|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

İstanbul’a Yeni Hayvan Bakımevi Ve Gömü Alanı

İstanbul'a Yeni Hayvan Bakımevi Ve Gömü Alanı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sahipsiz hayvan bakımevlerine bir yenisini daha ekliyor. Pendik-Tepeören'de hayata geçirilecek Hayvan Bakımevi ve Bahçeli Yaşam Alanı yanında yeni bir Hayvan Gömü Alanı da Hizmete Giriyor.

02 Kasım 2017 - 23:08 - Güncelleme: 03 Kasım 2017 - 02:05

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sahipsiz hayvan bakımevlerine bir yenisini daha ekliyor.Pendik-Tepeören'de hayata geçirilecek Hayvan Bakımevi ve Bahçeli Yaşam Alanı yanında yeni bir Hayvan Gömü Alanı da Hizmete Giriyor.

Sahipsiz hayvanların bakımı konusunda önemli çalışmalar yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 7 bin 650 hayvan kapasiteli, 6 adet hayvan bakımevine bir yenisini daha ekliyor.

Pendik-Tepeören'de hizmete girecek 1.240 hayvan kapasiteli yeni Hayvan Bakımevi ve Bahçeli Yaşam Alanı yakında hayvan kabulüne başlayacak.

Hayvanlara aşılama, kısırlaştırma ve mikroçip uygulamalarının yanı sıra, ortopedik operasyonlar için Osteosentez Ünitesi, Diş Ünitesi (DentiVet), köpek yıkama makinası (DuşPet), muayene ve küçük operasyonların yapılabildiği mobil karavan (VetKabin), ihbarlara hızlı müdahale amaçlı motorize ekip (MotoVet) hizmetleri de verilecek.

‘Bahçeli Yaşam Alanı’ konsepti ile kurulan Hayvan Bakımevinde; engelli, yaşlı, aşırı zayıf ve küçük ırk köpekler hayatları boyunca kalabilecekler, talep halinde sahiplenilebilecekler. Bakımevleri haftanın her günü saat 10:00 ile 15:00 arası ziyarete açık olacak.

YENİ HAYVAN GÖMÜ ALANI

Yeni Tepeören Hayvan Bakımevi ve Bahçeli Yaşam Alanı yanında yeni Hayvan Gömü Alanı da Hizmete Giriyor

Tuzla/Aydınlı Hayvan Bakımevi kompleksi ve içinde yeralan Tuzla-Aydınlı Hayvan Gömü Alanı, yeni Hal Proje Alanında kalması sebebiyle gömüye kapatılacak. İstanbullar bundan sonraki hayvan gömülerini yeni oluşturulan Pendik/Tepeören Gömü Alanına yapabilecekler. Gömüye kapatılan eski gömü alanı proje kapsamında yeşil alan olarak korunacak.

Tuzla/Aydınlı’daki eski Gömü Alanında kalan mevcut gömülerin isim ve ölüm tarihlerini içeren plaket, sahiplerinin talepleri halinde, yeni oluşturulan gömü alanındaki Anı Duvarına ücretsiz olarak asılabilecek.

1 Kasım 2017–Çarşamba günü itibariyle, yeni oluşturulan Tepeören Gömü Alanına yapılacak hayvan gömüleri için, Anı Duvarına Plaket Asım İşlemi ise, yine hayvan sahibinin talebi doğrultusunda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisince onaylanmış Ücret Tarifesi üzerinden yapılabilecek.

Anı Duvarına asılacak plaketlerden elde edilen gelir yine Sahipsiz Hayvanlara yönelik çalışmalarda kullanılacak.

Hayvan Gömü Hizmetleri daha önce olduğu gibi ÜCRETSİZ olarak verilmeye devam edecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Gelecek Nesiller 15 Temmuz Destanından İlham ve Güç Alacak'
'Gelecek Nesiller 15 Temmuz Destanından İlham ve Güç Alacak'
15 Temmuz Uluslararası Anti Darbe Hekatonu Projesi Tanıtıldı
15 Temmuz Uluslararası Anti Darbe Hekatonu Projesi Tanıtıldı