|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

KalDer, Anadolu’daki Yayılımını Temsilcilikler Kanalıyla...

KalDer, Anadolu'daki Yayılımını Temsilcilikler Kanalıyla Sürdürecek

Yaklaşık 30 yıllık köklü geçmişiyle ülkemizin en saygın ve prestijli sivil toplum kuruluşlarından olan Türkiye Kalite Derneği (Kalder), Anadolu’daki yayılımını temsilcilikler kanalıyla sürdürmeye devam edecek.

09 Ocak 2019 - 13:52

Yaklaşık 30 yıllık köklü geçmişiyle ülkemizin en saygın ve prestijli sivil toplum kuruluşlarından olan Türkiye Kalite Derneği (KalDer), Anadolu’daki yayılımını temsilcilikler kanalıyla sürdürmeye devam edecek.

KalDer Genel Merkez Yönetim Kurulu imzasıyla yapılan basın açıklamasında, “şubelerin kapatılmadığı, aksine tüm ülkeye etkin ve verimli çalışarak yayılabilmek için çeviklik kazanacak şekilde temsilciliğe dönüştürüldüğü belirtildi.

KalDer tarafından yapılan açıklamada, “KalDer, değişimi bizzat kendi yaşayarak Türkiye’nin bilgi üreten ve bilgiyi paylaşabilen önemli bir platformu olacaktır.” Denildi.

KalDer Genel Merkez Yönetim Kurulu imzasıyla yapılan basın açıklamasında şu cümleler yer aldı;

“Kuruluş aşamasında şubeleşmeyi tercih eden KalDer’in ilerleyen yıllarda temsilciliğin bütünselliğini fark ederek, hizmet etkinliğini de kaybetmediğini görmüştür

Günümüzün rekabetçi kurumları gibi KalDer de vizyonuyla fark yaratan ve bütünsel bakış açısıyla büyüyen bir organizasyon olmak zorundadır. Bunun en önemli altyapısı organizasyonunu süreçler bazında yapılandırırken uygulamalarını paydaşlarının ihtiyaçlarını karşılayabilecek kadar esnek yani çevik olarak gerçekleşebilmesidir. KalDer bugün hem şube yapısını hem de temsilcilik yapısını yaşayan bir örgüttür. Kuruluş aşamasında şubeleşmeyi tercih eden KalDer ilerleyen yıllarda temsilciliğin bütünselliğini fark ederken, hizmet etkinliğini de kaybetmediğini görmüştür. Hatta şubeler yapısındaki ortak hedefe odaklanamama, ortak kaynakları etkin kullanamama gibi sorunların temsilcilik yapısında olmadığını yaşayarak öğrenmiştir. Deneyimlerinden yararlanarak yaptığı çalıştaylar sonucunda stratejik olarak yayılımı ve büyümesi mümkün, bütünlük içinde hareket eden yaratıcılık ve katılımcılığı destekleyen organizasyon iklimi ile tüm üyelerini kucaklayan, öğrenen ve sürekli gelişen yeni nesil sivil toplum kuruluşu olmak için çalışmaktadır.

Yeni yapıyla bir yandan yalın, verimli etkin iş modeline geçilmesi diğer yandan açık şeffaf ve hesap verebilir yönetimin güçlenmesi hedeflenmektedir. Bu çerçevede bölgelerin karar süreçlerine katılımını güçlendirecek bir iklim oluşturmaya gayret ediyoruz. Bu sayede bölgelerde başarıyla uygulanan tüm faaliyetler ve etkinlikler uygulanmaya devam edilirken, daha da yaygınlaştırılıp bölgelerin liderliğinde Türkiye genelinde uygulanabilir hale getirilecektir.

Şubeler şehirleri dışındaki bölgelerde de çok daha güçlü hale geleceklerdir. Üyelerimizin aldığı hizmette ise hiçbir değişiklik olmayacaktır. Hatta üyelerimiz KalDer’in bütünüyle desteklediği, ülke çapında daha etkili bir üyelik hizmeti alacaklardır. Tüm bu süreç çok ciddi bir hukuksal çalışma çerçevesinde hazırlanmıştır. Önümüzdeki dönem şubeleşme anlamında sistemin evrileceği yeni çalışmalar yapılacaktır. Kısacası şubeler kapatılmamakta aksine tüm ülkeye etkin ve verimli çalışarak yayılabilmek için çeviklik kazanacak şekilde temsilciliğe dönüşmektedir. Şubelerde çalışan tüm arkadaşlarımız yasalar gereği zaten merkezin uhdesindedir. KalDer EFQM Modeli’ni bizzat bünyesinde kendi uygulayarak modelin gerektirdiği vizyon odaklı, bütünsel bir yapıda, kaynaklarını verimlilik ve etkililikle kullanabilen, rol model bir sivil toplum kuruluşuna dönüşecektir. Dernekler ile ilgili mevzuatlara göre olağanüstü genel kurullarda gündem maddelerinin en açık ve yalın şekilde belirtilmesi zorunludur. Genel Kurul ilanında yer alan kapatmadan kasıt şubelerin temsilciliklere evrilmesidir. KOBİ’ler ile ilgili pek çok projeyi hayata geçiren KalDer’in Anadolu’daki yayılımını sekteye uğratacak bir karar alması söz konusu değildir. KalDer, değişimi bizzat kendi yaşayarak Türkiye’nin bilgi üreten ve bilgiyi paylaşabilen önemli bir platformu olacaktır.
Üyelerimize ve kamuoyuna saygıyla duyururuz.
KalDer Genel Merkez
Yönetim Kurulu”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dr. Faruk Özlü'den İstanbul'da Seçim Mesaisi
Dr. Faruk Özlü'den İstanbul'da Seçim Mesaisi
Dört Küçük Pehlivan Bir Başpehlivana Karşı
Dört Küçük Pehlivan Bir Başpehlivana Karşı