|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Polis Okulu Mezunları, YÜKSEK OKUL Mezunu Sayılmalıdır..!
  • Reklam

Polis Okulu Mezunları, YÜKSEK OKUL Mezunu Sayılmalıdır..!

Emekli polis Muhammet Acar, 2003 yılından önce polis okullarından mezun olan meslektaşlarının tıpkı Astsubaylar da olduğu gibi eğitim düzeyinin yüksek okul mezunu seviyesine getirilmesini istedi.

06 Temmuz 2020 - 15:49 - Güncelleme: 07 Temmuz 2020 - 04:59

Emekli polis Muhammet Acar, 2003 yılından önce polis okullarından mezun olan meslektaşlarının tıpkı Astsubaylar da olduğu gibi eğitim düzeyinin  yüksek okul mezunu seviyesine getirilmesini istedi.

Muhammet Acar'ın bu talebiyle ilgili olatak,sosyal medyada yer alan " POLİS GÜNLÜĞÜ " isimli polis grup sayfasından yaptığı paylaşım da şu ifadeler yer aldı : 

"Sevgili meslektaşlarım ; 

3600 ek gösterge konusunda hepimiz büyük bir çaba içindeyiz ve her kulaktan farklı farklı sesler geliyor. 3600 ek gösterge ile mücadele edilirken bazı konular üzerinde de yoğunlaşmalıyız.

Bunlar 3600 ek gösterge başta olmak üzere ;

Hep eğitim şartları diye bahsediyoruz. Aslında askerler ile kendimizi kıyasladığımızda hepimiz yüksek okul mezunuyuz.

Biliyorsunuz ki polis okulları kapatılarak polis meslek yüksek okuluna dönüştürülmüştür. Yani kısacası en ağzımız 2 yıllık yüksek okul mezunuyuz.

Yüksek öğrenim kurulunun (YÖK) bazı maddeleri kanun hükmünde kararname ile değiştirilmiş bu kararnamelerin en önemlisi bizleri ilgilendiren 30.12.2015 tarih ve 6656 sayılı kanun 09.01.2016 tarih ve 29588 sayılı Resmi gazetede yayınlandı.

Resmi Gazete'de yayınlanan bu kanun hükmünde kararnamede  (KHK) 2003 yılından önce ast subay hazırlık okulları kapatılarak ast subay meslek yüksek okuluna dönüştüğünden dolayı 2003 yılından önce mezun olan emekli ve çalışan tüm ast subayların eğitim düzeyi mevcut okulun seviyesine getirilerek tamamı en az yüksek okul mezunu seviyesine getirildi.

Bu bağlamda polis okulları da 2003 yılında kapatılarak polis meslek yüksek okuluna dönüştürüldüğüne göre bizlerin de emekli ve çalışan polis memurlarının da tamamının yüksek okul mezunu seviyesine getirilmesi anayasanın ilgili maddesince emsal teşkil ettirilerek çalışma yapılması gerekmektedir.

Bu çalışmadan sonra hiç bir meslektaşımızın eğitim sorunu kalmayacaktır.

3600 ek gösterge konusu ile ilgili çalışma yapılırken bu konuya da değinilmelidir.diye düşünüyorum.."

 

ÖZEL HABER- HALİS KAHRAMAN- TR HABER AJANSI 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ünlülere 104'er Bin Lira Noattack Cezası
Ünlülere 104'er Bin Lira Noattack Cezası
Borsa İstanbul, 10 Hisseye Tedbir Getirdi
Borsa İstanbul, 10 Hisseye Tedbir Getirdi