|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Gazeteci Ahmet Kaplan Oğlunu Evlendirdi
  • Reklam

Gazeteci Ahmet Kaplan Oğlunu Evlendirdi

Türkiye Haber Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Gazeteci Ahmet Kaplan'ın oğlu İrfan Yavuztürk Kaplan ile Can ailesinden Şaban Can'ın kızı Zübeyde Can görkemli bir tören ile hayatını birleştirdi. 

25 Kasım 2018 - 14:31 - Güncelleme: 26 Kasım 2018 - 17:34

Türkiye Haber Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Gazeteci Ahmet Kaplan'ın oğlu İrfan Yavuztürk Kaplan ile Can ailesinden Şaban Can'ın kızı Zübeyde Can görkemli bir tören ile hayatını birleştirdi. 

Törene; Kaplan ve Can aileleri, akrabaları, yakınları ve seçkin bir davetli topluluğu katıldı.
Daha önce planlanmış başka bir toplantısı nedeniyle törene katılamayan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, gönderdiği telgrafla genç çifte mutluluklar diledi.

2018/11/2018-11-26-15-00-32.jpg

NİKÂHI GÜLTÜRK KIYDI

İrfan ile Zübeyde Bağcılar Belediyesi Halk Sarayında 24 Kasım 2018 günü düzenlenen nikâh ve düğün töreninde birbirilerine ‘evet’ diyerek ömür boyu sürecek olan mutluluklarının ilk adımını attı.

Genç çiftler İrfan ile Zübeyde’nin nikâhını Bağcılar Belediyesi Başkan Yardımcısı Kenan Gültürk kıydı. 

2018/11/2018-11-26-15-00-08.jpg

Dünya evine giren genç çiftin heyecanını fark eden Bağcılar Belediyesi Başkan Yardımcısı Kenan Gültürk, bir süre gelin ve damatla sohbet ederek heyecanlarını yatıştırdı.

Çiftin nikâh şahitliklerini ise; Aslı Balcı Kaplan, Arif Kürşad Kaplan, Hasan Sarar ve Ramazan Tığlı yaptı.

Evlilik cüzdanını İrfan’a veren Başkan Gültürk, “bakalım damat cüzdanı ne yapacak” dedi. İrfan ise alnından öpüp nikah cüzdanını Zübeyde’ye teslim ederek, “bende cüzdanı gerçek sahibine teslim ediyorum” deyince davetlilerden büyük bir alkış aldı.

2018/11/2018-11-26-17-31-09.jpg

EVLİLİK, FEDAKÂRLIK GEREKTİREN KURUMDUR

Genç çiftler İrfan ile Zübeyde’ye ömür boyu mutluluklar dileyen Başkan Yardımcısı Kenan Gültürk, “Evliliğe adım atan İrfan ile Zübeyde çiftini ve ailelerini tebrik ediyor, genç çiftimize ömür boyu mutluluklar diliyorum. Evlilik, fedakârlık gerektiren kurumdur. Evlenen çiftlerde birer ip vardır. Biri ipi çekince diğeri de çekerse ip kopar. Zübeyde kızımız ipi çekince İrfan oğlumuz ipi gevşetmesi lazım, İrfan oğlumuz ipi çekince Zübeyde kızımızın ipi serbest bırakması gerekir. Evlilik; işte bu şekilde karşılıklı, sevgiyle, saygıyla, anlayışla yürütülür. Birbirinizi üzmeden, ömür boyu mutlu olun.” Diyerek genç çifte öğüt verdi, tavsiyelerde bulundu.

2018/11/2018-11-26-15-00-14.jpg

Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Kenan Gültürk tarafından genç çifte hediyeler verildi.  

Bu arada törene katılamayan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın selamını ve tebriklerini genç çifte, ailelerine ve katılanlara ileten Başkan Yardımcısı Gültürk, Başkan Çağırıcı tarafından gönderilen hediyeleri de genç çifte takdim etti.  

Nikahı kıyan Gültürk aileleri “aile fotoğrafı" için davet etti. Damat ve gelinle birlikte aile fotoğrafı çekildi.

GELİN VE DAMADIN AİLESİNDEN TEŞEKKÜR

Muhteşem törende; gelinin anne ve babası Melahat ve Şaban Can ile damadın anne ve babası Pervin ve Ahmet Kaplan’ın mutluluğu ise adeta gözlerinden okunuyordu.

Türkiye Haber Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaplan’da, “Oğlum İrfan’ın ve Gelinim Zübeyde’nin bu mutlu gününde, evlatlarımızı ve bizi yalnız bırakmayan, törenimizi telgrafıyla onurlandıran Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya, evlatlarımızın nikahını kıyan Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Kenan Gültürk’e ve beraberindeki heyete, törenimizi onurlandıran, dost ve akrabalarımıza, tüm misafirlerimize kendim ve dünürüm Şaban Can adına teşekkür ederim.” Şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Her 3 emekliden biri geçinemiyor, iş arıyor..!
Her 3 emekliden biri geçinemiyor, iş arıyor..!
Polis düğünde halay uyarısı yaptı
Polis düğünde halay uyarısı yaptı