|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
" Meslek terbiyesi almış polis meslektaşım beni mahçup...
  • Reklam

" Meslek terbiyesi almış polis meslektaşım beni mahçup etmedi..! "

Emekli Polis Adnan Şakır, beraberindeki emekli binbaşı arkadaşıyla birlikte özel aracıyla Konya girişinde trafik kontrolüne girdiğini, görevli meslektaşının kendisine gösterdiği yakın ilgi ve samimi davranışından dolayı kendisine teşekkür ettiğini belirterek "Meslek terbiyesi almış meslektaşım beni mahçup etmedi.." ifadelerini kullandı..

14 Mayıs 2021 - 16:20 - Güncelleme: 14 Mayıs 2021 - 18:14

Emekli Polis Adnan Şakır, beraberindeki emekli binbaşı arkadaşıyla birlikte özel aracıyla Konya girişinde trafik kontrolüne girdiğini, görevli meslektaşının kendisine gösterdiği yakın ilgi ve  samimi davranışından dolayı kendisine teşekkür ettiğini belirterek "Meslek terbiyesi almış meslektaşım beni mahçup etmedi.." ifadelerini kullandı.. 
 
 
Emekli polis Adnan Şakır'ın konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer aldı : 
 
" İzmir Konya yolu üzeri emekli Binbaşı arkadaşım ile  benim kullandığım özel araç ile seyahat ediyorduk. Afyon çıkışında askeri uygulama vardı. Aynı anda başlarında sonradan rütbesini gördüğüm "Binbaşı " komuta ediyordu. Ben, "Emekli polis" kimlik kartımı görevli uzman çavuş arkadaşa gösterdim. Gülümsedi ve teşekkür etti. Yanımdaki emekli subay arkadaşım kendisini tanıttı. Uzman çavuş kardeşimiz esas duruşu geçip selam verdi ve "Hayırlı yolculuklar komutanım..! " diye bize yolu açtı. Aynı anda görevli subay bu durumu görüp yanımıza gelirken Uzman çavuştan bilgileri alıp aracımızı tam hareket ettireceğimiz sırada durdurdu. Yanımıza gelip nizami bir selamla "Komutanım geç oldu, yolunuz uzunsa sizi bu gece misafir etmemize lütfen izin verin.." dedi. Olayları şaşkınlık ve hayranlıkla izliyordum. Sanki kırk yıldır bir birlerini tanıyorlarmış gibi samimi bir havada kısa bir sohbetten sonra yola çıktık.
 
Konya girişinde trafik kontrolüne girdik. Bu kez aracımızı polis ekibi durdurdu. Sıra bize gelince polis meslektaşım ehliyet ve ruhsat istedi. Şoför koltuğında ben olduğum için ruhsatı güneşlikten verdim, ehliyet için cüzdanı açtığımda aracın ışığından görevli meslektaşım polis tanıtma kartımı gördü. "Abi emekli misin..? " diye sordu. Ben de "Evet " dedim. " Abi hangi ilden emekli oldun..? " diye sordu." İzmir" diye cevap verdim.. "Allah bize de inşallah nasip eder abi, bir şeye ihtiyacınız var mı  ? "diye sordu. Ben de kendisine Teşekkür ettim. Meslektaşım da  bana hitaben " Size hayırlı yolculuklar.." dedi..
 
O kadar çok emekli meslektaşım, görevli bazı polis arkadaşların emekli meslektaşlarına yönelik olumsuz tavır takındıkları için serzenişte bulunuyordu ki ben de korkmuştum. Ancak meslektaşlarım beni mahçup etmemişlerdi. Ağzım kulaklarımda yolumuza devam ettik. Meslek terbiyesi almış bu örnek kardeşime çok teşekkür ederim."
 
 
TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-* HALİS KAHRAMAN
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uyumsoft’un Kurumsal Hizmetler Genel Müdürü Özkan Metin Oldu
Uyumsoft’un Kurumsal Hizmetler Genel Müdürü Özkan Metin Oldu
Spor Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 8 Altın Kural
Spor Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 8 Altın Kural