|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
İTO’nun 24. Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç
  • Reklam

İTO'nun 24. Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç

Tek liste ile yapılan seçime rakipsiz giren Şekip Avdagiç, böylelikle 136 yıllık köklü bir geçmişe sahip İTO'nun 24. Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

14 Nisan 2018 - 22:19 - Güncelleme: 16 Nisan 2018 - 01:44

Türkiye'nin en büyük ticaret odası olan İstanbul Ticaret Odası'nın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç oldu.
9 Nisan 2018 tarihinde yapılan Meslek Komitesi ve Meclis Üyeliği seçimleri ile oluşan İstanbul Ticaret Odası (İTO) 20’nci Dönem Meclisi, başkan ve yönetimini seçti...
İstanbul Ticaret Odası'nın İstanbul’daki 81 Meslek Grubu’nu temsil eden 261 Meclis Üyesi, 4 yıl görev yapacak yeni Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerini belirlemek için 14 Nisan 2018 günü İTO'nun Eminönü'ndeki Merkez Binası'nda bir araya gelerek oylarını kullandı.
Seçim sonuçlarına göre, Türkiye'de ortalama her 4 şirketten 1'inin üyesi olduğu İTO'nun yeni Yönetim Kurulu Başkanlığına Şekib Avdagiç seçildi.
Tek liste ile yapılan seçime rakipsiz giren Şekip Avdagiç, böylelikle 136 yıllık köklü bir geçmişe sahip İTO'nun 24. Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

İTO'nun 24. Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, seçimin ardından yaptığı açıklamasında şu cümlelere yer verdi:

"İstanbul Ticaret Odası seçimleri, bugün itibarıyla tamamlandı.
Meclis üyelerimiz tarafından Ticaret Odası Başkanı seçildim.
Seçim çalışmalarına bizzat katılan, oylarıyla destek veren, dua eden, gecesini gündüzüne katarak bugüne erişmemizi sağlayan; bütün dostlarıma, arkadaşlarıma, kardeşlerime teşekkür ediyorum.
İTO’nun kimliğine yakışır bir olgunlukla, listelerimizle yarışan rakip listeleri, gösterdikleri iyi rekabet örneği için tebrik ederim.
Oda bütün üyelerinindir. Oda İstanbul’undur. Oda Türkiye’nindir. Üyelerimiz, İstanbulumuz, Türkiyemiz için çıktığımız seferde, İTO Ailesi olarak hep birlikte çalışacağız, beraber başaracağız inşaallah. Hayırlı olsun."

Avdagiç başkanlığındaki İTO'nun yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:
"Şekib Avdagiç, İsrafil Kuralay, Servet Samsama, İbrahim Doğan Salman, Dursun Topçu, Ahmet Özer, Yakup Köç, Burhan Polat, Levent Taş, Bahadır Yaşık, Adil Coşkun."
Yedek Üyeler:
Mehmet Akif Özyurt, Murat Dursun, Zeki Paşalı, Mehmet Metin Korkmaz, İlhami Demir, Mehmet Ünsal Ulukır, Münür Üstün, Şevket Aksoy, Abdülkadir Yıldız, Nesim Ayyıldız.


ŞEKİP AVDAGİÇ KİMDİR?
Şekip Avdagiç; 1959 yılında Bosna-Hersek'in Zenica şehrinde doğdu. İTÜ Makine Fakültesi'ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde ihtisas programını tamamladı. 2005'ten beri İstanbul Ticaret Odası'nda değişik kademelerde yöneticilik yaptı. Halen İTO Meclis Başkanı olarak görev yapıyor. 2010 Avrupa Kültür Başkenti Yürütme Kurulu Başkanlığı'nı da yürüten Avdagiç; MÜSİAD ve Pendik Yerel Kalkınma Platformu üyesi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Spor Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 8 Altın Kural
Spor Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 8 Altın Kural
İstanbul'da 1285 araç sürücüsüne emniyet şeridi ihlalinden CEZA
İstanbul'da 1285 araç sürücüsüne emniyet şeridi ihlalinden...