|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Kayserispor ve Antalyaspor Taraftarı Barıştı Deplasman Yasağı...
  • Reklam

Kayserispor ve Antalyaspor Taraftarı Barıştı Deplasman Yasağı Kalktı

Fanatik Antalyasporlu olan Tolga Cömertoğlu, İş Adamı Boğaç Kaan Murathan ve fanatik Kayserisporlu Kayseri MHP Milletvekili Baki Ersoy’un girişimleriyle, Kapalı Kale ile Antalyaspor Taraftarları arasındaki buzlar eridi. Yıllardır aralarında husumet olan iki takımın taraftarları bir araya geldi ve aralarındaki husumete son verildi.

14 Eylül 2019 - 23:39

Süper Toto Süper Lig’de mücadele eden Kayserispor ve Antalyaspor takımlarının taraftarları barıştı. İki takımın taraftar grupları arasında 2016 yılında başlayan gerginliği, taraftarlar sonlandırdı.

Fanatik Antalyasporlu olan İş İnsanı Tolga Cömertoğlu, İş İnsanı Boğaç Kaan Murathan ve fanatik Kayserisporlu Kayseri MHP Milletvekili Baki Ersoy’un girişimleriyle, Kapalı Kale ile Antalyaspor Taraftarları arasındaki buzlar eridi.  Yıllardır aralarında husumet olan iki takımın taraftarları bir araya geldi ve aralarındaki husumete son verildi.  

Kayserispor Başkanı Erol Bedir’in de yer aldığı buluşmada Kayserispor ve Antalyaspor taraftarları kucaklaşarak, barış ilan etti.

Ev sahipliğini İş İnsanı Tolga Cömertoğlu’nun yaptığı Antalya'daki buluşmaya iş İnsanı Boğaç Kaan Murathan, Kayseri milletvekili Baki Ersoy, Kayserispor başkanı Dr. Erol Bedir, Antalyaspor 07 gençlik tribün lideri Gürhan Güneyli, Kayserispor Kapalı Kale lideri Ahmet Dirgenali, kulüplerin yetkilileri ve çok sayıda taraftar katıldı.

Futbolun, barışın ve kardeşliğin sembolü olduğuna dikkat çekilen buluşmada, taraftarlar birbirlerine takımlarının atkılarını armağan etti.

BUZLAR ERİDİ 

Süper Toto Süper Lig 2015-2016 sezonunda gerginlik yaşayan Antalyaspor ve Kayserispor taraftar grupları arasındaki buzlar eridi. Fanatik Antalyasporlu olan İş İnsanı Tolga Cömertoğlu, İş İnsanı Boğaç Kaan Murathan ve fanatik Kayserisporlu Kayseri MHP Milletvekili Baki Ersoy’un girişimleriyle taraftarlar bir araya gelerek, birbirlerine barış çubuğu uzattı.

Renkli anların yaşandığı buluşmada futbolun güzellikleri konuşuldu. Kayserispor Başkanı Erol Bedir’in de katıldığı toplantıda taraftarların birbirlerine forma ve atkı hediye etti.  . Milletvekili Baki Ersoy sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Kayserisporumuzun güzide taraftarını geçmişte husumet yaşadıkları Antalyasporlu taraftarlarla bir araya getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu buluşmaya vesile olan Tolga Cömertoğluna ve Başkanımız Erol Bedir’e teşekkürlerimi sunuyorum” cümlelerine yer verdi.

TARAFTARLAR SEVİNÇLİ

2018-2019 Süper Toto Süper Lig sezonunda oynanan Kayserispor – Antalyaspor maçına Antalyalı seyircilerin alınmamasının hoş bir görüntü vermediğine dikkat çeken taraftarlar, “Bu barışma bizleri sevindirdi. İki taraftar grubu arasındaki gerginlik nedeniyle Antalyalı taraftarlar Kadir Has Stadyumu’nda yer alamadı ve takımlarını destekleyemedi. Geçmişte yaşanan gerginlik kulüplerimize zarar verici boyutlara ulaştı. Futbol, bizim için bir tutkudur. Takımlarımız, her zaman desteklemeye çalışıyoruz. Rakip olabiliriz, fakat düşman değiliz. Aramızdaki gerginliğin sona ermesinde katkı sağlayan milletvekilimiz Baki Ersoy’a ve Tolga Cömertoğlu’na teşekkür ediyoruz. Futbol, taraftarla güzel olan bir oyundur. Futbol kardeşlik, futbol dostluk demektir. Aramızda tatlı sert rekabet olsa da gerginliğe gerek yok. Takımlarımıza yeni sezonda başarılar diliyoruz” diye konuştular.

GÜZEL BİR ADIM ATILDI

Takımların barışmasını değerlendiren İş İnsanı Boğaç Kaan Murathan, “ülkemizin düşmanlarına karşı bizlerin birlik beraberlik içerisinde olmamız gerekir. Bugün burada güzel bir adım atıldı. Gerek vekilimiz Baki Ersoy, gerek iş adamımız Tolga Cömertoğlu gibi, iş adamlarımız ve milletvekillerimiz üzerine büyük sorumluklar düşüyor. Bundan dolayı her iki camia adına ben onlara teşekkür ediyorum” dedi.

TARAFTARLARI MURATHAN AĞIRLADI

Kayserispor ile Antalyaspor arasında son yıllarda uygulanan deplasman yasağının kalkmasının ardından, Antalya'ya giden sarı kırmızılı taraftarları Antalyasporlu taraftarlar ağırladı.

Cuma akşamı Kapalı Kale Taraftarlar Derneği Lideri Ahmet Dirgenali ve bir grup taraftarı evinde ağırlayan Antalyaspor tribünlerinin önde gelen isimlerinden  İş İnsanı Boğaç Kaan Murathan, o anları sosyal medya hesabından paylaşarak, dostluk mesajları verdi.

Mücadele öncesi ise, Kayserispor Başkanı Erol Bedir, yönetim kurulu üyeleri ve MHP Milletvekili Baki Ersoy ile Antalya ve Kayserispor taraftarları bir otelde bir araya gelerek, dostluk mesajları verdi.

Milletvekili Ersoy tarafından sosyal medyadan da paylaşılan o anlara ilişkin şu ifadelere yer verildi:
"Kayserispor taraftarımızı geçmişten husumeti bulunan Antalyaspor taraftarları ile bir araya getirerek barıştırdık. Buna vesile olan başta Boğaç Kaan Murathan ve Tolga Cömertoğlu'na teşekkür ediyoruz. Şairin dediği gibi -Gönlüm bir sevdanın peşine düşmüş, aklı yok, fikri yok, deli misali.- Antalyaspor deplasmanından Kayserisporumuza başarılar diliyorum, Sevdamız Kayseri’mize selam olsun... Sevdamız Kayserispor." 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sırbistan Türkler’i Vatandaşlık İstiyor
Sırbistan Türkler’i Vatandaşlık İstiyor
Azerbaycan ordusu, Ermeni Güçlerini Böyle Vurdu
Azerbaycan ordusu, Ermeni Güçlerini Böyle Vurdu