|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
POLİS : "Diyanet çalışanlarına 3600 ek gösterge hakkı...
  • Reklam

POLİS : "Diyanet çalışanlarına 3600 ek gösterge hakkı verilsin..! "

Emekli Emniyet Müdürü Mustafa Özgen, polislerin güçlü bir STK olamadıklarını için 3600 ek gösterge taleplerini hükümete ve kamuoyuna yeterince duyuramadığını belirterek meslektaşlarına İmam, müezzin, irşadat-hatiplerinin tümünün üye olduğu "Diyanet-Sen'i Destekleyelim.." çağrısında bulundu.

27 Şubat 2021 - 17:57 - Güncelleme: 27 Şubat 2021 - 20:38

Emekli Emniyet Müdürü Mustafa Özgen, 155 bin polis emeklisinin çoğunluğunun kendi derneklerine bile üye olmadığı, güçlü bir STK olamadıklarını için 3600 ek gösterge taleplerini hükümete ve kamuoyuna yeterince duyuramadığını belirterek meslektaşlarına 
İmam, müezzin, irşadat-hatiplerinin tümünün üye olduğu "Diyanet-Sen'i Destekleyelim.." çağrısında bulundu.
 
 
Mustafa Özgen paylaşımında, Diyanet-Sen sendikasının Ankara Rüzgarlı Sokak, Ulus'ta Genel Merkez binaları, TV istasyonu, radyo istasyonu haftalık yayın organı ve, websitesi olduğunu belirterek, " Geçenlerde 3600 ek gösterge talebi için basın toplantısı yaptılar, tüm TV'ler verdi." ifadelerini kullandı.
 
 
Merkezi Ankara'da bulunan Polis Koleji Mezunlar Derneği (PKM) Başkanı görevini de halen yürüten emekli 1'inci Sınıf Emniyet Müdürü Mustafa Özgen'in sosyal medyada yer alan polis grup sayfalarındaki paylaşımlarında şu ifadeler yer aldı :  
 
"Diyanet-Sen'i Destekleyelim..!
Bugün sitesini açtım baktım.
Küçücük İlçelerde bile temsilciliği var.
İmam, müezzin, irşadat-hatip tümü üye..
Ankara Rüzgarlı Sokak, Ulus'ta Genel Merkez binaları, TV istasyonu, radyo istasyonu haftalık yayın organı, websitesi... hepsi mevcut.
Geçenlerde 3600 ek gösterge talebi için basın toplantısı yaptılar, tüm TV'ler verdi.
 
Bizim KYÇ- Kamu Yararına Çalışan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği (POLEMDER) onların yanında minnacık kalıyor.
Bizde ise görevde olanların bırakın sendikayı dernek kurması bile yasak. Bakanlık izin verirse yalnızca spor derneklerine üye olunabiliyor.
Emeklilerimize gelince yalnızca 5 bin 500 emeklimiz KYÇ"ye üye. 155.000 emeklinin % 3 kadarı. Diğerleri ya üye olmuyor ya da üye olmak isteyenler  ise (bunların da sayısı çok az ) üye kaydedilmiyor.
 
İki Polis emeklisi bir araya gelince biraz sohbet var. 3 kişi olurlarsa birbirini
Çekiştirme Başlıyor.
Tebaa geleneğiyle kendilerine sahip çıkılmasını istiyorlar. Astsubay, Uzman Çavuş derneklerini örnek gösteriyor ama kendi kıllarını bile kıpırdatmıyorlar.
 
Bu durumda en iyisi Diyanet Sendikasını desteklersek belki yol alabiliriz. Onların web sitelerinde bile bizdeki kandil, cuma kutlamaları kadar paylaşım yok..
 
Ben, bugün (25 Şubat) genel başkanlarını kutladım ve başarı dileklerimi sundum. "
 
 
EK GÖSTERGE MAĞDURLARI, HÜKÜMETTEN  3600 EK GÖSTERGE MÜJDESİ BEKLİYOR..

2018 Cumhurbaşkanlığı seçimi ile Genel Milletvekili seçimi öncesi  Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, seçilmesi halinde polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerine 3600 ek gösterge sözü vermişti.

3600 EK GÖSTERGE MAĞDURİYETİNDEN DOLAYI EMEKLİ POLİSLER HER AY EKSİK  MAAŞ ALIYORLAR..

Emekli polislerin ek göstergesi 3600'e yükseltilirse, hizmet yıllarına ve 2021 Ocak ayı maaş katsayısına göre, maaşlarında 550 lira ile 1055 lira aralığında artış olacak..Bu artış, 2021 Temmuz ayında memur maaşlarına yapılacak zam oranı kadar yine artacak.. 

 

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Axis Kağıthane AVM’den Kadın El Emeğine Tam Destek
Axis Kağıthane AVM’den Kadın El Emeğine Tam Destek
Vernel Max Yenilendi
Vernel Max Yenilendi