|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

İstanbul’da Yine Türk Telekom İnterneti Çöktü
  • Reklam

İstanbul'da Yine Türk Telekom İnterneti Çöktü

İstanbul'da Türk Telekom İnternet hizmetinin çökmesi kullanıcıları isyan ettirdi. İstanbul'da 05 Aralık 2019 gece saat 11.40'tan itibaren Türk Telekom İnternet hizmeti durdu.

06 Aralık 2019 - 01:00

İstanbul'da Türk Telekom İnternet hizmetinin çökmesi kullanıcıları isyan ettirdi.
İstanbul'da 05 Aralık 2019 gece saat 11.40'tan itibaren Türk Telekom İnternet hizmeti çöktü.
Saat 00.46'da ulaştığımız Çağrı merkezi görevlisi (Çağla Hanım) "altyapı çalışmaları nedeniyle hizmet veremiyoruz" standart cümlesini belirtti ve 06 Aralık 2019 sabahı 06.00'ya kadar İstanbul'a İnternet verilemeyeceğini söyledi.

Sık sık ve uzun süreli kesintiler uygulayan Türk Telekom kullanıcılarının tepkisini toplamaya devam ediyor.

TÜRK TELEKOM'DAN ROBOTİK İŞKENCE

İnternet kesintileri anında en az 20 - 30 dakika dijital robot sistemlerde dolaşılarak zorla müşteri hizmetlerine ulaşılıyor. Müşteri hizmetleri sinyaline ulaştıktan sonra ise ikinci bekleme süresi için sunulan bekleme müziği ile de 15 - 20 dakika beklenerek canlı bir görevliye ulaşılıyor. Toplamda ortalama 50 - 60 dakikada ulaşılan Türk Telekom müşteri hizmetleri tarafından ise her seferinde "altyapı çalışmaları nedeniyle hizmet veremiyoruz" diye klasik bilgi sunuluyor.

Robotik olarak cevap vermek üzere talimat verilen Müşteri Hizmetleri personellerinden başka bir yetkiliye ulaşmak ise mümkün olmuyor. İnternete giremeyen kullanıcıların Türk Telekom Arıza'yı aramasıyla birlikte aldıkları sabit ifade ise "altyapı çalışmaları nedeniyle hizmet veremiyoruz" açıklaması oluyor.

DEPREMDE DE TÜRK TELEKOM ÇÖKMÜŞTÜ

İstanbul'da son yaşanan deprem sonrası da Türk Telekom İnternet hizmeti ve telefon hatları çökmüş ve milyonlarca kişi sevdiklerine 2 gün süreyle ulaşamamıştı. Depremin hemen ardından Türk Telekom hatlarında arıza meydana gelmişti. Milyonlarca kişi, Türk Telekom hatlarının çekmemesi, arama yapılamaması, internete bağlanılamaması nedeniyle isyan etmiş ve tepki göstermişti.

Telefonların çekmeme, şebekelerinin çökme nedeni o tarihten bu yana tam olarak açıklanmadı.

Daha sonra yapılan bir açıklamada yoğunluktan dolayı altyapıda bir arıza oluştuğu, kısa zamanda hatanın düzeleceği bildirilmişti.

Ahmet KAPLAN Ahmet KAPLAN
Asıl Deprem Türk Telekom'da...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trump'tan Rusya'nın Duyurduğu Koronavirüs Aşısı Açıklaması
Trump'tan Rusya'nın Duyurduğu Koronavirüs Aşısı Açıklaması
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Robert C. O’Brien ile Görüştü
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Robert C. O’Brien...