|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
İnternet TV Lisans Bedeli 133 Bin TL
  • Reklam

İnternet TV Lisans Bedeli 133 Bin TL

İnternet'ten yapılan yayınların kontrol altına alınması için 01 Ağustos 2019 yılında Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren yönetmelikte belirtilen İnternet yayın lisans ücretleri 2021 yılı için % 9,11 oranında arttırılarak 133.750,00 TL oldu.

25 Ocak 2021 - 05:46

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) 2021 yılı uydu, kablolu ve internet yayın lisans ücretleri ile yayın iletim yetkilendirme ve verici tesis ve işletim şirketi yayın iletim yetkilendirme ücretlerini belirledi.

% 9,11 ORANINDA ARTIRILDI

Medya hizmet sağlayıcı kuruluşlar ile platform ve altyapı işletmecileri ile verici tesis ve işletim yetkilendirme  şirketi 2021 yılı için ödeyeceği uydu, kablolu, internet yayın lisans ücretleri, platform ve altyapı işletmecisi yayın iletim yetkilendirme ücretleri ile verici tesis ve işletim şirketi kuruluşunun ödeyeceği ile verici tesis ve işletim ücreti, yeniden değerleme oranı olan % 9,11 oranında artırıldı.

YAPTIRIM UYGULANACAK

İnternet yayın lisansı ve internet ortamından yayın iletim yetkisi olmadan yayın yapanlar, verilen sürelerin sonunda başvuru talebini içeren dilekçe ile birlikte taahhütname sunmaz ve 3 aya tekabül eden lisans ücretini yatırmaz, ilgili içerik çıkarılmaz ise yaptırım uygulanacak. Bu yaptırımlar kapsamında içeriğin çıkarılması veya erişimin engellenmesi süreci ile birlikte ilgili kuruluşların yetkilileri hakkında yasal işlemler başlatılacak.

İNTERNET YAYINLARI İÇİN

10 yıllık İnternet radyo yayın hizmetleri için 13.375,00. İnternet televizyon yayın hizmetleri için 133.750,00. İnternet isteğe bağlı yayın hizmetleri için 133.750,00 TL olarak belirlendi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kutlu Yol Partisi Kuruldu
Kutlu Yol Partisi Kuruldu
Usulsüz ceza yazan trafik müfettişi görevinden alındı
Usulsüz ceza yazan trafik müfettişi görevinden alındı