildirmesi önem arz etmektedir.

Söz konusu maili oluşturan ve yayanlar hakkında adli tahkikat başlatılmıştır.

Türk Polis Teşkilatı olarak suç ve suçlularla mücadelemizi her alanda sürdürdüğümüz gibi sanal ortamda da sürdürmeye devam edeceğiz."

 

TR HABER AJANSI -** ÖZEL HABER : ** HALİS KAHRAMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Opel,  Online Hizmetleri ve Baharda Ödeme Koşulları ile Aralık’ta İddialı 
Opel,  Online Hizmetleri ve Baharda Ödeme Koşulları ile...
Pandemi, Lojistik Sektörünü Hızla Dijitalleştiriyor
Pandemi, Lojistik Sektörünü Hızla Dijitalleştiriyor