|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Kurban Pazarlarında Sahte Para ve Dolandırıcılığa Karşı...
  • Reklam

Kurban Pazarlarında Sahte Para ve Dolandırıcılığa Karşı Vatandaşlar Bilgilendirildi

Antalya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde görevli Mahalle Polisleri, Kurban Pazarlarında Vatandaşları Sahte Para ve Dolandırıcılığa Karşı Bilgilendirdi.

27 Temmuz 2020 - 16:13 - Güncelleme: 28 Temmuz 2020 - 02:20

Antalya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde görevli Mahalle Polisleri, Kurban Pazarlarında Vatandaşları Sahte Para ve Dolandırıcılığa Karşı Bilgilendirdi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nün konuyla ilgili açıklamasıbda şu ifadeler yer aldı :

"Bayramlar, birlik ve beraberliğimizin simgesi olan günlerdir. Ülkemizin büyük coşkuyla kutladığı bu özel günlerde vatandaşlarımızın huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmeleri önem arz etmektedir. 

Antalya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde görevli Mahalle Polislerimizce, vatandaşlarımızın huzurlu ve güvenli bir Kurban Bayramı geçirmeleri, sahte para ve dolandırıcılığa karşı gerekli tedbirleri almaları konusunda vatandaşlarımızın bilgilendirilmeleri, sahtecilik olaylarının önlenmesi ve suçla etkin mücadelede vatandaşlarımızın desteğinin alınması amacıyla; Kurban Bayramı öncesi vatandaşlarımızın yoğun bulunduğu mahalle, cadde, sokaklarda ve kurban pazarlarında bilinçlendirme çalışmaları yapılmaktadır.

Bu kapsamda; kurbanlık hayvan almak için pazar yerlerine gelen vatandaşlar ile esnafın Dolandırıcılık, Yankesicilik, Sahte  Para  gibi çeşitli suçlara maruz kalmalarını engellemek, kendilerini suç mağduru olmaktan korumak için alacakları tedbirler ile ilgili bilgilenmelerini sağlamak amacı ile Bayındır Mahallesinde ve Gazi Bulvarı üzerinde kurulu bulanan  pazar esnafını ve pazara gelen vatandaşları bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışması yapılmış, çalışmalarımıza bayram süresince devam edilecektir."   

  ÖZEL HABER- HALİS KAHRAMAN- TR HABER AJANSI

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Derbide zafer VakıfBank'ın
Derbide zafer VakıfBank'ın
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Koronavirüs Testi Pozitif...