|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Hadise’den ’Mülteci Çocuklar’ Açıklaması
  • Reklam

Hadise’den 'Mülteci Çocuklar' Açıklaması

Dünya Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Direktörü Kerem Hasanoğlu ev sahipliğinde, Kıbrıs'ta düzenlenen Pediatri Kongresinin gala gecesine Hadise’nin açıklamaları damga vurdu.

03 Kasım 2019 - 02:52 - Güncelleme: 03 Kasım 2019 - 06:16

Hadise, mülteci çocuklara sahip çıktı ve Türkiye'nin bu konudaki duruşuna övgü yağdırdı. 

Dünya Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Direktörü Kerem Hasanoğlu ev sahipliğinde, Kıbrıs'ta düzenlenen Pediatri Kongresinin gala gecesine Hadise’nin  açıklamaları damga vurdu.

Kongrenin gala gecesinde   sahneye çıkan Hadise, konser öncesi  IPA Direktörü Kerem Hasanoğlu  ile birlikte açıklamalarda bulundu. 

Hadise. 'Çocuk deyince benim için akar sular durur. Onlarla alakalı her şeyde, her işte olmayı seviyorum. İsmimle, varlığımla onlar için bir katkım oluyorsa ne mutlu bana' dedi. 

MANEVİ ABLALIK YAPIYOR

Hadise'nin bu sözleri üzerine IPA Dış İlişkiler Direktörü Kerem Hasanoğlu, 'Kimse bilmiyor ama Hadise Hanım yaklaşık iki senedir Türkiye’deki kurumumuzun çocuklarla ilgili tüm çalışmalarına arka planda destek veriyor. Dünya çocukları için manevi ablalık yapıyor' dedi. 

AVRUPA BİZİ TAKDİR ETMELİ

Hadise ardından sözlerine şöyle devam etti: "Ben mülteciler konusunda Sayın Cumhurbaşkanımızı çok takdir ediyorum. Çünkü hiç kimse bu yavrucuklara sahip çıkmazken Sayın Cumhurbaşkanımız sahip çıktı. Bu çok önemli... Türkiye, ten rengine, nereden geldiklerine bakmadan onlara kollarını açtı. Bu konuda Kerem Bey’de çok çarpıcı rakamlar var. Tüm gelişmeleri yakından takip ediyorum.Onlara sahip çıkmak gerçekten gurur duyulacak bir şey . Bu konuda bize tepki gösteren ülkeler de çok fazla konuşmasınlar. Bizi takdir etsinler, alkışlasınlar sadece. Biz yüzümüzde sivilce çıkınca travma yaşıyoruz ama bu çocuklar annelerini,  babalarını, her şeylerini kaybetmiş çocuklar. Biz ülke olarak onlara anne-baba oluyoruz. Tabii yolumuz uzun bu çocukların eğitimi, barınması, beslenmesi var . Bunların geleceğini kimse düşünmüyor ama bir tek Türkiye düşünüyor . İşte bu yüzden ben ülkemle gurur duyuyorum" dedi. 

DÜNYAYA ANLATACAĞIZ 

Hadise'nin sözlerinin ardından IPA Dış İlişkiler Direktörü  Hasanoğlu önemli bir duyuru yaptı: 'Hadise Hanım'ın bu sözleriyle konuyu sanırım ne kadar yakından takip ettiğini herkes görmüş oldu. Barış Harekatı sonrası Türkiye çok yoğun bir saldırı altında. Türkiye'nin sivilleri hedef aldığına yönelik  propagandalar yapılıyor dış basında. Böyle bir şey yapabilecek bir ülke hiç 3.5 milyon mülteciyi yıllardır barındırır mı? Üstelik bunların 2 milyonu çocuk... Türkiye güvenli bölge oluşturmaya çalışırken böyle bir propagandaya maruz kalıyor. İşte bu yüzden  önümüzdeki günlerde Uluslararası katılımla büyük bir toplantı düzenleyeceğiz İstanbul’da.Türkiye’nin yaptığı çalışmaları uzaktan değerlendirenlere ve tüm dünyaya gerçekleri anlatmaya devam edeceğiz.’

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polislerin özel hayatını düşünüyorsanız, 3600'ü verin..!
Polislerin özel hayatını düşünüyorsanız, 3600'ü verin..!
Polislerce sürücülere şapka, düdük, maske hediye edildi
Polislerce sürücülere şapka, düdük, maske hediye edildi