|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Minik Futbolcu Çimen, Barça Academy’yi Kazandı
  • Reklam

Minik Futbolcu Çimen, Barça Academy’yi Kazandı

Sarıyer’de yaşamını sürdüren Roman kökenli bir ailenin çocuğu olan Derin Çimen Döger, dünyanın en köklü futbol okullarından birisi olarak kabul edilen Barcelona Futbol Kulübü’ne ait Barça Akademi’ye kabul edildi.

16 Aralık 2020 - 23:37

Sarıyer’de yaşamını sürdüren Roman kökenli bir ailenin çocuğu olan Derin Çimen Döger, dünyanın en köklü futbol okullarından birisi olarak kabul edilen Barcelona Futbol Kulübü’ne ait Barça Akademi’ye kabul edildi.

Sarıyer Belediyesi yaz spor okullarında 2 yıl önce futbola başlayan 10 yaşındaki Derin Çimen Döger, başarısıyla Sarıyer’in ve tüm Romanların gururu oldu.

Altyapısıyla ünlenen FC Barcelona’nın resmi futbol okulu Barça Academy İstanbul Beko’da eğitim görecek olmanın mutluluğunu yaşayan Derin Çimen Döger, küçük yaşta elde ettiği başarısıyla göz doldurdu.

23 ÜLKEDE BİNLERCE SPORCUYA EĞİTİM

Sarıyer Belediyesi Kadın Futbol Takımı altyapısında eğitim gören 10 yaşındaki Derin Çimen Döngel, 23 farklı ülkede binlerce sporcuya eğitim veren dünya markası Barcelona Futbol Kulübü'nün Türkiye'de faaliyet gösteren Barca Academy İstanbul Beko Futbol Okulu'na burslu olarak girmeye hak kazandı.

Futbolda altyapı denilince ilk akla gelen kulüp FC Barcelona'nın resmi futbol okulu Barça Academy İstanbul Beko'da eğitim görecek olmanın mutluluğunu yaşayan Derin Çimen Döger, küçük yaşta elde ettiği başarısıyla göz doldurdu.

'FUTBOL TUTKUM'

İki yıl önce Sarıyer Belediyesi yaz spor okullarına kayıt olan Derin Çimen Döger, Barca Academy İstanbul Beko'da eğitim görecek olmanın mutluluğunu ve yaşadığı süreci şöyle anlattı;

“Daha önce okulda arkadaşlarımla futbol oynuyordum. Futbol tutkumu babama anlattım ve iyi futbol oynadığımı söyledim. Babam da beni destekledi ve yaz spor okullarına yazdırdı.
Yaşım küçük olduğu için, Sarıyer Belediyesi Kadın Futbol Takımı Antrenörü ve benim antrenörüm Didem İskender önce yaz spor okullarının altyapısına kayıt etti.
Orada kendimden büyüklerle antrenmanlara çıktım. Daha sonra forvet oynamaya başladım. Yaz spor okullarında gördüğüm eğitimin bana çok katkısı oldu.
Aldığım eğitim sayesinde kendimi geliştirdim.  Barcelona'nın spor okulları projesi için beni hazırlayan antrenörümün yaptığı girişimlerle okul yetkilileri beni izlediler, başarılı bulup beğendiler ve okula kabul ettiler. Barca Academi'yi burslu kazandım. Futbol oynamak beni çok mutlu ediyor. İleride ünlü bir kadın futbolcu olarak Türkiye'nin gururu olmak istiyorum.”

BARCA'DAN 6 BİN ÖĞRENCİYE DESTEK

Dünyanın en köklü futbol okullarından birisi olarak kabul edilen Barcelona Futbol Kulübü’nün resmi futbol okulu olan Barça Academy İstanbul Beko, 4-14 yaş arasındaki çocuklara FC Barcelona’nın genç takımlarında uygulanan metotlara ve felsefeye uygun olarak futbol bilgi ve becerilerini geliştirme fırsatı sunuyor. 

Barça Academy İstanbul Beko, Türkiye’deki 7.yılına girerken, şu ana dek 6.000’ i aşkın öğrenciye eğitim verdi. 

Barça Academy  İstanbul Beko, Barselona Futbol Kulübü’nün kriterleri doğrultusunda, Avrupa yakasında İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Yerleşkesi ve Anadolu yakasında Kavacık Tesisleri' nde 4-14 yaş grubu yetenekli kız ve erkek çocuklara, futbolu Barselona ‘değerleriyle’ öğretiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EYT'lilerin Umut Partisi Genel Başkanı Bozkurt; 'Her Kadın bir Annedir'
EYT'lilerin Umut Partisi Genel Başkanı Bozkurt; 'Her Kadın bir...
2020'de kaza yeri ve kaza sonrası can kaybı AZALDI
2020'de kaza yeri ve kaza sonrası can kaybı AZALDI