|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

İYİ Parti Engellileri Unutmadı
  • Reklam

İYİ Parti Engellileri Unutmadı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engelli bireylerin hakları ve bu haklara erişebilmeleri için yapılması gerekenler hususunda farkındalık yaratmak amacıyla İYİ Parti Bakırköy İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikle kutlandı.

02 Aralık 2017 - 18:48

Yapılan etkinliğe engelliler ve ailelerinin yanı sıra engelli dernekleri de yoğun ilgi göstererek salonu doldurdu.

Yaklaşık 450 katılımcı ile Saat 10:00’da kahvaltı ile başlayan etkinlik kapsamında Bakırköy İlçe Başkanlığı Başkanı Ertuğrul Şen tarafından yapılan konuşmada, günün anlam ve öneminin belirtilmesinin yanı sıra engelli bireylerin önündeki engellerin aşılması ve yaşam kalitelerinin yükseltilmesi konularına dikkat çekildi.

Şen; konuşmasında, engelli maaşlarında yapılan kesintiler, engelli raporlarının alınmasının zorluğu, rehabilitasyon merkezlerine erişimin kısıtlanması ,engelli bireylerin ailelerinin kaygısı olmaksızın çocuklarına mutlu ve huzurlu yaşayabilecekleri bir ortam bulunmaması endişesi ve bu hususa ilişkin çözümler ile bu problemlerin çözümüne ilişkin sosyal devlet ilkesiyle bağdaşır şekilde devletin pozitif yükümlülüklerinin neler olduğu konularına ağırlık verdi.

Etkinliğin bir diğer konuşmacısı Bakırköy İlçe Teşkilatı kurucu üyesi ve Engelliler Eğitim Enstitüsü Derneği başkanı Doç.Dr.Fazıl Zini oldu. Konuşmaların ardından İYİ Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ermemiş‘e programa verdiği sponsorluk desteğinden dolayı plaket sunuldu.

Öğle saatlerinde engelli bireyler ve ailelerinin de katılımıyla, müzik ve çeşitli halk ve modern dansları eşliğinde “engel”lerin ortadan kaldırıldığı anlar yaşandı. Pasta kesilmesi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından etkinlik saat 15:00’te son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EGM'den sosyal medya açıklaması
EGM'den sosyal medya açıklaması
Çağın Polisi Dergisi, Temmuz sayısı çıktı
Çağın Polisi Dergisi, Temmuz sayısı çıktı