|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
EMŞAV’dan gösteride " KATİL POLİS " sloganı atanlara...
  • Reklam

EMŞAV'dan gösteride " KATİL POLİS " sloganı atanlara KINAMA

EMŞAV Genel Başkanı Abdurrahman Yılmaz, Boğaziçi Üniversitesi'nde dün bazı grupların düzenlemiş olduğu illegal gösterilerde " KATİL POLİS" şeklinde slogan atılmasını ve görevli polislere çeşitli hakaretlerde bulunulmasını yayımladığı duyuru ile şiddetle kınadı..

05 Ocak 2021 - 17:12 - Güncelleme: 05 Ocak 2021 - 17:44

Emniyet Teşkilatı Vazife Malülü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Genel Başkanı Abdurrahman Yılmaz, Boğaziçi Üniversitesi'nde dün bazı grupların Prof. Dr.Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi'ne Rektör atanmasını protesto etmek amacıyla düzenlemiş olduğu illegal gösterilerde " KATİL POLİS"  şeklinde slogan atılmasını ve görevli polislere  çeşitli hakaretlerde bulunulmasını yayımladığı bir duyuru ile şiddetle kınadı..

Başkan Yılmaz'ın " Kamuoyuna Duyuru " başlıklı duyuru metininde şu ifadeler yer aldı :

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın tensipleriyle Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Melih BULU’nun atanmasına karşı çıkan bazı grupların düzenlemiş olduğu illegal gösterilerde KATİL POLİS şeklinde slogan atmaları ve çeşitli hakaretlerini şiddetle kınıyoruz.

Demokratik toplumlarda Gösteri ve Yürüyüşler elbette ki bir haktır. Lakin Kanunlar ve Yasalar çerçevesinde yapılması kaydıyla bir haktır.

Ülkenin Huzur ve Güvenliği için canını dişine takan, gece-gündüz demeden her şartta görevini layıkıyla yapmaya çalışan, bu uğurda binlerce Şehit ve Gazi veren Polisimize Katil diye Slogan atmak kabul edilecek bir tepki değildir.

Kim tarafından yönlendirildiği ve neye hizmet ettiği belli olmayan bir güruhtan bu ülkeye bir fayda gelmeyeceği gibi attıkları sloganlarda ancak kendilerini tarif etmektedir.

Türk Polisi dün olduğu gibi, bu günde Şan ve Şerefle hizmet etmektedir. Demokratik Toplumun vazgeçilmezi, Huzur ve Güvenin teminatıdır.

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi; “ Herkesin Polisi Kendi Vicdanıdır, Polis Vicdanı Olmayanın Karşısındadır”

Türk Polisi dün olduğu gibi bu günde, yarında vicdanı olmayan kanunsuzların, hukuk tanımazların karşısında olmaya devam edecektir.

Türk Polisinden KATİL değil ancak KAHRAMAN olur. ŞEHİT olur. GAZİ olur.

Kamuoyuna saygılarımla arz ederim."

Öte yandan, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Boğaziçi Üniversitesi'ndeki eylemlerde gözaltına alınan 17 kişiden 15'inin öğrenci olmadığını, bazılarının MLKP ile irtibatının tespit edildiğini bildirdi.

Çataklı şunları  söyledi: "Gözaltına alınan 17 kişiden sadece 2’si Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi. Ayrıca aralarında MLKP dahil terör örgütüyle irtibatı olan, örgütsel kaydı bulunan kişiler de bu 17 kişi arasında var. Bu olayın iki boyutu var. Bir tanesi orada Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet, polisimize mukavemet dahil, aynı zamanda ‘katil polis’ diye bağırıldığını gördük. Polisimize tekme atıldığını gördük. Bunların gereği yapılacak. İkincisi de bir pandemi süreci yaşıyoruz. Bu anlamda birçok kısıtlamayla insanlarımız ve bizler karşı karşıyayız. Bu kısıtlamalara, tedbirlere uyulmadığını gördük. Bununla ilgili arkadaşlarımız gerekli tespitleri yaptılar ilgililere tebligatlarda bulunulacak."

 

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Davutoğlu: Cumhurbaşkanından Derhal Açıklama Bekliyoruz
Davutoğlu: Cumhurbaşkanından Derhal Açıklama Bekliyoruz
Vergili; “Toplumsal Barışı ve Siyaseti Hedef Alan Saldırıyı Kınıyoruz’
Vergili; “Toplumsal Barışı ve Siyaseti Hedef Alan Saldırıyı...