|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Honda Küresel Otomobil Üretim Ağını Yeniden Yapılandırıyor

Honda Küresel Otomobil Üretim Ağını Yeniden Yapılandırıyor

Honda, küresel üretim ağında yapılanma sürecine girildiği, bu yapılanmanın Türkiye’deki otomobil operasyonlarını da kapsayacağı bildirildi.

19 Şubat 2019 - 14:04

Honda, küresel üretim ağında yapılanma sürecine girildiği, bu yapılanmanın Türkiye’deki otomobil operasyonlarını da kapsayacağı bildirildi.

Japon devi Honda, yaptığı yazılı açıklamada, küresel üretim ağında yapılanma sürecine girileceğini duyurdu.

Açıklamaya göre marka küresel üretim ağında yapısal bir reforma giderek elektrikli otomobil üretimine ağırlık verecek.

Yapılan açıklamaya göre Honda, İngiltere'deki Swindon araç üretim tesisini 2021'de kapatma önerisi konusunda çalışanlarını bilgilendirdi. Tesis şu anda yılda 150 bin otomobil üretiyor ve yaklaşık 3 bin 500 kişiyi istihdam ediyor.

Açıklamada şu cümleler yer aldı:

 “Honda bugün küresel üretim ağını yeniden yapılandıracağını açıkladı. Bu yeniden yapılandırma, küresel otomotiv endüstrisindeki köklü değişikliklerin bir yansıması olarak Honda’nın elektrikli otomobillere verdiği önemi artırmasının sonucunda ortaya çıkmıştır. Elektrifikasyonun yol açtığı önemli değişiklikler, Honda'nın üretim operasyonlarını revize etmesini ve faaliyetlerini yüksek üretim hacminin yakalanabileceği bölgelerde yoğunlaştırmasını gerekli kılmaktadır.

Bu nedenle, HUM (Honda UK Manufacturing Ltd.), mevcut model üretim ömrünün sonu olan 2021'de İngiltere'deki Swindon araç üretim tesisini kapatma önerisini bugün çalışanlarına iletmiştir. Tesis şu anda yılda 150.000 otomobil üretmekte ve yaklaşık 3.500 kişiyi istihdam etmektedir. Karardan etkilenen çalışanlarla görüşmelere bugün başlanacaktır.”

Honda Civic sedan modelini üretmeyi durduracak

Söz konusu küresel yapılanmanın Honda’nın Türkiye'deki otomobil operasyonlarını da kapsayacağı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi.
“Honda Türkiye A.Ş. şu anda yılda 38.000 adet otomobil üretmektedir. Şirket, 2021 yılında mevcut Civic sedan modelinin üretimini durdurmayı bunun yanı sıra Türkiye'deki faaliyetlerini sürdürmeyi planlamaktadır. Honda Türkiye A.Ş. bu dönemde Türkiye’deki paydaşlarıyla yapıcı diyaloğunu sürdürmeye devam edecektir.”

Elektrikli üretim stratejisinde daha büyük atılımlar yapacaklarını ifade eden Honda Motor Avrupa Başkanı Katsushi Inoue; “Sektörümüzü etkileyen köklü değişikliklerin sonucunda, elektrifikasyon stratejimizi hızlandırmamız ve küresel operasyonlarımızı buna göre yapılandırmamız hayati önem taşıyor. Bunun sonucu olarak, üretim ağımızı geleceğe nasıl hazırlayacağımıza dair çalışanlarımızla masaya oturmak üzere zor bir karar aldık. Bu hiç de kolay olmadı. Bugünkü duyurunun çalışma arkadaşlarımızda yaratacağı tedirginlikten dolayı derin üzüntü duyuyoruz” dedi.

Honda’nın Avrupa merkezi İngiltere’de yer almaya devam edecek ve Avrupalı ​​müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polis Derneği'nin Virüsle Mücadelesine TAM DESTEK
Polis Derneği'nin Virüsle Mücadelesine TAM DESTEK
Şehirlerarası Otobüs Yolcu Taşımacılığı için VALİLİK izini
Şehirlerarası Otobüs Yolcu Taşımacılığı için VALİLİK...