|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Recep Garip’ten Erol Mütercimler’e sert tepki
  • Reklam

Recep Garip'ten Erol Mütercimler'e sert tepki

Erol Mütercimlerin İmam hatip okullarından mezun olan öğrencileri sapıklık ile itham etmesinin ardından gelen tepkilere bir yenisi daha eklendi. Şair, yazar, ressam ve Adana eski Milletvekili Recep GARİP, sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamada ‘’Ülkemizin birlik ve beraberliğe muhtaç olduğu şu günlerde İmam Hatip okulları ve mezunları üzerinden bu nesle dil uzatarak, Malazgirt’ den beri devam eden birlik ve beraberliğimizi zedelemeye çalışanların dili kesilir. Bu ifadelerden vazgeçmek as

11 Eylül 2020 - 16:50 - Güncelleme: 12 Eylül 2020 - 04:59

Recep GARİP’den Sert Tepki

Erol Mütercimlerin İmam hatip okullarından mezun olan öğrencileri sapıklık ile itham etmesinin ardından gelen tepkilere bir yenisi daha eklendi.

Şair, yazar, ressam ve Adana eski Milletvekili Recep GARİP, sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamada ‘’Ülkemizin birlik ve beraberliğe muhtaç olduğu şu günlerde İmam Hatip okulları ve mezunları üzerinden bu nesle dil uzatarak, Malazgirt’ den beri devam eden birlik ve beraberliğimizi zedelemeye çalışanların dili kesilir. Bu ifadelerden vazgeçmek asıldır’’ cümleleri ile tepkisini belirtti.

Şair, yazar, ressam ve Adana eski Milletvekili Recep GARİP sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın tam metni:

‘’Malazgirt’ den Anadolu’ ya gelmiş olan devletimizin, milletimizin birlik ve beraberliği her şeyin ötesindedir. Bu birliği ve beraberliği sıkıntıya sokacak her türlü ifadeden, tarzdan, tavırdan, davranışlardan ve üsluplardan; aydınların, münevverlerin, gazetecilerin ve ilim irfan sahiplerinin vazgeçmesi icap eder.

Akıl almaz bir şekilde; bu güne kadar İmam Hatip liselerinin mezun olan mezun veren ilim ve irfan yolunda sosyal hayatımızda siyasal hayatımızda her türlü kademelerde görev yapmış onlarca yüzlerce ve binlerce insanımızın var olduğu bir gerçek. Bu gerçeği göz ardı etmek demek kendi muhayyilelerimizi inkar etmek anlamına gelir.

Ülkenin birlik ve beraberliğine en çok ihtiyaç duyduğumuz muhtaç olduğumuz şu günlerde buna benzer kırılma noktaları oluşturacak ayrışmayı sağlayacak tarzlardan ve tavırlardan biran evvel vazgeçmek icap eder. İmam Hatip liseleri ilk kurulduğu yıllardan bugünlere kadar vermiş olduğu bütün mezunlarıyla;  bu ülkenin ve geleceğin ahlaki anlayış içerisinde kendi kültürümüze, kendi köklerimize, kendi manevi değerlerimize bağlı olmuş değerler bütününü ifade eder. İmam Hatip kuşağı, İmam Hatip nesli bu devletin birliği, mayası, harcı demektir. Dil uzatanın kesinlikle dili kesilir bu ifadelerden vazgeçmek asıldır.’’

ifadelerinde bulundu.

Türkiye Haber Ajansı

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Nizameddin Duran
    2 ay önce
    Ülkemizin önemli değerlerinden biri olan İHL'in ülkemiz açısından ne denli önemli olduğunu bilmeyen gafillere ders niteliğinde bir yazıdır, bu. teşekkür ediyoruz Sayın vekilim, kalemine sağlık.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Opel,  Online Hizmetleri ve Baharda Ödeme Koşulları ile Aralık’ta İddialı 
Opel,  Online Hizmetleri ve Baharda Ödeme Koşulları ile...
Pandemi, Lojistik Sektörünü Hızla Dijitalleştiriyor
Pandemi, Lojistik Sektörünü Hızla Dijitalleştiriyor