|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Polis Derneği Başkanı Nazlıpınar’ın Oğlu Profesör Oldu
  • Reklam

Polis Derneği Başkanı Nazlıpınar'ın Oğlu Profesör Oldu

Kütahya Polis Emeklileri Derneği Başkanı Mustafa Nazlıpınar'ın Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nde görevli Doç.Dr.olan oğlu Ali Serdar Nazlıpınar aynı üniversite de Profesör ünvanı aldı..

22 Eylül 2020 - 14:17 - Güncelleme: 22 Eylül 2020 - 16:19

Türkiye Polis Emeklileri Derneği Kütahya Şube Başkanı Mustafa Nazlıpınar'ın Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nde görevli  Doç.Dr.olan oğlu Ali Serdar Nazlıpınar aynı üniversitenin Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Uygulamalı Matematik Anabilim Dalına geçtiğimiz 17 Eylül günü Profesör olarak atandı.

Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, Akademik unvanı yükselen Ali Serdar Nazlıpınar'a profesör cübbesini giydirdi..

Merkezi İstanbul'da bulunan ve Türkiye genelinde 43 şubesi ile faaliyet gösteren kamu yararına çalışan (K.Y.Ç) Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği'nin Kütahya Şube Başkanı olan Mustafa Nazlıpınar, oğlunun Dumlupınar Üniversitesi'nde profesör olarak atanmasından dolayı onur ve gurur duyduğunu ifade ederek, emekli öğretmen eşi Fatma Nazlıpınar ile birlikte oğlunu tek tek tebrik ederek, yeni görevinde oğullarına başarılar diledi.

Prof. Dr. Ali Serdar Nazlıpınar, eşi,oğlu ve rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal ile birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ali Serdar Nazlıpınar kimdir ? 

Aslen Kütahya nüfusuna kayıtlı olan Prof. Dr. Ali Serdar Nazlıpınar, 19.10.1978 İstanbul doğumlu olup, Anadolu Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümünden 1999 yılında mezun olmuştur. 

Aynı yıl Dumlupınar Üniversitesi Matematik Bölümünde Araştırma Gör. olarak göreve başlamış, 2008 yılında Anadolu Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Uygulamalı Matematik Ana Bilim Dalında Doktorasını tamamlayarak 2008 yılında Dumlupınar Üniversitesi Fen Ed. Fakültesinde Yrd. Doçent olmuş,  21.10.2014 tarihinde ise Doçent olmaya hak kazanmıştır.

17.09.2020' de Dumlupınar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Matematik Bölümü Uygulamalı Matematik Anabilim Dalına Profesör olarak atanmıştır.

Yazmış olduğu bir çok ulusal ve uluslararası makaleleri, yurt içi ve yurt dışında çeşitli üniversitelerde katıldığı seminer-konferans etkinlikleri bulunmakta olup, bazı ulusal ve uluslararası konferansların bilim, onur ve düzenleme kurullarında yer almıştır.

Prof.Dr.Ali Serdar Nazlıpınar evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

**ÖZEL HABER- ** HALİS KAHRAMAN-** TÜRKİYE HABER AJANSI 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Düzensiz Göç, Adı konmamış bir İstiladır, Demografik Yapımıza Kumpastır'
'Düzensiz Göç, Adı konmamış bir İstiladır, Demografik...
Garanti BBVA'dan Türkiye Ekonomisine 473 milyar TL Destek
Garanti BBVA'dan Türkiye Ekonomisine 473 milyar TL Destek