|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Eskrim’de Erzurum Rüzgârı; Emir Akal Bronz Madalya Kazandı
  • Reklam

Eskrim’de Erzurum Rüzgârı; Emir Akal Bronz Madalya Kazandı

Türkiye'nin 17 ilinden 400 eskrimciyi Konya'da buluşturan şampiyonada, genç ve büyük yaş kategorisinde piste çıkan epeciler Türkiye Şampiyonluğu için mücadele etti; dereceye giren sporcular kürsü sevinci yaşadı. Erzurum Özel Bilge Koleji öğrencilerinden Emir Akal bronz madalya kazanarak Türkiye üçüncüsü oldu ve Erzurum'u gururlandırdı.

19 Kasım 2019 - 13:32

Konya ev sahipliğinde 16-17 Kasım tarihlerinde 'EPE kategorisinde' düzenlenen 'Gençler ve Büyükler Eskrim Türkiye Şampiyonası' Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi'nde iki gün süren heyecan dolu karşılaşmaların ardından sona erdi.

Türkiye'nin 17 ilinden 400 eskrimciyi Konya'da buluşturan şampiyonada, genç ve büyük yaş kategorisinde piste çıkan epeciler Türkiye Şampiyonluğu için mücadele etti; dereceye giren sporcular kürsü sevinci yaşadı.

ERZURUMLU EMİR AKAL BRONZ MADALYA KAZANDI

Erzurum Özel Bilge Koleji öğrencilerinden Emir Akal bronz madalya kazanarak Türkiye üçüncüsü oldu ve Erzurum'u gururlandırdı.

17 ilden 400 sporcunun katıldığı 'Gençler ve Büyükler EPE Türkiye Şampiyonası'nda Türkiye üçüncülüğü Erzurum'dan geldi. Erzurum Özel Bilge Koleji öğrencisi Emir Akal, Genç Erkekler Epe kategorisinde bronz madalya kazanarak Türkiye üçüncüsü oldu.

OKULUNU, AİLESİNİ VE ERZURUM'U GURURLANDIRDI

Okulunu, ailesini ve Erzurum'u gururlandıran Emir Akal madalya töreni sonrası sevincini dile getirerek şunları söyledi: " Bu turnuva için çok çalıştım. Antrenmanları hiç aksatmadım ve üzerime düşenleri hakkıyla yapmaya çalıştım. Mutluyum, hedefim bir sonraki turnuvada altın madalya kazanmak. Başarı tek başına gelmez. Spor hayatımda desteklerini esirgemeyen aileme, okulum Bilge Kolejine ve antrenörlerime çok teşekkür ediyorum."

VİZYON SAHİBİ OKUL, VİZYON SAHİBİ ÖĞRENCİ

Akal'ın başarısının mimarlarından biri de kuşkusuz uzun yıllardır eğitim gördüğü Erzurum'un köklü okullarından Özel Bilge Koleji.

Başarılı bir sporcu olmasının yanı sıra iyi bir öğrenci de olan Akal'ın eğitim gördüğü Özel Bilge Koleji Kurucu Müdürü Abdullah Samancı, "Okulumuz 10/B sınıfı öğrencilerinden Emir Akal'la gurur duyuyoruz. Bu Emir'in ilk başarısı değil, son başarısı da olmayacaktır. Biz kurum olarak Emir nezdinde bütün sporcularımıza ve öğrencilerimize sonsuz bir destek sağlıyoruz. Derslerimizle, etkinliklerimizle, spor salonumuz ve imkânlarımızla her zaman sporcularımızın ve öğrencilerimizin yanındayız." diyerek mutluluğunu ifade etti.

17 İL, 400 SPORCUNUN ARASINDAN GELEN TÜRKİYE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ

Başarının mutluluğunu yaşayan ve Akal'ın spor hayatında büyük katkısı olan babası Mustafa Akal:" Haftalarca antrenman yaptı. Bu zorlu turnuva için Konya'ya gitti. Oğlum Emir'le gurur duyuyorum. Yıllardır eskrim sporuna gönül vermiş durumda." ifadelerini kullandı.

YILLARDIR BİRLİKTE ÇALIŞIYORLAR

Ayrıca Okul Müdürü Abdullah Samancı bu başarının asıl sahipleri Emir Akal’ın antrenörleri Mehmet Ali Dayanç ve Nevzat Dumanoğlu'na teşekkürlerini iletti.

Erzurum'u gururlandıran Başarılı sporcu Emir Akal'a madalya ve başarı sertifikasını Konya Gençlik ve Spor Şube Müdürü Bilal Yavaş verdi.

17 İLDEN SPORCULAR YARIŞTI

Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) 2019-2020 faaliyet takviminde yer alan Eskrim Türkiye Şampiyonası'nda, ‘Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Bolu, Bursa, Erzurum, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kocaeli, Konya, Mersin, Sakarya, Samsun ve Trabzon' illerinden epeciler piste çıkıp madalya için ter döktü.

Şampiyonada dereceye giren sporcular madalya ve başarı sertifikalarını Konya Gençlik ve Spor Şube Müdürü Bilal Yavaş, TEF Başkan Vekili Ahmet Hakan Hayber, TEF Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Tuza ve Müsabaka Gözlemcisi Mert Uzunay'ın elinden aldı.

Şampiyonaya destek ve katkılarından dolayı TEF Başkan Vekili Ahmet Hakan Hayber, Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin adına plaket takdim etti.
Plaketi, İl Müdürü adına Şube Müdürü Bilal Yavaş aldı.

16- 17 KASIM GENEL MADALYA SONUÇLARI AŞAĞIDAKİ GİBİ:

GENÇ ERKEKLER EPE
1-Alpkan Şahin (Çankaya Eskrim SK)
2-Hilmi Taha Ekenler (Konyaspor Kulübü)
3-Emir Akal (Erzurum GSK)
3-Doruk Çika (Alfa Eskrim SK)GENÇ KADINLAR EPE
1-Aleyna Ertürk (Çankaya Eskrim SK)
2-Berra Sonyüksek (Antalya ferdi)
3-Ilgın Betül Şeker (Konyaspor Kulübü)
3-Şevval Sağır (Ankara Eskrim ve Pent. SK)BÜYÜK ERKEKLER EPE
1-Harun Mihrioğlu (Afyon Eskrim GSK)
2-Barış Can (Alfa Eskrim SK)
3-Özgür Ege Şenyurdusev (İzmir ferdi)
3-Ali Ege Say (Mersin Eskrim SK)

BÜYÜK KADINLAR EPE
1-Aleyna Ertürk (Çankaya Eskrim SK)
2-Merve Ersoy (Adıyaman GSK)
3-Gökçe Günaç (Kocaeli Büyükşehir Bel. Kağıt SK)
3-Beyza Halvacıay (Konyaspor Kulübü)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Her 3 emekliden biri geçinemiyor, iş arıyor..!
Her 3 emekliden biri geçinemiyor, iş arıyor..!
Polis düğünde halay uyarısı yaptı
Polis düğünde halay uyarısı yaptı