Türkiye Polis Emeklileri Derneği Kütahya Şube Başkanı Mustafa Nazlıpınar, derneğin Genel Başkanı Doğan Şimşek ve beraberindeki üyeler ile birlikte Taksim İstiklal Caddesi'nde terör saldırısının gerçekleştiği alanda dün terörü lanetlemesinin ardından duygusal bir paylaşım yaptı.
Başkan Nazlıpınar'ın duygusal paylaşımında, " Millî - Manevî duygularımızın tavan yapmasıyla ani gelişen bir hareketle , 16.11.2022 Çarşamba Günü KYÇ TÜRKİYE POLİS EMEKLİLERİ AİLEMİZİN sadece Genel Merkez Yönetiminin ;
Tertip ettiği TERÖRÜ TEL'İN MİTİNGİNE Istiklâl Caddesi dar geldi. Bu Mitinge taşradaki binlerce arkadaşımız da " Can-ı Gönülden " katılmak - omuz vermek isterdi.Spontane gelişip ŞİMŞEK gibi DOĞAN , Istiklâl Caddesine sığmayan , bu imanlı - heyacanlı - ateşli grup bütün yurda bir mesaj verdi.- Yaşımız (70 - 80) de olsa bizim işimiz bitmedi. .Bir canımız var , feda olsun VATANIMIZA - MİLLETİMİZE.." ifadeleri yer aldı..Kamu yararına çalışan (KYÇ) Türkiye Polis Emeklileri Derneği Genel Başkanı Doğan Şimşek beraberindeki Genel Merkez Yönetim kurulu üyeleri, Dernek Onursal Başkanı E.Emniyet Müdürü Mustafa Acar, Türkiye Emekli Emniyet Müdürleri Derneği (TEMÜD-DER) İstanbul Şube Başkanı Nail Güntürkün, çevre illerin şube başkanları, Polis Basın Gazetesi Haber Merkezi Müdürü Halis Kahraman ve dernek üyeleriyle birlikte Taksim Meydanı'ndan İstiklal Caddesi'nde dün patlamanın gerçekleştiği alana yürüdü.
Terör saldırısının yaşandığı noktaya karanfil bırakarak, platformun başında yaşamını kaybedenler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulundular.
Derneği temsilen grup adına konuşan Türkiye Polis Emeklileri Derneği Genel Başkanı Doğan Şimşek, İstiklal Caddesi'nde 13 Kasım Pazar günü meydana gelen, 6 vatandaşın hayatını kaybettiği, 81 kişinin yaralandığı hain PKK terör örgütü saldırısının tüm milleti derinden üzdüğünü ifade etti.
Kütahya Şube Başkanı Mustafa Nazlıpınar'ın derneğin Genel Başkanı Doğan Şimşek'in beraberindeki dernek yöneticileri, üyeler ile birlikte Taksim İstiklal Caddesi'nde terör saldırısının gerçekleştiği alanda dün terörü lanetlemesinin ardından derneğin Kütahya Şubesine ait internet sitesinden yaptığı duygusal paylaşım da şu ifadeler yer aldı :