|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

İstanbul Valiliğinden ’Evinde Kal İstanbul’ Çağrısı
  • Reklam

İstanbul Valiliğinden 'Evinde Kal İstanbul' Çağrısı

İşte İSTANBUL'un ilçe ilçe Vefa İletişim Merkezlerinin telefonları. Sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere, merkezi İstanbul Valiliği bünyesinde olmak üzere İstanbul’un tüm ilçelerinde Vefa Sosyal Destek Grubu ve Vefa İletişim Merkezleri kurularak faaliyete başladı.

23 Mart 2020 - 17:45 - Güncelleme: 23 Mart 2020 - 21:34

İstanbul Valiliği, corona virüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara başta olmak üzere tüm İstanbullulara “Evinde Kal İstanbul…” çağrısı yaptı. İstanbul'un 39 ilçesindeki Vefa İletişim Merkezlerinin telefonlarını açıkladı.

Yeni tip korona virüsle mücadele kapsamında, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sokağa çıkmasının yasaklanması ile birlikte, bu vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamak için Vefa Sosyal Destek Grubu ve Vefa İletişim Merkezleri kuruldu.

Sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere, merkezi İstanbul Valiliği bünyesinde olmak üzere İstanbul’un tüm ilçelerinde Vefa Sosyal Destek Grubu ve Vefa İletişim Merkezleri kurularak faaliyete başladı.

Konuya ilişkin açıklama yapan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Vefa Sosyal Destek Grubu ve Vefa İletişim Merkezleri’nin faaliyete başladığını açıkladı ve tüm İstanbullulara "Evinde Kal" çağrısı yaptı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yaptığı yazılı açıklama ve İstanbul'un 39 ilçesindeki Vefa İletişim Merkezlerinin telefonları şöyle:

“Sevgili İstanbullular,

Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde ve İstanbul’umuzda Koronavirüs salgınıyla mücadele ediyoruz. Devletimiz gerekli tedbirleri aldı, almaya devam ediyor.

Bu tedbirlerden biri de İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlarımız ile kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımızın evden dışarı çıkmalarının yasaklanması-kısıtlanmasıdır. 

Özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere Valiliğimiz ve ilçelerimizde Vefa Sosyal Destek Grubu ve Vefa İletişim Merkezleri kuruldu.

Bu merkezlerin iletişim bilgileri, Valiliğimizin ve kaymakamlıklarımızın internet siteleri ile sosyal medya hesaplarından yayınlandı.

Öncelikli risk grubundaki bu vatandaşlarımızın; 112, 155 ve 156 çağrı merkezleri üzerinden yaptıkları başvurular da ilgili ilçelerimizin Vefa İletişim Merkezine yönlendiriliyor.

Valiliğimiz koordinasyonunda; kaymakamlıklar, güvenlik güçleri, yerel yönetimler, AFAD, Kızılay, sivil toplum kuruluşları ve muhtarlarımızla işbirliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Değerli büyüklerimiz;

Sizler bizim dua kapımızsınız, varlığınız bizim için berekettir.

Maalesef Koronavirüsün tehdit ettiği en riskli grupta sizler bulunuyorsunuz.

Bu süreç, kesinlikle çok önemli bir tedbir dönemidir.

Kendinizi, sevdiklerinizi, şehrinizi ve ülkenizi düşünerek, bu dönemde lütfen evlerinizden dışarı çıkmayın.

Bir evladınız olarak sizlerden istirham ediyorum: “Evinizde kalın!”

Kıymetli İstanbullular,

Bu süreç, top yekûn bir mücadele sürecidir.

Bu salgından korunmak için, sadece 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızın evlerinden çıkmamaları yeterli değil.

Tedbirli olmak, toplum sağlığı açısından kaçınılmaz bir zarurettir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın vurguladıkları gibi “Hiçbir virüs bizim tedbirlerimizden daha güçlü değil.” 

Ülkemiz ve sağlık çalışanlarımız, yürekten alkışlanacak bir mücadele veriyor. Bizler de bu mücadeleyi üzerimize düşen sorumlukları yerine getirerek destekleyelim.

Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda Sağlık Bakanlığı’mızın açıkladığı tedbirlere uyalım, resmi kurumlar dışındaki hiçbir açıklama ve bilgiye itibar etmeyelim.

Bu zor günlerin üstesinden hep birlikte geleceğiz.

Bunun için “Evinde Kal İstanbul…” diyoruz.

Sabır, anlayış ve destekleriniz için teşekkür ediyorum. 23.03.2020-Saat 18.00

Ali YERLİKAYA
İstanbul Valisi”


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Atak Farma'dan 16 Bin Metrekarelik Tesis Yatırımı
Atak Farma'dan 16 Bin Metrekarelik Tesis Yatırımı
 #HakVarHukukVar, Polislere söz verdiniz..!
#HakVarHukukVar, Polislere söz verdiniz..!