|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Kanserle Mücadelede: Korkma! Farkında Ol! Geç Kalma!
  • Reklam

Kanserle Mücadelede: Korkma! Farkında Ol! Geç Kalma!

Kastamonu Araç Birlik Platformu ve Kastamonu Araç Terke Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği tarafından 8 Nisan Pazar günü Saat:16.00’da, İstanbul - Kağıthane, Gültepe Kültür Merkezi’nde “Kanserle Mücadelede: Korkma! Farkında Ol! Geç Kalma!” konulu panel düzenlenecek…

07 Nisan 2018 - 12:37 - Güncelleme: 07 Nisan 2018 - 18:54

Kastamonu Araç Birlik Platformu ve Kastamonu Araç Terke Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği tarafından 8 Nisan Pazar günü Saat:16.00’da, İstanbul - Kağıthane, Gültepe Kültür Merkezi’nde “Kanserle Mücadelede: Korkma! Farkında Ol! Geç Kalma!” konulu panel düzenlenecek…

Korkma! Farkında Ol! Geç Kalma!

Çağımızın en önemli sorunlarından biri olan "kanser ve erken teşhis"e yönelik çalışmalara bir destek te Kastamonu Araç Birlik Platformu ve Kastamonu Araç Terke Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneğinden geldi.

8 Nisan Pazar günü Saat:16.00’da, İstanbul - Kağıthane, Gültepe Kültür Merkezi’nde düzenlenecek panelde; kanser hakkında bilgilendirme, erken teşhis ve tedavi süreçleri, kanserden korunma yolları konuları, uzmanlarınca ele alınacak.

Kastamonu Araç Birlik Platformu Başkanı Rafettin Ayvacı, kanserle mücadelede tüm tıp otoritelerinin erken teşhisin önemine dikkat çektiklerini söyledi…  

Araç Birlik Platformu Başkanı Rafettin Ayvacı, “Uzmanlar, Kanserle mücadelede erken teşhisin önemine dikkat çekiyor.  Kansere karşı hem toplumsal bir uyarı hem de farkındalık oluşturmak için, ‘Korkma! Farkında Ol! Geç Kalma!’ sloganımızla bu sosyal sorumluluk projemizi hazırladık.” Dedi.

Kanserle mücadelede, erken tanı ve tedavinin öneminin altını çizen Ayvacı, “Kanserle mücadele, erken tanı ve tedavi çalışmasına yönelik panelimize Kastamonulu tüm derneklerin ve federasyonlar destek veriyor.  Kastamonulu sanatçılar da projelerimize hassasiyetle yaklaşıyor ve bizleri destekliyor. Bu gibi sosyal projelerin duyurulması noktasında medyaya da görevler düşmektedir. Tüm medya organlarına davetiyemizi ilettik bekliyoruz…
Kanser tüm insanlığı yakından ilgilendiren bir hastalıktır. Çağın tehlikesi olarak nitelendirilen kanserle mücadele konusunda tüm halkımızı panele destek olmaya davet ediyorum.” Diye konuştu.

Daha önce Araç Birlik Platformu olarak düzenledikleri, “Kadına Şiddet ve Uyuşturucuya Hayır” panelinde önemli bir farkındalık oluşturduklarını hatırlatan Ayvacı, kanserin tüm insanlığı yakından ilgilendirdiğine dikkat çekerek, sosyal projelere devam edeceklerini belirtti.

Geniş bir katılım beklenen “Kanserle Mücadelede: Korkma! Farkında Ol! Geç Kalma!” Konulu panelde, Acıbadem Hastanesi Onkoloji Doktoru ve Devriâlem Okulları Kanser Araştırma Öğrencilerinin kansere çare olacağı öngörülen buluşlarının sunumu yapılacak…

Kanserle Mücadeleyi Kazanmış Nurcan Karabulut’un gerçek yaşamından ve kanserle mücadelesinden kesitleri paylaşacağı panelde Kâğıthane Toplumsal Halk Sağlığı Kanser Bölümü hekimlerinden Dr. Alican Bayraktar,  Kağıthane Toplumsal Halk Sağlığı Kanser Bölümü eğitimci Hemşiresi Gülveren Kırbıyık birer sunum yapacak…

Temiz Toplum Derneği Başkanı Bilal Ay ve Gazeteci Yazar Cengiz Aygün'ün konuya ilişkin birer konuşma yapacağı programın sonunda ise Sanatçı Halide Göksoy ve Sanatçı Gülşen Aygün çeşitli eserleriyle katılımcıları neşelendirecek…

NEDEN KANSER OLDUĞUMUZU MERAK EDİYOR MUSUNUZ?
Düşündünüz mü hiç, neden kanser denilen illete yakalanırız? 
Var mı bu soruya bir cevabınız yahut tahmininiz?
Neden kanser olduğumuz ile alakalı Dr. Taner Akman üzerine çok düşünülmesi gereken harika bir yazı yazmış ve bizler de bu yazıyı sizler için paylaşıyoruz...

NEDEN KANSER OLUYORUZ?
Hayatında hep şeker oldu. Çayı, kahveyi şekersiz içmedin. Kahvaltıya reçelsiz ve krem çikolatasız oturmadın. Beyaz pirinç ve ekmeğin şeker olduğunu unuttun.
İçinde yüksek oranda fruktoz bulunan meyveleri kiloyla yedin.
İçinde glukoz ve aspartam olan ürünler tükettin.
Kolanın ve gazlı içeceklerin şeker ve zehir karışımı olduğunu bile bile içtin.
Önce insülin direncin başladı sonra şeker hastası oldun, 150 kilo oldun ama durmadın.
Palm yağı, ayçiçek yağı, mısır özü yağı, margarin ve trans yağ içeren ürünleri kullandın. Tereyağı ve zeytinyağı tüketmedin ki organlarından biri iflas edene kadar bunları yedin.
Paketlenmiş hazır sıvı ve katı tüm ürünlerdeki koruyucu kimyasalların seni kanser edeceğini önemsemedin.
Salçanı, makarnanı, turşunu hatta limonu sıkıp limon suyunu bile kendin yapmadın. Hazır almak kolayına geldi. Pazardan nohudunu, fasulyeni bile almadın, bunları konserve satın almak yemek basitti.

İnsanlar 4000 yıldır misvak vb. doğal malzemelerle diş fırçalarken sen gittin 35 açılı sentetik diş fırçasını ağzına soktun. O da yetmedi; bildiğimiz çamaşır deterjanının şeker ve naneyle karıştırılmış şekli olan diş macunu ile hayat boyu diş fırçaladın ve bunun bir kısmını yuttuğunu göz ardı ettin. Bal ve karbonatın dişlerini tartarlardan bile temizlediğini bilmedin ve dişleri de o macunlarla çürüttün.

Çamaşır deterjanının ve yumuşatıcının vücut ısısı ile deri tarafından emildiğini ve deri kanserinin en büyük nedeni olduğunu umursamadın. Çamaşırlarını boraks ve karbonat karışımı ile yıkayıp yumuşatıcı gözüne elma sirkesi koyarak muhteşem bir temizlik elde edeceğini umursamadın.

Bulaşık makinesine deterjan ve parlatıcı koyduğunda, o deterjanı ve parlatıcıyı yediğini fark etmedin. Deterjan yerine karbonat, parlatıcı yerine sirke koyarak hem sağlıklı hem de tertemiz bulaşıkların olacağını önemsemedin.

Evde basitçe kostik ve zeytinyağını karıştırıp kalıplara dökmek ve kendi doğal sabununu yapmak dururken, gidip içerisinde bin tane kimyasal zehir olan o sabunlarla her sabah yüzünü bedenini yıkadın. Her gün bu daha da iyi diye pazarlanan o şampuan zehirleriyle saçını yıkadın.

Evini Arap sabunu gibi doğal yağlarla üretilmiş bir sabun yerine, temiz olsun diye çamaşır suyuyla sildin. O su buharlaştıkça soludun ve akciğer kanseri oldun.

Karıncaları, böcekleri, sinekleri; limon, karbonat, fesleğen, acı biber vb doğal yollarla evinden uzak tutmadın. Bastın böcek zehrini, o ağır kimyasalları temizlesen bile gitmez bunu unuttun. Soludun ve eşyaların üzerinden ellerinle ağzına soktun. (O kadar kandırıldın ki, böcek zehrine neden böcek ilacı dendiğini bile sormadın.)

Yaşamını mahveden büyük şehirde egzoz gazı solumaya ve araba kullanmaya devam ettin. Resmen radyoaktif olan cep telefonunu kulağına 2 saat yapıştırdın.

Radyoaktif olan wi-fi (kablosuz ağ) vericisini evin içine soktun, radyoaktif olan alıcı bilgisayarı da kucağından indirmedin. Yatarken cep telefonunu hep başucunda tuttun ama uçak moduna almayı aķıl etmedin.

Hem çocuğunun odasına hem de kendi yatak odana gece lambası koydun ve geceleri açık tuttun. Bağışıklık sisteminin gelişmesini ve kanserden korunmayı sağlayan melatonin hormonunun gece uyurken zifiri karanlıkta üretildiğini hiç duymadın ya da duydun ama boş verdin.

Doğal beslenmeyen hayvanları, sebzeleri, meyveleri ve tahılları yedin ve adına da “doğal beslenme” dedin. Üzerinde “organik” yazan her gıdayı gerçekten organik sandın bunlara normalden fazla para bile ödedin ama bir gıdanın gerçekten organik sayılabilmesi için gerekli standartlar nelerdir ve aldığın organik(!) ürün gerçekten de organik midir hiç merak edip araştırmadın incelemedin.

Yiyeceklerini cam ve toprak kaplarda saklamak ve pişirmek yerine çelik ve bilmediğin kaplamalarla kaplı kaplarda pişirdin yedin. En önemlisi de mutfağının her yerine plastik, teflon ve alüminyum soktun ve çizildikçe onları da yediğini unuttun.

Denize lağım ve fabrika atıkları boşaltırken o denizden çıkan balığı yedin, midyeleri yedin.
Fast food’un her aşamasının zehir ve ölümcül olduğu bas bas bağırılırken sen tepsi kadar pizzaları götürüyordun, üç katlı hamburgerleri yuvarlıyordun.

Evine naylon torba, naylon kıyafet, sentetik ayakkabılar terlikler soktun. Kıyafetlerinde sadece pamuk, bambu lifi, keten tercih etmedin. Sobayı attın ve evine klimayı ve bilumum elektrikli ısıtıcıyı soktun. Toprağa dokunmuyor ve stresten gülümsemeyi unutuyorsun.

Sonuç; sokaktaki her on kişiden üçü kanser. Sen de ya bu üç kişiden birisin ya da tüm bu saydıklarımı ısrarla yapmaya devam edersen, bir süre sonra dördüncüsü de sen olacaksın…

Hadi seni geçtik de kardeşim, peki ya çocuğunun suçu ne?”

Dr. Taner AKMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronanın İnsanı Nasıl Hasta Ettiği Bulundu
Koronanın İnsanı Nasıl Hasta Ettiği Bulundu
AKINCI’dan Merak Uyandıran Teaser
AKINCI’dan Merak Uyandıran Teaser