|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
EYT’lilerin Umut Partisinden Anayasa Mahkemesinin Kapatılması...
  • Reklam

EYT'lilerin Umut Partisinden Anayasa Mahkemesinin Kapatılması Söylemine Tepki

Umut Partisi Genel Başkanı Abdulkadir BOZKURT, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçelinin “Anayasa Mahkemesinin kapanması artık ertelenemez bir hedef olmalıdır.” Açıklamasına tepki gösterdi.

02 Nisan 2021 - 11:22

Umut Partisi Genel Başkanı Abdulkadir BOZKURT, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçelinin “Anayasa Mahkemesinin kapanması artık ertelenemez bir hedef olmalıdır.” Açıklamasına tepki gösterdi.
Başkan Bozkurt yaptığı açıklamada; “Sayın Devlet Bahçeli'nin söylemi kabul edilemez ve bir güç gösterisinin zirvesidir. Hukukun üstünlüğüne inanan bizlerin bu durumu kabul etmesi mümkün değildir. Sayın Devlet Bahçelinin kanunları hiçe sayarak yaptığı açıklama hukuk devletimizde kaygılara sebep olmaktadır. Anayasa mahkemesi Başkanının ve diğer yargı kurumlarının yöneticilerinin bu hususa sessiz kalması -hukuk devleti olmadığımız- duygusunu güçlendirmektedir.
Bugün Anayasa mahkemesinin kapatılması söylemine sessiz kalan yöneticiler, yarın temsil ettikleri kurumların kapatılmasının önüne geçemezler. Yüce Divan Anayasa Mahkemesi Türkiye Cumhuriyeti devletinin teminatıdır. Adalet bir gün herkese lazım olacaktır. Şu bir gerçektir ki -Ayarını bozduğunuz kantar gün gelir sizi tartar.- sözü hatırlardan çıkarılmamalıdır.
Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Bir hukuk devletinde hiç bir yönetici yasalara aykırı ve keyfî karar veremez. Bu husus asla unutulmamalıdır." Dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dışişleri Bakanlığı: Suriye'de Kimyasal Silah Kullanıldığı Tespit Edildi
Dışişleri Bakanlığı: Suriye'de Kimyasal Silah Kullanıldığı...
Kısmi kapanma dönemi başlıyor! Erdoğan Ramazan tedbirlerini Açıkladı
Kısmi kapanma dönemi başlıyor! Erdoğan Ramazan tedbirlerini...