|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Gazeteci Selahattin Duman trafik kazası geçirdi
  • Reklam

Gazeteci Selahattin Duman trafik kazası geçirdi

Gazeteci Selahattin Duman, İzmir'in Torbalı ilçesinde trafik kazası geçirdi. Duman, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in desteğiyle nakledildiği İzmir'de ameliyat edildikten sonra yoğun bakımda tedavi altına alındı.

19 Temmuz 2020 - 14:23 - Güncelleme: 19 Temmuz 2020 - 14:41

Gazeteci Selahattin Duman, İzmir'in Torbalı ilçesinde trafik kazası geçirdi.

Duman, müzisyen ve yazar Zülfü Livaneli'nin girişimi ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in desteğiyle nakledildiği İzmir'de ameliyat edildikten sonra yoğun bakımda tedavi altına alındı.

Deneyimli gazeteci ve yazar Selahattin Duman 'ın kullandığı otomobil, 14 Temmuz Salı günü akşam üzeri, Torbalı mevkiinde bir kamyonla çarpıştı. İki kolu kırılan Duman'ın, Torbalı Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk muayenesi ve alınan bilgisayarlı tomografi verilerinde, hayati tehlike doğuran "aort büyümesi" teşhis edildi.

Duman'ın durumu hakkında, yıllarca yönettiği Vatan gazetesinde uzun süre köşe yazan müzisyen, yazar ve yönetmen Zülfü Livaneli'ye de haber verildi. Kazadan haberdar edildikten sonra Torbalı Devlet Hastanesi yetkililerinden bilgi alan Livaneli, daha güvenli bir tıbbi müdahale tavsiyesi üzerine, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'le temas kurdu.

DURUMU İYİYE GİDİYOR

Soyer'in, özel donanımlı bir ambulansla hızla İzmir'e naklini sağladığı Selahattin Duman, 15 Temmuz Çarşamba günü İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kolları ve aort damarından ameliyata alındı.

Duman'ın tedavisinin, yoğun bakım servisinde sürdüğü ve durumunda iyileşme görüldüğü öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dışişleri'nden 'İyon Denizi Kararı' Açıklaması
Dışişleri'nden 'İyon Denizi Kararı' Açıklaması
Koronavirüs Şişmanlığına Uzmanından Uyarı
Koronavirüs Şişmanlığına Uzmanından Uyarı