|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
İl Emniyet Müdürüne "Ağabey " diye hitap eden Bakan...
  • Reklam

İl Emniyet Müdürüne "Ağabey " diye hitap eden Bakan Kim ?

Emekli Emniyet Müdürü Yavuz Elbirler, kişisel sosyal medya hesabından paylaştığı bir anısında bir İl Emniyet Müdürüne "Ağabey " diye hitap eden Bakan'ın Kim olduğunu paylaştı..

10 Eylül 2020 - 16:05 - Güncelleme: 10 Eylül 2020 - 16:51

Emekli Emniyet Müdürü Yavuz Elbirler, kişisel sosyal medya hesabından paylaştığı bir anısında bir İl Emniyet Müdürüne "Ağabey " diye hitap eden Bakan'ın Kim olduğunu paylaştı..

Emniyet teşkilatının çeşitli birimlerde görev alarak, Daire Başkanı ve il Emniyet Müdürü olarak başarılı hizmetlerde bulunan ve teşkilat mensupları tarafından sevilen ve sayılan  emekli 1'inci sınıf Emniyet Müdürü Yavuz Elbirler, kişisel sosyal medya hesabından "Biz Böyle Bilmedik.. " başlığıyla  yaptığı anı paylaşımında şu ifadeleri kullandı : 

"BİZ BÖYLE BİLMEDİK..

Yıl, 1978, aylardan Nisan.

Ankara Gar da İzmir Ekspresi'nden indik. Kars'a gideceğiz, 1977 yılının Eylül ayı sonundan , Burdur'dan tayin okduğumuz Kars ilinden Muş'a tayinimiz çıkmış.Eşyamızı toplayıp yeni görev yerimize intikal edeceğiz.

Kars, Serhat şehrimiz, adeta küçük Moskova olmuş. Rahmetli Alican Özgenler ve bir avuç polis memuru ile altı aya yakın bir süre gece gündüz göğüs göğüse çarpıştığımız şehir.

Ankara Gar da olağanüstü bir durum var. Polis Enstitüsü öğrencilerine silah dağıtıp orada bırakmışlar. Başların da rütbeli hiç kimse yok. konuşuyor ve soruyorum,

Diyorlar ki, bir yürüyüş varmış, olay olur ise müdahale edeceğiz.

Garın önüne çıkıyoruz. Muhteşem, asla unutamıyacağım bir manzara ile karşılaşıyorum.

Muntazam kıtalar halinde, ellerinde, tarih boyunca Türk Bayrakları, pankartlar ve Ülkü Şehitlerinin resimleri ile Ülkücüler yürüyorlar. Tertemiz kıyafetleri, hilal bıyıkarı ile vakur, dimdik, asil Türk Gençleri.

Binlerce, Atatürk İlke ve Inkılaplarına gönülden bağlı, Başbuğ Alparslan Türkeş'in emrinde, Türkiye Cumhuriyet Devletini yıktırmamaya, böldürmemeye, muasır medeniyetler seviyesi üzerine taşımaya, bedenlerini kurşunlara siper etmiş, her türlü baskı ve eziyeti Devletin Bekası oğruna göze almış, benlik duygusunu terk etmiş, binler, yürüyorlar marşlar ile..

O günden önce ve sonra, her daim dik durdular, binlercesi şehadet şerbetini gözünü kırpmadan içtiler.. Cezaevlerinde ömürlerinin en verimli çağlarını geçirdiler, işsiz kaldılar, aç kaldılar, asla taviz vermediler, birbirlerine sırt çevirmediler, kimseyi, makam,mevki, para uğruna satmadılar, inançlarından asla taviz vermediler.

Onlar 1980 yılı öncesinin Ülkü Erleri idiler.

Ve, 1997 yılnda, Diyarbakır İl Emniyet Müdürü iken onlardan biri aradı. Telefonda İçişleri Bakanı Sayın Meral Akşener, '' Ağabey, ben Meral,................ilgili operasyonunuz hakkında sizden bilgi almak istiyorum.......''dedi.

Önce şaşırdım, bakan, emniyet müdürüne "Ağabey " diyordu. Bu Ülkücü terbiye idi.

Kendisi ile kısa süre çalıştık, bana göre, çok iyi bir kararname ile gerçek polis müdürlerini illere atamış idi.

Yaptığı bir konuşmada ''sizler devletimin uç beylerisiniz..''demesi, bizler için önem arz ediyordu. Her zaman saygılı, cesur ve akıllı, yerinde kararlar alan bir Bakan idi.

O makam da bir yıl daha kalabilse idi, belki de bu günleri yaşamayacaktık diye düşünürüm bazen..

Sonra bir gün, Türk Milliyetçiliğini, Ülkücü Hareketi siyaset sahnesinde temsil etmesi gereken partisinin yönetimi, O'nu, Asena'yı ihraç etti.

Ahmet Şafak diyor ya ''...biz böyle bilmedik...''

Evet biz MHP'yi böyle bilmedik..

Gerçek, Ülkücü Ahlak sahibi, her türlü, dedikodudan, tezvirattan, fitne ve fesattan uzak duran Ülkü Erleri, Gönüllerden de ihraç edebilecekler mi?

Ve bu gün, Meral AKŞENER, fikri ve zikri aynı, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün izinde, taviz vermeden, ayrıştırmadan, birleştirmek, Muasır Medeniyetler Seviyesinin üstünde tek yürek bir Türkiye için Anadolu'yu adım adım geziyor.

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin..."

 

ÖZEL HABER-**HALİS KAHRAMAN-** TR HABER AJANSI 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÜNLÜ & Co 2021 İlk Çeyrekte Karını % 93 Artırdı
ÜNLÜ & Co 2021 İlk Çeyrekte Karını % 93 Artırdı
Social Media Awards Turkey 2021 Ödülleri Sahiplerini Buldu
Social Media Awards Turkey 2021 Ödülleri Sahiplerini Buldu