|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Polis intiharlarını durdurmak için AÇIK ÇAĞRI
  • Reklam

Polis intiharlarını durdurmak için AÇIK ÇAĞRI

Emekli Emniyet Müdürü Yavuz Elbirler, sosyal medyadan paylaşım yaparak, Emniyet yöneticilerine açık çağrı da bulunarak, polis intiharlarının acilen gerekli tedbirler alınarak durdurulmasını istedi.

18 Haziran 2020 - 15:05 - Güncelleme: 18 Haziran 2020 - 15:23

Emekli Emniyet Müdürü Yavuz Elbirler, sosyal medyadan paylaşım yaparak, Emniyet teşkilatının üst düzey yöneticilerine açık çağrı da bulunarak, polis intiharlarının acilen gerekli tedbirler alınarak durdurulmasını istedi.

Yavuz Elbirler, paylaşımında,Emniyet teşkilatının üst düzey yöneticilerine açık çağrı da bulunarak," Emniyet Müdürleri personeliniz size emanettir. Onları evladınız gibi görmelisiniz.Her intihar vakası bir sonuçtur. Her sonucun bir sebebi vardır. Bundan dolayı titizlikle araştırılmalı ve raporlanmalı, müsebbipleri tespit edilmeli ve hakların da idari ve adli işlem yapılmalıdır. Öncekiler için de vakit geç değildir ve çok ciddi, kapsamlı, süratli bir çalışma ile tedbir alınması elzemdir." ifadelerini kullandı.

Emniyet teşkilatının çeşitli birimlerde görev alarak, Daire Başkanı ve il Emniyet Mdürü olarak başarılı hizmetlerde bulunan ve teşkilat mensupları tarafından sevilen ve sayılan  emekli 1'inci sınıf Emniyet Müdürü Yavuz Elbirler, sosyal medyada yer alan " ATATÜRKÇÜ POLİSLER " isimli polis grup sayfasından polis intiharlarıyla ilgili olarak  yaptığı paylaşım da şu ifadeleri kullandı : 

"SAYIN EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ, YARDIMCILARI, DAİRE BAŞKANLARI, İL EMNİYET MÜDÜRLERİ, ÇALIŞAN VE EMEKLİ POLİSLER, TOPLUMUN HER KESİMİNDEN HER BİREY, DÜŞÜNÜN VE TEDBİR ÖNERİN LÜTFEN..

Polisler intihar ediyorlar. Son bir haftada üç polis, son bir ay da, son bir, iki, üç...……...yılda kaç polis intihar etti.
Neden intihar ediyorlar?
Polislerin intihar nedenleri olarak ;
. kişilik özellikleri,
. ruhsal bunalım,
. psikiyatrik hastalık,
. ailevi sorun,
. alkol, uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımı,
..karşı cinsle problem,
. bedeni hastalık,
. keyfi yer değişikliği,
..sıralı amirlerin görevi kötüye kullanma yönündeki baskıları,
. üst amirlerin baskıları, kötü davranışları,
. ekonomik ve sosyal koşulların çıkmazı,
. mesleğin yarattığı stres,
.çalışma koşullarının ailevi düzene yansımasından kaynaklanan aile içi çatışmalar,
. Her rütbeden polislerin yetersiz eğitimi,
. Disiplin anlayışında, ASTIN HUKUNA SAYGININ göz ardı edilmesi,

Bu konuda Emniyet Genel Müdürlüğü bir genelge ile tüm teşkilatın bir çalışma yapmasını istemiş idi. Ne yapıldığını biz bilmiyoruz tabii. Ancak, artış, sokaktaki polisin normal de ve olaylardaki ve hatta meslek ve aile içi davranışlarında ki olumsuzluklar hoş olmamaktan öte üzücü, yürekleri yaralayan bir tabloyu gözler önüne sermekte.

Emniyet Müdürleri personeliniz size emanettir. Onları evladınız gibi görmelisiniz.
Her intihar vakası bir sonuçtur. Her sonucun bir sebebi vardır. Bundan dolayı titizlikle araştırılmalı ve raporlanmalı, müsebbipleri tespit edilmeli ve hakların da idari ve adli işlem yapılmalıdır.

Öncekiler için de vakit geç değildir ve çok ciddi, kapsamlı, süratli bir çalışma ile tedbir alınması elzemdir."

 

ÖZEL HABER-**HALİS KAHRAMAN-** TR HABER AJANSI 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sırbistan Türkler’i Vatandaşlık İstiyor
Sırbistan Türkler’i Vatandaşlık İstiyor
Azerbaycan ordusu, Ermeni Güçlerini Böyle Vurdu
Azerbaycan ordusu, Ermeni Güçlerini Böyle Vurdu