|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Mahalle gençlerinin teşvikiyle seçildi, ÖRNEK MUHTAR oldu
  • Reklam

Mahalle gençlerinin teşvikiyle seçildi, ÖRNEK MUHTAR oldu

Kütahya merkeze iki kilometre mesafede bulunan ve uzun yıllar hizmet alımında adeta “Unutulan Mahalle” konumunda bulunan Parmakören’e muhtar Mehmet Dinler'in hizmet götürmesiyle, örnek muhtar oldu.

06 Haziran 2021 - 12:12 - Güncelleme: 06 Haziran 2021 - 13:26

Kütahya merkeze iki kilometre mesafede bulunan ve uzun yıllar hizmet alımında adeta “Unutulan Mahalle” konumunda bulunan Parmakören’e muhtar Mehmet Dinler'in hizmet götürmesiyle, örnek muhtar oldu.

2019 yılında Mehmet Dinler’in muhtar seçilmesinin ardından, Parmakören mahallesi, kendisine yakıştırılan olumsuzluklardan uzaklaşarak  başlatılan çalışmalar ile adeta şantiyeye döndü.

Göreve başlamasının ardından kendini hizmete adayan Muhtar Mehmet Dinler, aktif ve girişimci kişiliği sayesinde ilgili devlet kurumları ile sıkı diyaloglar kurdu. İş takibi sonucunda “Hizmette Unutulan Mahalle” yakıştırması yapılan Parmakören’in başlayan ve devam eden hizmetlerle çehresi değişmeye başladı. Hizmetlerin başlaması ile birlikte mahalle sakinlerinin de yüzleri güldü.

Parmakören mahalle içinde ve dışındaki yollarda başlayan çalışmalar ile ulaşımda büyük ilerlemeler kat edilirken, yollara döşenen binlerce metrekarelik parke taşı ile yollar çamurdan ve tozdan kurtuldu.  Muhtar Dinler, girişimciliğinin ve iş takibinin meyvelerini hizmet olarak toplamaya başladı.

Şantiyeye dönen Parmakören mahallesinde çalışmaların başında yer alan ve doğduğu mahalleye verdiği hizmet sözünü yerine getirmenin mutluluğunu yaşayan evli, 3 çocuk sahibi 48 yaşındaki Mehmet Dinler, mahalle halkına sağladığı hizmetlerle başarılı bir hizmet adamı olduğunu da ortaya koydu. Mahalle halkına verdiği sözü de  yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Mahallede başlayan ve gelen hizmetler ile devam eden çalışmaları Türkiye Haber Ajansı Haber Müdürü Halis Kahraman'a değerlendiren Muhtar Dinler, sıcak ve samimi yaklaşımlarıyla destek veren mahalle halkına ve gençlere  teşekkür ederek şunları söyledi:

“Daha önce köy statüsüde bulunan parmakören köyü 2006 yılında mahalleye dönüştürüldü. Mahallemize yeterince  hizmet gelmemesi mahalle sakinlerini derinden üzüntüye boğdu. Bu duruma sessiz kalmamak ve doğduğum mahalle halkına hizmet ile ahde vefa sergilemek adına mahalle gençlerimizin teşvikiyle 2019 yılında muhtarlık seçimlerine girerek kazandım. 

"Biz bize yeteriz.." kampanyası kapsamında mahalle gençlerini Gençlik Merkezi'ne yönlendirdim. Mahalle gençlerini atış yarışmalarına katılmalarını ve kötü alışkanlıktlardan kurtarmak için spor kulübü kurulmasını sağladım.Türk bayrağını her yerde dalgalandırmak için mahallemizde çeşitli etkinlikler düzenlendim.Hayvan otlaklarını korumak için gübreleme yapılmasını ve Tarım İl Müdürlüğü ile ortaklaşa mahallemize çobanlık kursu açılmasını  ve mahallemize yağmur su kanalı yapılmasını sağladım. Kızılay kadın kolları ile birlikte yaşlılarımızı ziyaret ederek onlara çeşitli hediyeler verdim. Mahalle halkımızın cenazelerinin yıkanmasını sağlamak için morg aracı satın  aldım.Mahallemize çevre ve yol düzenlemesi yapılmasını sağladım.

Gerçekleştireceğim projeleri de şöyle sıralayabilirim.Mahallemizde yer alan Iki çocuk parkına şehitlerimizin ismini verecegiz. Tarihi olan yukarı camimizin restoresini ve şehir yolumuza sıcak asvalt dökülmesini sağlayacağız. En önemlisi gençlerimize her zaman abilik yapıp yanlarında olduğumuzu gostereceğiz. Ayrıca cezaevi yol yapımı projesini hayata geçirmek ve yaz mevsiminde sinek ve haşere ilaçlaması yapılmasını sağlamak. Bu güne kadar gerçekleştirdiğmiz ve gerçekleştireceğimiz projeler ve hizmetler ile  komşu mahallere örnek olmak istiyoruz.

Girişimlerim ve iş takiplerim sonucunda bir kenarda unutulmuş olan mahallemize hizmet gelmesine vesile oldum. Çabalarımız sonucu mahallemiz adeta şantiyeye döndü. Gelen ve devam eden çalışmalar ile mahalle halkı büyük bir sevinç yaşıyor. Hizmetlerin gelmesinde ve unutulan mahalleye el uzatılmasında büyük payı bulunan şahıs ve kurumlara  şahsım ve mahalle halkı adına içtenlikle teşekkür ediyorum.

Parmakören'i  ‘Unutulan Köy’ yakıştırmasından kurtaran ve bir çivi çakılmasına vesile olan herkese ve tüm ilgili kurumlarımıza, emeği geçen tüm personele şükranlarımızı sunuyorum.”

 

TR HABER AJANSI -** ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'İstiklal Caddesi'ni Kimlikli Bir Alan Haline Getireceğiz'
'İstiklal Caddesi'ni Kimlikli Bir Alan Haline Getireceğiz'
Emine Erdoğan, Enpati Hayvan Dostu Şehirler Ödül Törenine Katıldı
Emine Erdoğan, Enpati Hayvan Dostu Şehirler Ödül Törenine...