|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Hülya Cup’ın Sponsoru Şahinler Holding Oldu
  • Reklam

Hülya Cup'ın Sponsoru Şahinler Holding Oldu

Şahinler Holding’in, Dünya’nın en önemli tatil bölgelerinden Antalya Belek’teki oteli Club Megasaray, Hülya Cup Turnuvası’nın ana sponsoru oldu. Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, İstanbul'da düzenlenen basın toplantısında Hülya Avşar'a 41'nci kez düzenlenen "Hülya Cup" turnuvasını simgeleyen ve 41 adet nazar boncuğuyla süslenen tenis raketi hediye etti.

09 Aralık 2019 - 17:50

Şahinler Holding’in, Dünya’nın en önemli tatil bölgelerinden Antalya Belek’teki oteli Club Megasaray, Hülya Cup Turnuvası’nın ana sponsoru oldu.

Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, İstanbul'da düzenlenen basın toplantısında Hülya Avşar'a 41'nci kez düzenlenen "Hülya Cup" turnuvasını simgeleyen ve 41 adet nazar boncuğuyla süslenen tenis raketi hediye etti.

41. si düzenlenen Hülya Cup, bu yıl ilk kez “Uluslararası Tenis Federasyonu Senyörler” kategorisinde oynandı. 5 farklı ülkeden ( Romanya, Belarus, Çin, Gürcistan, Bulgaristan) 700 tenisçinin katıldığı bu anlamlı organizasyonda ödüller sahiplerini buldu.  

DURDU TEYZENİN HAYALİ GERÇEK OLDU

Ödül töreni öncesinde “Tek Rakibim Hülya” diyen 67 yaşındaki Durdu Lale ve Hülya Avşar birlikte yaptıkları gösteri maçıyla turnuvayı renklendirdi. 

Mersin Toroslar Belediyesi'nin tenis kursunda tenis oynamayı öğrenen Durdu Lale, 'Tek rakibim Hülya Avşar' diyerek ünlü sanatçıyla tenis maçı yapma isteğini sosyal medya hesabından paylaşarak herkesin ilgisini çekmişti.

Basının karşısına Durdu Lale ile birlikte çıkan Hülya Avşar, “Sporun yaşı olmamalı. Herkes spor yapmalı. Bugün Nadal ile oynasam bu kadar mutlu olamazdım.” diyerek Durdu Lale'yi tebrik etti.

Durdu Lale ise “En büyük hayalimi gerçekleştirdim. Hülya hanıma çok teşekkür ederim. Artık o benim altıncı kızım' dedi.

42. HÜLYA CUP'A SPONSOR

Ardından Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, Asaş ve Clubsporium Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Çerçi, Sanatçı Hülya Avşar ve milli tenisçi Zeynep Sönmez katılımıyla basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda konuşan Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, Türk sporuna hizmet etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ve önümüzdeki yıl düzenlenecek 42. Hülya Cup'a sponsor olacaklarını açıkladı.

'Kemal Şahin, basın toplantısında 2020 Hülya Cup Turnuvası'nın Kasım ayında Antalya’nın Belek ilçesindeki Club Megasaray Akademi'de gerçekleşeceğini, bu konudaki imzaların atılmış olduğunu belirtti. 

Tenise genç yaşta başlanması gerektiğine dikkat çeken Şahin, "Gençlerimizi spora, özellikle de tenise teşvik etmek için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Bu spora genç yaşta başlanması, bireyin iç disiplinini ve özgüvenini geliştirmesi için çok önemli. Tenis oynayan gençler hem eğitim hayatlarında son derece başarı oluyorlar hem de ileride iş hayatlarında yaptıkları bu sporun çok faydasını görüyorlar.' diye konuştu.

Kemal Şahin, "Şahinler Holding olarak, aynı zamanda Türkiye Tenis Federasyonu ile -Resmi Turizm Partneri- sponsorluk anlaşmamız var ve bu bağlamda çok yönlü işbirliklerimiz söz konusu.  Ayrıca, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun da sponsorluğumuz var. Bu sponsorluk kapsamında Tekerlekli  Sandalye Tenis Milli takımı oyuncusu Emirhan Toper’i de gönülden destekliyoruz." dedi.

"Yaptığımız bu işbirliklerinin, Türkiye’nin gelecekte dünya çapında tanınan daha fazla tenisçi yetiştirmesi için çok önemli katkılar sağladığını düşünüyoruz." diyen Kemal Şahin sözlerine şöyle devam etti: "Club Megasaray bünyesinde kurulan, Megasaray Tenis Akademi Mart 2019’da ulusal bir turnuva ile açılışını yapmıştı.
21  yeni tenis kortu ile kort sayımızı 43’e çıkarttık. 11 Ulusal TTF Turnuvasına ve 2 Ulusal Şampiyonaya ev sahipliği yaptık. Ocak 2020 itibariyle bir yıl içerisinde 44 yetişkin turnuvası, 3 adette Junior turnuvası olmak üzere, toplam 47 ITF turnuvasına ev sahipliği yapmayı planlıyoruz.
Ocak ayı itibariyle başta Almanya ve İngiltere olmak üzere birçok Avrupa ülkesinden, aynı zamanda Rusya ve Ukrayna’dan anlaşmaları yapılmış takımların kamp organizasyonlarına ev sahipliği yapacağız. 
Megasaray Tenis Akademi tamamlandığında; 700 yatak kapasiteli otel, dünya standartlarında kongre salonları, başta tenis olmak üzere futbolun da içinde olduğu sporun farklı dallarından tesisler yer alacak. Club Mega Saray’da; 1992 yılından bu yana çok fazla tenisle ilgilenen misafirimizi ağırlıyoruz.
Şahinler Holding olarak; Türkiye’de de ekonomik anlamda sıkıntılı günlerin yaşandığı 2019 yılında güçlü olduğu alanlara yöneldik. 2020’de de turizm, serbest bölgecilik ve hazır giyim gibi döviz getiren verimli sektörlere odaklanacağız."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'den Doğu Akdeniz'de yeni NAVTEX hamlesi
Türkiye'den Doğu Akdeniz'de yeni NAVTEX hamlesi
İçişleri'nden 'Sokağa Çıkma Yasakları Gelebilir' İddialarına Yanıt
İçişleri'nden 'Sokağa Çıkma Yasakları Gelebilir' İddialarına...