|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
İstanbul’da Çince Durak İsimlerine Ülkücülerden Tepki
  • Reklam

İstanbul'da Çince Durak İsimlerine Ülkücülerden Tepki

İstanbul'un turistlerin yoğun olarak bulunduğu Fatih ilçesindeki bazı tramvay ve metro hatlarında, durak isimlerinin Çince olarak da yazılması sosyal medyada büyük tepki çekti. İstanbul Ülkü Ocakları da İBB’nin başlattığı bu uygulamaya sert tepki göstererek, Çince afişlerin üzerini kapattı.

05 Ekim 2019 - 15:00

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Çin arasında yapılan 'dostluk anlaşması' kapsamında Fatih ilçesinde bazı tramvay ve metro hatlarında duraklara Çince yazılmış tabelalar asıldı.

İstanbul'un turistlerin yoğun olarak bulunduğu Fatih ilçesindeki bazı tramvay ve metro hatlarında, durak isimlerinin Çince olarak da yazılması sosyal medyada büyük tepki çekti.

İstanbul Ülkü Ocakları da İBB’nin başlattığı bu uygulamaya sert tepki göstererek, Çince afişlerin üzerini kapattı.

Söz konusu uygulama tepki çekerken, konu ile ilgili sosyal medyada Çin'in Doğu Türkistanlılara yönelik gerçekleştirdiği zulüm hatırlatıldı.
Çince durak isimlerine İstanbul Ülkü Ocakları’ndan afişli tepki geldi.

Çince yazıların üstüne afiş yapıştıran İstanbul Ülkü Ocakları, Türkiye ve Doğu Türkistan bayraklarının bulunduğu ve üzerinde “Katil Çin, Yaşasın Tam Bağımsız Doğu Türkistan “ yazılı afişlerle Çin’in Doğu Türkistan’da yaptığı soykırıma dikkat çekti.

İstanbul'da bulunan T1 Kabataş-Bağcılar tramvay hattı üzerindeki bazı durakların görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı.

Paylaşılan görüntülerde, Çapa-Şehremini ve Pazartekke gibi tramvay duraklarında Türkçe'ye ek olarak Çince isimlere de yer verildiği görüldü. Çin'in Doğu Türkistanlılara akıl almaz zulümlerde bulunduğu bilinirken bu uygulama tepki çekti.

İBB ile Çin arasında yapılan 'dostluk anlaşması' kapsamında tramvay duraklarına Çince durak isimlerinin asılmasına özellikle sosyal medyada İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Erdi Aktunç ve ülkücüler tarafından büyük tepki gösterildi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muğla Emniyet Müdürü Dilberoğlu'na TEŞEKKÜR..
Muğla Emniyet Müdürü Dilberoğlu'na TEŞEKKÜR..
Trafik Müfettişinden Kış Lastiği Uyarısı
Trafik Müfettişinden Kış Lastiği Uyarısı