|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Irak-İran Sınırında Şiddetli Deprem
  • Reklam

Irak-İran Sınırında Şiddetli Deprem

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) yer alan Süleymaniye ve Halepçe kentlerinde 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

11 Aralık 2017 - 19:35

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) yer alan Süleymaniye ve Halepçe kentlerinde 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldiği belirtildi.

Süleymaniye Meteoroloji ve Deprem Dairesi Müdürü Dara Hasan, Süleymaniye ve Halepçe kentlerinde 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini ifade etti.

Hasan, depremin her iki kentin yanı sıra Kerkük ilinde de hissedildiğini, şimdiye kadar herhangi bir can veya mal kaybı bilgisinin ellerine ulaşmadığını söyledi.

Deprem İran'da da Hissedildi

Öte yandan Tahran Üniversitesi Jeofizik Enstitüsü Sismoloji Merkezi de merkez üssü Irak'ın Halepçe kenti olan depremin İran'da da hissedildiğini duyurdu.

Merkez, depremin yerel saatle 17.39'da, yerin 10 kilometre derinliğinde meydana geldiğini, İran'ın Kirmanşah eyaletine bağlı Ezgule kasabasına 30 kilometre uzaklıkta gerçekleştiğini açıkladı.

Aynı merkez yerel saatle 18.12'de yine Halepçe'de 4,9 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldiğini bildirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
140 Bin Hibe Fide Dağıtıldı
140 Bin Hibe Fide Dağıtıldı
Cradlepoint'i satın alan Ericsson'dan Kapsamlı 5G Çözümleri
Cradlepoint'i satın alan Ericsson'dan Kapsamlı 5G Çözümleri